Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Skiareál Plešivec Krušné hory – Ceník, mapa, průvodce

Oblíbený skiareál Plešivec leží v Krušných horách. Ski park Plešivec leží u obce Abertamy. Lyžařský areál se nachází v nadmořské výšce 1.028 metrů nad mořem.

Moderní ski areál Skiareál Plešivec

Ski park Plešivec je moderní lyžařský areál s širokými a bezpečnými sjezdovkami všech obtížností, který byl vybudován na zelené hoře, na jejímž vršku se sbíhají 3 moderní sedačkové lanovky ze tří světových stran.

Vrchol Plešivce

Deset sjezdovek

Lyžovat zde můžete na deseti skvělých sjezdovkách. Červené sjezdovky jsou dvě, přičemž Hana je dlouhá 1.820 metrů a má převýšení 306 metrů, sjezdovka Milena je pro změnu dlouhá 1.230 metrů s převýšením 259 metrů.

Dolní stanice jedné ze 3 lanovek

Pak jsou zde dvě sjezdovka s černou obtížností, které doporučuji pouze pro velmi zdatné lyžaře. Jedna z nich se jmenuje Aida a měří 1.110 metrů, přičemž převýšení je zde 248 metrů.

Mezi nejjednodušší sjezdovky pak zde patří sjezdovka Veronika, které má délku 300 metrů s převýšením 66 metrů.

Parádní jízda lanovkou

Ve Skiareálu Plešivec se vám budou parádně řezat obloučky

Dětské centrum

Kromě deseti sjezdovek můžete ještě využít Dětské centrum, což je malá sjezdovka žluté barvy, která měří 100 metrů s převýšením 15 metrů.

Lyžovat se zde dá i večer

Ski areál nabízí rovněž večerní lyžování za umělého osvětlení. Večerní lyžování je k dispozici ve čtvrtek, pátek a v sobotu od 18 do 21 hodiny.

Chatičky na vrcholu Plešivce

Technické vybavení skiareálu

Ski park Plešivec má na přepravu lyžařů celkem 3 lanovky, 3 vleky, 3 pohyblivé koberce a 1 pohyblivý pás.

Konkrétně se jedná o 3 sedačkové lanovky, přičemž ta nejdelší měří 1.500 metrů. Ze tří vleků jsou dva přibližovací a jeden lyžařský. Nejdelší pohyblivý koberec měří 82 metrů, nejmenší 30 metrů.

Skiareál Plešivec Krušné hory nabízí parádní sjezdovky

Občerstvení

Ski Areál Plešivec má k dispozici hodně občerstveních možností. Vybrat si můžete Restaurant Plešivec, skibar Karel IV, bistro Stodola nebo restaurant Fabrica Art.

Parkování

V celém areálu jsou k dispozici hned 3 bezplatná parkoviště, z toho u lanovky ve Pstruží má parkoviště kapacitu 250 vozidel, v obci Pstruží u papírny je kapacita pro 450 vozidel a na Plešiveckých loukách je parkoviště pro 300 aut.

Krušné hory rostou na oblibě

Další služby střediska

Lyžařský areál dále nabízí lyžařskou školu, dětskou školičku, servis lyží a půjčovnu lyží. V půjčovně lyží si můžete zapůjčit lyže od značek Atomic, Volant nebo Salomon.

Kdy vyrazíte na lyže vy?

Nádherné panorama přímo ze sjezdovky Skiareál Plešivec

Provozní doba Skiareál Plešivec

Provozní doba ski areálu Plešivec je od pondělí do neděle a to vždy od 9 hodiny ranní do 16 hodiny večerní, pouze ve čtvrtek, v pátek a v sobotu je otevřeno do 21 hodiny večerní.

Je to obrovský areál

Skiareál Plešivec ceník

Celodenní vstupné stojí 680 korun, respektive 460 korun pro děti (při objednávce v eshopu). Večerní dvouhodinové ježdění stojí dospělého 300 korun, dítě pak 150 korun.

Skiareál Plešivec závěr

Ski Plešivec je opravdu luxusní lyžařský areál. V Krušných horách nemám moc srovnání, a i s jinými místy musím upřímně říci, že na Plešivci to mám opravdu hodně rád. Vlastně je sem krásný výlet i v létě.

Pokud máte tu možnost, rozhodně se na Plešivec vydejte. Můžeme vám garantovat, že rozhodně nebudete zklamáni.

Skiareál Plešivec má vždy výborně upravené sjezdovky

Nenechte si to tady ujít!

Články o lyžařských areálech

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.
 
Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.
 
Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků. Rádi vás provedeme těmito špičkovými lyžařskými areály.
 
A nezapomínáme ani na další menší a rodinné lyžařské areály s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.
 
Kam jezdíte nejčastěji na lyže vy? Váš názor pro nás hodně znamená. Pochlubte se v komentářích a dejte tak tip ostatním čtenářům webu.

Diskuze ke článku