Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Harrachov – Jedinečný areál s perfektními sjezdovkami hned pod skokanskými můstky (Průvodce)

Lyžařský areál Ski Harrachov patří k nejlepším v naší zemi. Osobně miluji především atmosféru areálu na Čertově hoře (1.022 m.n.m). Nabízí zde velký a moderní areál, krásné lesní sjezdovky a výhled na skokanské můstky.

Ski Harrachov najdeme ve stejnojmenném horském středisku, tam kde Jizerské hory přešli v Krkonoše. Středisko stojí v malebných svazích nad říčkou Mumlavou a polské hranice jsou coby kamenem dohodil. Pár minut odtud je mimo jiné jedno ze dvou nejlepších polských středisek v Krkonoších – Sklářská Poruba.

Ski Harrachov noční lyžování

Popis areálu Ski Harrachov

Ski Harrachov se rozprostírá na severním a východním svahu Čertovi hory. Konkrétně v nadmořské výsce 650 – 1.020 m.n.m. Sjezdovky mají délku 7,3 kilometrů a jsou kompletně zasněžované. Skvělá je situace i pro běžkaře, na které zde čeká přes 100 kilometrů tratí.

Lyžaře zde vozí 2 sedačkové lanovky a 3 vleky.

Je to tu po všech stránkách parádní!

  Délka Převýšení Kapacita
Lanová dráha Harrachov – Čertova hora (Delta) 1 303 metrů 357 metrů 1 800 osob / 1h
Lanová dráha Rýžoviště – Čertova hora (Alfa) 900 metrů 298 metrů 2 150 osob / 1h
Lyžařský vlek Doplik 400 metrů 76 metrů 450 osob / 1h
Lyžařský vlek Zákoutí 200 metrů 40 metrů 450 osob / 1h
Lyžařský vlek Amálka 360 metrů 100 metrů 550 osob / 1h

Atmosféra areálu

Ski Harrachov miluji. Patří k mým nejoblíbenějším lyžařským areálům. Prostorné sjezdovky, hustý les všude okolo a skvělé služby. Čertova hora není nejvyšší, ale sjezd nabízí parádní. A hlavně přítomnost mamutího můstku dodává areálu trochu světovosti a lesku. Podobné kulisy jenom tak někde nemáte. Sjezdovky mají různé pasáže, terén se hezky střídá.

Areál ski Harrachov je pečlivě udržovaný

Vše se prakticky sbíhá u vrcholu, takže není problém přejíždět sem a tam. Nahoře občerstvení, dole bohatý výběr restaurací. Zkrátka je tady fakt pěkně!

Harrachov je navíc skvělé i jako středisko. Je tu spousta možností zábavy a procházek – nikdy nevynechám Mumlavské vodopády nebo návštěvu pivovaru / sklárny Novosad. Zkrátka jedna z nejlepších zimních dovolených u nás.

Skokanské můstky

Areál se skládá z 5 skokanských můstků, světovou raritu představuje zdejší mamutí můstek určený pro lety na lyžích, který je jedním z pěti funkčních můstků tohoto typu na celém světě.

  1. Mamutí můstek – původce K165 dnes K185 (HS205)
  2. Velký můstek – K125 (HS142)
  3. Střední můstek – K80 (HS100)
  4. Malý můstek I. – K70 (HS 73 m
  5. Malý můstek II. – K40

Ski Harrachov závěr

Ski Harrachov je skvělý lyžařský areál. Pro mě je to perla Krkonoš a místo, kam se vždy moc rád vracím. Je to místo se skvělou atmosférou, jedinečnou přírodou i službami na velmi dobré úrovni. Navíc stačí popojet pár metrů a jste v Polsku nebo Jizerskách. Možnosti jsou tady opravdu velké!

Diskuze ke článku