Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Webkamera Pustevny online – Zjisti aktuální počasí

Ne vždy se musí stát vyhledávaným turistickým místem vrchol hory. Někdy to může být i pouhé sedlo, což je případ i oblíbeného výletního cíle Pusteven (1 018 m n. m.). Prozradíme vám o nich něco více a samozřejmě na vás čeká i webkamera Pustevny online.

Pustevny je horské sedlo v Moravskoslezských Beskydech nedaleko vrcholu Radhoště. Nachází se zde stejnojmenné lyžařské středisko a také typické malované dřevěné domky postavené v lidovém slohu. Ty byly postaveny na konci 19. století podle návrhu Dušana Jurkoviče. Pustevny jsou oblíbeným výchozím místem pro tůry i lákavým sídlem samo o sobě.

Webkamera Pustevny samozřejmě nesmí chybět, aby vám ukázala, jak to zde právě vypadá a zda toto místo skutečně stojí za návštěvu.

Název Pusteven

Pustevny jsou pojmenované po poustevnících, kteří zde žili do roku 1874. Dnes by jste zde ale klid na rozjímání hledali marně, protože se jedná celoročně o jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Beskydech.

Počasí na Pustevnách

Pustevny se nachází v nadmořské výšce nad 1.000 metrů a horské počasí je velmi proměnlivé. Podívejte se raději sami na živé záběry z webkamera Pustevny, které vám řeknou více.

Webkamera Pustevny online pro vás

Kudy na Pustevny?

Nejbližšími velkými městy jsou Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm. Nejčastěji lidé volí trasu před Frenštát a Trojanovice. Je zde parkoviště Ráztoka a pak už jenom po modré nahoru. Druhá oblíbená cesta je z Prostřední Bečvy a odtud po zelené. Z Bečvy vede i úzká asfaltová silnice až na samotné Pustevny.

Malované domky Libušín a Maměnka

Libušín a Maměnka jsou dva malebné a velmi členité domky, které Pustevny proslavily. Oba domy byly postaveny v roce 1898 na popud turistického spolku Pohorské jednoty Radhošť. Stavby v sobě zdůrazňují lidové prvky a tehdy módní secesi. Libušín a Maměnka doslova září barvami a ukazují bohatý dekor typický pro Valašsko. Autorem je slovenský architekt Dušan Jurkovič (1968 – 1947).

Kam dál

Pusteven (1 018 m n. m.) je možné pokračovat dál po modré tzv. Cyrilometodějské cestě. K vrcholu Radegast (1 106 m n. m.) je to 1,2 km a tedy asi 30 minut chůze. Od známé sochy, ale můžete pokračovat ještě dále. Na Radhošť (1 129 m n. m.) je to dalších 2,6 kilometru a 50 minut chůze.

Ski areál Pustevny

Na vrchol vede dvoumístná sedačková lanovka, která funguje celoročně. V létě slouží turistům a milovníkům horských koloběžek, v zimě milovníkům lyžování a běžkování. Horní stanice lanovky byla rekonstruována a posbírala spoustu ocenění. Nahoře se nachází i dva delší vleky – Lokomotiva a Malá sjezdovka a dva menší vleky.

Webkamera Pustevny

Jak to právě vypadá na Pustevnách? Nejlepší, co můžete udělat, je přesvědčit se na vlastní oči. Webkmara Pustevny přináší živé záběry přímo z místa.

Krásný panoramatický pohled na Pustevny ze zdola

Pustevně: Pustevny

Horní stanice lanovky Pustevny webkamera

Pustevně: Pustevny

Webkamera Pustevny a chaty Libušín a Maměnka

Pustevně: Pustevny

Závěr

Pustevny je krásné místo a doslova luxusní cíl výletů v každém ročním období. Jsou zde historické i přírodní zajímavosti, které rozhodně stojí za vidění. Také trasu výstupu si můžete naplánovat přesně podle svých preferencí. Za nás říkáme jednoznačně ano. Webkamera Pustevny vám navíc prozradí, jaké na místě právě panuje počasí.

Diskuze ke článku

0/100