Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Červená Voda (Buková hora) – Ceny, tipy na lyžování

Ski Červená Voda na Bukové hoře – 958 m. n. m. už patří spíše mezi ty větší lyžařské areály. 2 lanovky, 6 vleků a sjezdovky o délce 8,2 kilometru, včetně nejdelší sjezdovky v Orlických horách. To už je pořádné lyžování!

Ski Červená Voda patří mezi velmi oblíbené a kvalitní lyžařské areály. Zdejší areál se nachází v orlických horách na dohled Jeseníků. Těšit se tady můžete na nejdelších sjezdovku široko daleko –   červená trať Heroltickou trať dlouhou 2.290 metrů. Červená Voda je moderní a rozsáhlý areál, který nabízí služby na špičkové doslova alpské úrovni.

Lanovka ve Ski Červená Voda (Buková hora).

Popis Ski Červená Voda

Areál se nachází blízko Jablonného nad Orlicí. Samotný areál Ski Červená voda se nachází na východní a západní straně Bukové hory a je přístupná z obou stran. Nejvíc lidí asi přijíždí do Čenkovic na východní straně. Stejně tak je ale možný příjezd směrem od Mlýncova dvora. Parkoviště jsou v obou stranách.

Na západní straně se nachází zdejší chlouba a to je odpojitelná čtyřsedačková lanovka Leitner. Je dlouhá 1688 metrů a překování převýšení 400 metrů. Navíc má pohodlnou krycí bublinu.

Sjezdovka na Bukové hoře.

Lanovka z druhé strany – Třebovská je o poznání starší a pouze dvousedačková. Kolem se nachází také vleky Svitavy a Vigona, teleskopický vlek Kid park a malé lanové vleky lyžařské školky.

Zdejší sjezdovky po většinou vedou lesem, což jenom umocňuje jejich pohodovou atmosféru. Kvalitní údržba je samozřejmostí. Na druhou stranu šířka sjezdovek se pohybuje většinou jenom kolem 50 metrů.

Je tu krásně! A ten výhled za dobrého počasí.

Atmosféra

Červená voda je pohodový ski areál. Dlouhé sjezdovky v lese umocňují zážitek z jízdy. Stromy zároveň chrání před větrem. Perfektní je také výhled do krajiny. Tak daleko vidíte v Česku opravdu málokde. Lidí většinou tak akorát. Občerstvení na svahu je na dosah.

Ceník permanentek

Ceny jsou vyšší, ale odpovídají podobným areálům této velikosti. Na výběr je samozřejmě časové i bodové jízdné a další slevy (rodinné, vícedenní).

Ceník pernamentek 2021 / 2022

Ceník 2022 Buková Hora - Červená Voda

Starý ceník pernamentek 2020 / 2021

Ski Červená Voda ceník 2020 / 2021

Starý ceník pernamentek 2019

Ceník pernamentek 2020

Starý ceník pernamentek 2018

Časové skipasy Dospělí Junior/ Student/ Senior Dítě do 12ti let Dítě do 6ti let
Celodenní 620 Kč 500 Kč 440 Kč 50 Kč
Celodenní KID PARK 210 Kč 160 Kč 140 Kč 130 Kč
Celodenní Po – Pá x 440 Kč x 50 Kč
4 hodiny 540 Kč 470 Kč 400 Kč 50 Kč
Od 14 hodin 230 Kč 220 Kč 210 Kč 50 Kč
10 hodin ze sezony 1 080 Kč 940 Kč 800 Kč 50 Kč
1 výjezd 100/90/60/40 90/80/40/20

Ceník bodového jízdného následuje, jedna jízda velkou lanovkou lanovka Leitner vyjde na 6 bodů, jedna jízda velkým vlekem pak na body 2.

Body Cena
160 bodů 1 500 Kč
60 bodů 620 Kč
40 bodů 430 Kč
25 bodů 320 Kč

Zasněžená jízda lanovkou.

Pohled z vrcholu Bukové hory (958 m. n. m.).

Závěr

Areál Ski Červená Voda na Bukové hoře patří k těm opravdu nejlepším u nás. Je škoda, že mnoho Čechů ho nezná a raději jede do Krkonoš, které přitom pro Pražáky nejsou zase tak extrémně blíže. Já osobně jsem si Červenou Vodu opravdu hodně oblíbil, protože je to velkorysý areál s dostatkem sjezdovek, skvělou atmosférou a službami na úrovni. Zkrátka můžu návštěvu jenom doporučit!

 

Kam na lyže nebo prkno v Česku?

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.

Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.

Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.

A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.

Budeme rádi i za váš názor a tipy v komentářích pod tímto článkem.

Diskuze ke článku