Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kempy Lipno – TOP 6 nejlepších kempů, průvodce

Lipno je rájem nejenom milovníků vodních radovánek, ale také příznivců kempování. V tomto článku vám krátce představíme šest místních kempů. Kempy Lipno nabízí skvělou možnost, kde strávit letošní léto.

Kempy Lipno – který si vybrat?

Vybrali jsem 6 opravdu kvalitních kempů na Lipně na Vltavě.

1. Camping Olšina

Camping Olšina je situován pouhý kilometr od obce Černá v Pošumaví v Jihočeském kraji, v bezprostřední blízkosti Lipenského jezera. Kemp má vlastní pláž a je obklopen nádhernou šumavskou přírodou.

> Popis ubytování

Pro kempování je zde k dispozici 180 kempových míst, 6 velkých chatek s vlastní koupelnou, záchodem a praktickou kuchyňkou a 15 malých chatek se společným sociálním zařízením. Pro malé návštěvníky kempu je zde moderní dětské hřiště s atraktivními houpačkami, klouzačkami a pískovištěm. Děti mohou rovněž využít trampolíny nebo si zahrát stolní tenis.

Camping Olšina na Lipně

2. Kemp u Kukačků a penzion DaJa

Autokemp u Kukačků a penzion DaJa najdete přímo na břehu Lipna. Nejbližší obec od kempu je Horní Planá, která je od kempu vzdálená jeden a půl kilometrů. Kemp je umístěn v úchvatné krajině šumavských hvozdů a lesů. Navíc přímo nad kempem začíná stezka pro cyklisty a in-line bruslaře.

> Popis ubytování

Kemp nabízí ubytování v penzionu DaJa nebo v mobilních domcích či v chatkách. Pěkně zařízené chatky mají pak vlastní kuchyňku s ledničkou, vařičem, rychlovarnou konvicí a základním nádobím. V chatce je rovněž televize a základní nábytek.

Lodičky brouzdají po Lipně

3. Autocamp Jenišov

Autocamp Jenišov najdete přímo na břehu krásného lipenského jezera v CHKO Šumava v blízkosti obce Horní Planá s častým vlakovým spojením z Českého Krumlova.

> Popis ubytování

Moderní a trendy kemp je skvělým místem pro pobyt ve vlastních stanech či karavanech s elektrickou přípojkou. Je umístěn na východní straně, což je ideální pro všechny milovníky opalování a koupání.

4. Marina Lipno Resort

Marina Lipno Resort je ubytovací areál, který nadchne všechny náročné klienty a výletníky. Je to rekreační středisko, které patří pod řetězec rekreačních areálů nizozemské firmy Landal GreenParks.

> Popis ubytování

Rekreační resort nabízí skvělé ubytování v apartmánech a bungalovech. Především nabídka apartmánů je zde opravdu pestrá a široká. Vybrat si můžete apartmán pro dvě, ale i deset osob.

Lipnu se přezdívá české moře, takže ani projížďky lodí nesmí chybět

5. Camping Lipno Modřín

Areál kempu leží kousíček od centra obce Lipno nad Vltavou. Hned vedle kempu vede osvětlená Jezerní cyklostezka. Kemp má vlastní pěknou oblázkovou pláž se stanicí vodní záchranné služby. Přímo z kempu lze pozorovat ojedinělou Stezku korunami stromů, která nabízí turistům osobitý zážitek a fascinující výhledy do širokého okolí.

> Popis ubytování

V kempu můžete spát pod vlastním stanem nebo přijet karavanem či obytným přívěsem. Celkem je zde místo pro 200 stanů a 160 míst s elektrickou přípojkou.

Romantika na Lipně - Kempy Lipno už čekají

6. Camping Frymburk

Camping Frymburk se rozkládá na břehu Lipenského jezera nedaleko od malé obce Frymburk. Areál kempu má celkovou rozlohu 4,5 ha.

> Popis ubytování

Ubytovat se můžete ve zcela vybavených luxusních mobilních domcích. Tyto mobilní domky mají ložnici, vybavenou kuchyň, WC, sprchu a terasu s krásným výhledem na jezero. Kemp rovněž nabízí 170 karavanových míst s elektřinou.

Další Kempy Lipno

KOelm Lipna se samozřejmě nachází ještě další kempy, například: Karlovy Dvory, Villa Bohemia, Vřesná.

Kempy Lipno závěr

Vodní nádrž Lipno na Vltavě je takovým našim malým mořem. Co do velkoleposti nemá tato vodní plocha u nás srovnání a je to tak naprosto skvělé místo, kde strávit dovolenou. Pláž, bary, koupání, ale stejně tak unikátní příroda a historické památky. Lipno má něco do sebe a kolem je hned několik kempů, kde se dá strávit krásná dovolená.

Věříme, že i náš článek vám pomohl se zorientovat v kempech na Lipně.

Diskuze ke článku