Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Valašská stezka v oblacích na Pustevnách – Průvodce unikátní atrakcí

Valašská stezka je unikátní stezka v korunách stromů, kterou najdete na Pustevnách v Beskydech. Pokud chcete mít nádherný výhled na vrcholky Beskyd, tak tohle místo je pro vás jako vyšité.

Valašská stezka se představuje

Valašská stezka, která je umístěna v korunách a nad korunami stromů, je dlouhá 610 metrů, přičemž nejzajímavější lesní úsek pro věž je dlouhý 390 metrů.

Valašská stezka je unikátní atrakce pro celou rodinu

Zbytek stezky tvoří chodník, který míří na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí této unikátní stezky je rovněž skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený „himálajský“ chodník.

Jak se k Valašské stezce dostat?

Stezka mezi jehličnatými stromy stojí kousíček u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách. Horní stanice se nachází zhruba 250 metrů od lanovky směrem k vrcholu Tanečnica.

Hlavní vstup na Valašskou stezku v oblacích

Hlavní atrakcí stezky je rozhledna o výšce 22 metrů, přičemž nejvyšší patro věže se pohybuje ve výšce 1099 metrů nad mořem a za slunečného počasí z něj krásně uvidíte na vrcholky Jeseníků či Velké Fatry.

Doporučená četba

Přečtěte si také naše články o lanovce na Pustevny a nebo webkamerách na Pustevnách.

Stezka vede v korunách stromů

Děti tady budou nadšené

Technické zajímavosti

Stezka má hned dvě unikátní technická řešení. Unikátní zavěšený chodník, jehož konstrukce se prozatím nikde v České republice nepoužila, a pozoruhodnou skleněnou vyhlídku.

Ta má vyvolat pocit, že člověk doslova léta ve vzduchu. Návštěvníci tak prožijí blažené chvilky v korunách statných stromů, kde je dechberoucí výhled na hřeben majestátních Beskyd. Stezka je chytře rozmístěna ve výšce od čtyř do patnácti metrů, takže nahoru jdete krásně lehce a pozvolna.

Originální stránek na Valašské stezce

Plány do budoucna

Na stezce se návštěvníci rozhodně nenudí, protože celá stezka má edukativní charakter. Po cestě se návštěvníci dozvědí celou řadu zajímavostí o krásné přírodě Beskyd, ale i nedalekém okolí.

V budoucnu tu ještě přibude adrenalinová dvojitá zip line – lanová kladka a nejvýše položené trampolínové hřiště v České republice.

Poutač na nebeskou vyhlídku

Valašská stezka a její parametry

Pro ty, kteří mají v oblibě čísla a technické parametry, tak vězte, že Stezka Valašska je v nejvyšším bodě od země 15,2 metrů vysoká.

Celková délka všech použitých dřevěných profilů je 15 935 metrů. Celkový počet použitých vrutů, šroubů a jiných spojů je 21 000 kusů.

Skywalk - unikátní prosklená lávka s dechberoucím výhledem

Ceník a otevírací hodiny

Vstupenka pro dospělého návštěvníka stojí 220 korun, dítě a senioři zaplatí 170 korun. Za online vstupenku pak zaplatí dospělý návštěvník 210 korun.

Rodinná vstupenka pak přijde vaší peněženku 220 korun. Stezka Valašska je přístupná široké veřejnosti po celý rok, pouze otevírací časy se v jednotlivých měsících mění. V letní době je Stezka Valašska otevřena denně od 9 do 19 hodiny.

Cedule s nadmořskou výškou atrakce

Valašská stezka na Pustevnách závěr

Valašská stezka je zábavná atrakce pro celou rodinu. Na rozdíl od jiných podobných stezek si tady dali opravdu záležet, aby se člověk nenudil. Spousta prolézaček, herních prvků a hopsání. Je odtud krásný výhled do okolí a vlastně i samotné Pustevny mají hodně co nabídnout. Návštěvu zdejšího areálu vám tak můžeme od srdce doporučit.

Diskuze ke článku