Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo Ústí nad Labem – Vstupné, zvířata, mapa

Zoologickou zahradu Ústí nad Labem najdete na ulici Drážďanská 23. Zoo je situována pod kopcem Mariánský vrch. Samotná zoo je také hodně kopcovitá.

Zoo Ústí nad Labem se představuje

Zoologická zahrada se může pochlubit velkým množstvím předváděcích akcí, jako je zajímavé cvičení slonů, krmení zábavných orangutanů, tuleňů, lemurů, surikat a dravých piraň.

Celkový pohled na zoo Ústí nad Labem

Popis zoologické zahrady

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem je situovaná v přírodním prostředí na svahu Mariánské hory, která je vysoká 265 metrů. Návštěvníci zde mohou vidět více než 1.000 zvířat.

Spatřit zde můžete vzácného orangutana bornejského či levharta mandžuského nebo nosorožce tuponosého.

Z nejpopulárnějších obyvatel zoo je zapotřebí zmínit orangutana Ňuňáka, který měl ústřední roli v slavné filmové komedii „Dva lidi v zoo„. Z ostatních tvorů, které zde ještě potkáte, zmiňme pandy, slony, žirafy, zebry, medvědy, tapíry, papoušky a tropické žabky.

Zoo je domovem úžasných zvířat

Krmení zvířat

Návštěvu zoologické zahrady vám zpříjemní komentované krmení zvířat. Každý den v 10:15 hodin můžete být svědky krmení orangutanů.

Každou sobotu ve 12:15 hodin je pak k vidění krmení piraň. Krmení tuleňů pak můžete vidět každou sobotu a neděli v 10 a 15:30 hodin.

Zoo Ústí nad Labem je skvělá pro rodiny

Další speciální akce zoo

Vyzkoušet si můžete rovněž jízdu malým vláčkem nebo si posedět v restauraci, kterou najdete ve spodní části zoo. Zkusit si také můžete zajímavou práci chovatele nebo sponzorským příspěvkem podpořit zvíře, které se vám líbí.

Tučňáci jsou hvězdami zahrady

Pro děti jsou tu k dispozici dětská hřiště a celá řada interaktivních a zábavných vzdělávacích míst nebo průchozí expozice Venkovského dvorku s domácími druhy zvířat a ovcemi kamerunskými, které jsou velice kontaktní a milé.

Zoo vláček v Ústí nad Labem

Naučná stezka Lumpeparku

V areálu zoo je pro vás připravena Naučná stezka Lumpeparku, která vás seznámí s nejzajímavějšími místy původního areálu. Stezka nese název po Heinrichu Lumpem, což byl zakladatel zdejší první ptačí rezervace, ze které později vznikl „zábavný park“ a dnešní zoologická zahrada.

Kromě azylu pro ptáky zde Heinrich Lumpe vybudoval důmyslný systém kaskád a vodopádů, jezírko a pohádkovou jeskyni. Později k tomu přidal růžovou zahradu s pohádkovými bytostmi a Trpasličí hrad.

Orangutan Ňuňák si zahrál ve filmu

Otevírací doba

Otevírací doba zoologické zahrady Ústí nad Labem je celoroční. V letní sezónu je zoologická zahrada otevřena každý den od 9:00 do 17:00 hodiny.

Tady bydlí místní krokodýl

Vstupné Zoo Ústí nad Labem

Základní vstupné do zoo v letních měsících je 140 korun, přičemž děti a senioři zaplatí 70 korun. Rodinná vstupenka přijde vaší peněženku na 370 korun. Poplatek za psa na vodítku stojí 100 korun.

Sloni jsou oblíbeným zvířetem každé zoo

Zoo Ústí nad Labem se představuje shrnutí

Zoo Ústí nad Labem je opravdu hezká a hodně zajímavá Zoo. Umístění v kopcovité krajině dává skvělý výhledy do výběhů i okolní krajiny. Je to Zoo kde nechybí snad žádná velká zvířata.

A co miluji na ústecké zoo nejvíc je to, že je skvěle připravená na děti. Tolik dětských hřišť a klouzaček jenom tak někde nenajdete. Tady je opravdu radost si vyrazit na rodinný výlet!

Diskuze ke článku