Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Hrubá Voda – Osobní průvodce areálem i okolím

Lyžařský areál ski Hrubá Voda se nachází ve stejnojmenné moravské obci kousíček od Olomouce. Lyžařský areál se nachází v nadmořské výšce 341 až 409 metrů nad mořem.

Malý areál Ski Hrubá Voda

Ski Hrubá Voda je menší lyžařský areál, který najdete u řeky Bystřice. Oficiální název areálu je Park sportu Hrubá Voda.

Čtyři sjezdovky

Lyžovat zde můžete na 4 sjezdovkách. Červené sjezdovky jsou zde 2, přičemž sjezdovka s názvem Sportovní je dlouhá 500 metrů a má převýšení 122 metrů, zatímco sjezdovka s názvem Červená je dlouhá 600 metrů s převýšením 120 metrů.

Ski Hrubá Voda je opravdu hezký lyžařský areál

Pak jsou zde 2 sjezdovka s modrou obtížností, které doporučuji začínajícím lyžařům a dětem. Sjezdovka Pod lanovkou měří 400 metrů, přičemž převýšení je zde 80 metrů. Sjezdovka Školní má délku 250 metrů s převýšením 50 metrů.

Zimu a sníh si tady maximálně užijete

Lyžovat se zde dá i večer

Ski areál nabízí osvětlení na všech 4 sjezdovkách, takže zde můžete lyžovat i večer. Večerní lyžování je zde každý den do 20 hodiny.

Technické vybavení skiareálu

Hrubá Voda má na přepravu lyžařů celkem 1 lanovku a 3 vleky. Konkrétně se jedná o čtyřsedačkovou lanovku Tatralift, která je dlouhá 300 metrů a nahoru vyjede za 1 minutu a 55 sekund.

Ski Hrubá Voda má celkem 4 sjezdovky

Pak je zde k dispozici lyžařský vlek Tatralift LVH, který je dlouhý 500 metrů a vyjede nahoru za 2 minuty a 50 sekund.

Další možností je pak dětský vlek s označením Školní 300, který je dlouhý 250 metrů a dojedu nahoru za dvě minuty.

Dále je zde k dispozici ještě jeden dětský vlek LVF a dětský pás.

Mají tady i 1 lanovku

Občerstvení a ubytování

Pod sjezdovkou se nachází stylová restaurace a hotel Hluboký dvůr, kde si můžete dát teplé jídlo i pití. Kapacita restaurace je celkem 120 osob a hotel má celkovou kapacitu 80 lůžek v 32 pokojích.

Parkování

Parkoviště najdete v bezprostřední blízkostí lyžařského areálu a je zcela zdarma.

Bobová dráha

Raritou zdejšího lyžařského areálu je moderní bobová dráha, která je jednou z nejmodernějších bobových drah v České republice. Je velmi členitá, rychlá a zároveň bezpečná.

Horní stanice vleku ve Ski Hrubá Voda

Celková délka bobové dráhy je 851 metrů, přičemž převýšení tratě činí 52 metrů. Boby na této dráze jezdí rychlostí až 40 kilometrů za hodinu. Na úplný závěr celé dráhy čekejte dechberoucí otočku o 360 stupňů, která vám doslova vyrazí dech.

Pod kopcem

Provozní doba Ski Hrubá Voda

Provozní doba ski areálu Hrubá Voda je od pondělí do neděle a to vždy od 13 hodiny odpolední do 20 hodiny večerní. Pouze přes víkend je zde již otevřeno od 9 hodiny ranní.

Ski Hrubá Voda je skvělé místo na učení lyžování

Vstupné Ski Hrubá Voda

Vstupné na dvě hodiny stojí 390 korun, respektive 290 korun pro děti. Čtyřhodinové ježdění stojí pak dospělého 510 korun, dítě pak 340 korun. V roce 2022 došlo k poměrně velkému zdražení.

Pohled na krásné Oderské vrchy

Ski Hrubá Voda závěr

Ski Hrubá Voda je velmi pěkný lyžařský areál. Sice menší, ale skvěle se zde vyblbnout nejenom děti. Ceny v areálu jsou velmi příznivé a veškeré služby na dosah včetně ubytování.

Osobně hodně oceňuji atmosféru areálu. Krásné výhledy, všude kolem lesy. Sjezdovky tak akorát. Tady se opravdu hezky tráví čas.

Diskuze ke článku