Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zillertal Arena průvodce – Mapa, počasí, skipas

Zillertal Arena je síť sjezdovek, kterou najdete v Zillertalském údolí nad městem Zell am Ziller. Obec se nachází v okrese Schwaz ve spolkové zemi Tyrolsko.

Z obce, která má v současné době okolo 1.700 obyvatel, zabíhají sjezdovky přes hřeben daleko přes Gerlos, Königsleiten až po Hochkrimml v malebném údolí Pinzgau.

Zillertal Arena se představuje

Zillertal Arena je rájem pro všechny náročné lyžaře. Všude vás pohodlně dovezou moderní a bezpečné lanovky. Sjezdovky jsou dlouhé a vždy perfektně připravené.

V bezprostředním okolí sjezdovek najdete velké množství barů s rychlým občerstvením a veřejné záchodky. Zillertal Arena to je 143 kilometrů skvěle upravených sjezdových tratí.

Zillertal Arena má 13 lanovek

Popis sjezdovek

Většina sjezdovek se nachází na severní straně údolí. Celkem vás zde čeká 143 kilometrů sjezdovek, z toho 43 kilometrů sjezdovek má modré označení, 89 kilometrů červené označení a 11 kilometrů černé označení.

Přepravních zařízení je zde celkem 52, z toho lanovek je 13, vleků 21 a vleků s kotvou 18. Dále je zde 200 kilometrů běžeckých tratí a 3 snowparky.

Barů a restaurací tady majíBarů a restaurací tady mají také hodně

Lyžařské atrakce

V každém areálu lyžařského střediska Zillertall Arena jsou postavené skvělé lyžařské atrakce jako měřené slalomy s video záznamem jízdy a úseky měřené rychlosti. Dále jsou zde 3 zábavné snowparky a nová sáňkařská dráha Coaster, která disponuje úžasnou osvětlenou tratí, která je dlouhá 7 kilometrů.

V Gerlosu se navíc nachází park pro snowboardisty, který byl oceněný Tyrolskou pečetí kvality. Park se jmenuje Boarder Town a je jeden ze tří nejlepších snowboardparků v Rakousku.

Zillertal Arena je zimní ráj!

Zillertal Arena má 143 kilometrů sjezdovek!

Samoobslužné restaurace

Občerstvení na sjezdovkách zajišťují především samoobslužné restaurace, které najdete v tradičních horských chatách nebo v moderních budovách.

Samoobslužné restaurace nabízejí typickou rakouskou nabídku, vybrat si můžete výživnou hustou polévku, párky, řízky nebo palačinkové trhance.

Žádanou specialitou je „řízková“ chata Schnitzelhütte Sportalm, kde si můžete objednat vydatné XXL porce jídel včetně poctivě udělaných rakouských řízků.

Aréna je skvěle vybavena

Jak se do Zillertall Areny dostanete?

Z Prahy je to autem do Zillertall Areny 528 kilometrů, z Brna pak 571 kilometrů. Varianta z Prahy vám zabere zhruba 5 hodin a 50 minut jízdy autem a pojedete přes Německo. Varianta z Brna vám cesta autem zabere okolo šesti hodin a dvaceti minut.

Sněhu má Zillertal hodně

Ceny skipasů

Jeden skipas na jeden den pro dospělého vyjde vaši peněženku 57,5 euro. Dětský skipas (věk dítěte od 6 do 14 let) stojí 25,9 euro. Na 6 dnů pak za skipas zaplatíte 277, respektive 124,5 euro. Vícedenní skipasy platí v celé oblasti Zillertal.

Zimní romantika jako vyšitá

Zillertall Arena shrnutí

Zillertal Arena je pro Čechy jedním z nejznámějších rakouských lyžařských středisek. Patří mezi ty větší a oblíbenější areály, které navíc nejsou z Česka moc daleko. Zillertall je luxusní areál a lyžování tady pro vás bude naprosto skvělý zážitek. Nenechte si to ujít!

Zillertalské údolí

Diskuze ke článku