Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kam na běžky z Prahy – TOP 5 míst

Pokud bydlíte v Praze a v zimních měsících chcete vyrazit na běžky, v tomto článku vám představíme 5 skvělých tipů Kam na běžky z Prahy.

Kam na běžky z Prahy naše tipy

V tomto článku vám ukáže 5 skvělých míst, kam se vydat na běžky z Prahy: 1. Bedřichov, 2. Vesec, 3. Monínec, 4. Chuchle, 5. .

1. Na běžky do Bedřichova

🗺️ Mapa běžkařských tras v Beřichově.

Bedřichov není jenom rájem pro sjezdaře, ale je také ideálním místem pro všechny běžkaře. Ski areál Bedřichov, který je od Prahy vzdálený 115 kilometrů, nabízí totiž skvělé možnosti nástupu na 80 kilometrů upravovaných běžeckých tratí Jizerské magistrály.

Na běžky do Bedřichova

Z Prahy tady budete klidně za hodinku

Nástupními místy jsou běžecký stadion Bedřichov, sedlo Maliníku a Hrabětice – kaplička.

Doprava a parkování

Autem dojedete do Bedřichova z Prahy snadno po dálnici D10 na Liberec. Místní parkoviště bez poplatku je situované u nástupu na vleky u Malinovky a je celkem pro padesát vozů.

Bedřichov má ideální podmínky na běžky

V blízkosti ski areálu Bedřichov jsou i další parkoviště, jedná se konkrétně o parkoviště Maliník a Hřiště, obě jsou však placená. Ski areál je rovněž dostupný autobusy městské hromadné dopravy z Jablonce nad Nisou i z Liberce. Bedřichov je jednou z nejlepších odpovědí kam na běžky z Prahy.

Desítky kilometrů běžkařských stop

Skoro na každé křižovatce je nějaká chata k občerstvení

2. Skvělý areál Vesec u Liberce

🗺️ Mapa běžkařského areálu Vesec.

Sportovní areál Vesec u Liberce je od Prahy vzdálený 105 kilometrů. Sportovní areál, kde se konalo mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009, nabízí 3 nezávislé okruhy se třemi stupni obtížnosti.

  • První okruh má převýšení maximálně pět metrů, přičemž délka celého okruhu je tisíc pět set metrů.
  • Druhý okruh je pro změnu s převýšením patnácti metrů a s celkovou délkou dva tisíce metrů.
  • Třetí okruh má převýšení třicet metrů a nabízí celkovou délku tisíc pět set metrů. Na samotném stadionu je pak situovaný dvě stě metrový ovál, který je ideální pro tréninky sprintů.

Skvělý běžkařský areál Vesec u Liberce

Doprava a parkování

Do sportovního areálu ve Vestci se z Liberce dostanete autobusy čísla 13, 24 a 26. Autobusy jezdí z terminálu Fügnerova a vystoupíte na zastávce U střediska, což je zhruba 15 minut pěšky do sportovního areálu.

Prostorné parkoviště pak najdete u hřbitova a je vhodné pro osobní vozy i autobusy.

Pohled na majestátní Liberec

3. Běžky Monínec, Jistebnice a Borotín

🗺️ Mapa běžkařských stop na Monínci.

Ski areál Monínec se nachází na rozhraní Středočeského a Jihočeského kraje. Ski areál je situován v nadmořské výšce 723 metrů nad mořem a od Prahy je vzdálen 70 kilometrů.

V okolí ski areálu se nachází 54 kilometrů běžeckých tratí. Celé oblasti se říká Česká Sibiř a vydat se na běžkách můžete z Monínce, Jistebnice nebo Borotína. Je to místo kam na běžky z Prahy je to nejblíže.

Hlavní parkoviště celé oblasti najdete u osady Libenice, což je osada vzdálená zhruba osm kilometrů jižně od obce Prčice. Taktéž je možné dojet vozem přímo pod Monínec a pohodlně se vyvézt lanovkou nahoru a napojit se na upravené běžecké tratě odtud.

Přirozeným nástupním místem na běžecké stopy z jižního směru je pak jihočeská obec Jistebnice.

Na běžky je skvělý také areál kolem obcí Monínec, Jistebnice a Borotín

4. Běžkařská dráha Chuchle

🗺️ Mapa běžkařské dráhy v Chuchli.

Dostihové závodiště v Praze Chuhli se pravidelně každou zimu mění na skvělý zimní stadion. Dokonce se zde půjčují běžky a boty.

5. Běžecký lyžařský areál Těškov

🗺️ Mapa běžkařských stop u Těškova.

Pouhých 80 kilometrů od Prahy směrem na Plzeň se nachází krásný přírodní okruh. Z dálnice D5 sjedete u obce Mýto na Těškov. Základem je tady okruh 1 – 2 kilometry ve výšce 555 metrů nad mořem nad obcí Těškov. Když je dost sněhu prodlouží se okruhy až na kopec Radeč (721 m.n.m.)

Kam na běžky z Prahy závěr

Jak vidíte z Prahy je hned několik skvělých možností, kam na běžky z Prahy. Přímo zde jsme vám ukázali 3 velmi populární možnosti běžkování.

Ty ale nejsou zdaleka jediné. Vybírali jsme místa, kam se dostanete za hodinu jízdy, ale stačí přidat další půl hodiny a odkrývají se vám i první kopečky Krkonoše nebo Šumavy. Tak snad bude letošní zima běžkování přát.

Diskuze ke článku