Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Papilonia Praha – motýlí dům Praha, informace, průvodce

Papilonia Praha najdete v hlavním městě České republiky na ulici Na Příkopě 854/14. Papilonia Praha je umístěna do Obchodního domu Hamleys v prvním patře.

Papilonia Praha se představuje

Vnitřní zařízení Motýlího domu v Praze kopíruje hustou džungli v oblasti slavného kambodžského buddhistického chrámu Angkor Vat a stejné jsou i podmínky, ve kterých tu barevní motýli poletují a žijí.

Teplota interiéru je nastaveno na 30 stupňů Celsia a vlhkost se zde pohybuje na osmdesáti procentech.

Papilonia Praha - příroda v centru hlavního města

Jako v deštném pralese

Vybavte si osiřelý chrám v deštném pralese, který pozvolna uchvacuje okolní bujná vegetace. Stromy pronikají do kamenných zdí, liány obepínají staleté skulptury a sochy.

Papilonia nabízí zajímavé kulisy

A teď si představte, že zrovna na takovém mystickém místě klidně vegetují a poletují motýli. Je jich nepřeberné množství. A jsou to ty nejbarevnější motýlí na světě!

Po takovém kouzelném místu nemusíte pátrat v džungli daleké Asie nebo exotické Jižní Ameriky, nýbrž ho najdete v centru Prahy.

Mají zde opravdu nádherné motýli

Motýli uvidíte v přirozeném prostředí

600 motýlů na jednom místě

Zdejší motýli jsou z celého světa, ale jejich domovem je vždycky bujný prales. Pod jednou střechou ze zde nachází zhruba 600 barevných motýlů ze 40 zemí světa.

Všechny druhy se zde obměňují, protože je zde otevřeno celoročně, takže v jarních měsících tu budou jiní motýli než na podzim či v zimě.

Další pohled na interiéry Papilonie

Kromě „běžných“ motýlů tu poletují i velcí motýli, kteří mají rozpětí svých křídel okolo 20 centimetrů. Na speciálních akcích jsou zde k vidění i opravdové rarity, jako třeba největší motýl světa, kterým je Attacus atlas.

Sebou si vezměte žluté oblečení a foťák

Nejzajímavější motýli

Každý si zde jistě vybere toho svého. Mě osobně například zaujal motýl Idea leuconoe, což je motýl, který má rozpětí křídel od 12 do 14 centimetrů. Je to především skvělý letec, který obratným způsobem využívá techniku plachtění, podobně jako velcí ptáci.

Dále se mi líbil motýl Papilio memnon, které je zvláštní tím, že žije v nadmořské výšce až 2000 metrů. Tihle motýli byli dokonce pozorováni v Himalájích, byť se běžně vyskytují i v nižších polohách s mnohem teplejším klimatem než v Himalájích.

Líhnoucí se kukly uvidíte přímo v expozici

Jak se k Papilonii Praha dostanete?

Nejbližší zastávkou metra je stanice Můstek, což je trasa A neb B. Nejbližší parkoviště pak najdete v Obchodním centru Palladium.

Papilonia Praha láká k návštěvě!

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba Papilonia Praha je celoroční. Po celý rok je zde otevřeno od pondělí do neděle od 10:00 do 20:00 hodiny. Základní vstupné stojí 150 korun, přičemž děti zaplatí 100 korun. Rodinné vstupné pak činí 390 korun. Prohlídka vám zabere od třiceti minut do jedné hodiny.

Papilonia Praha závěr

Papilonia Praha je velmi zajímavé a krásné místo. Motýli jsou opravdu nádherní. Budou na vás sedat a jen tak si poletovat. Někteří jsou opravdu velcí a jiní zase překvapí velmi složitou kresbou křídel. Oáza přírody uprostřed Prahy. Zastavte se tady při výletu nebo při procházce po centru!

Diskuze ke článku