Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kemp Branná na Vltavě – Průvodce kempem a půjčovnou Kanak

Kemp Branná je situován v jižních Čechách mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem. Kemp najdete na pravém břehu řeky Vltavy, takže se jedná o výhodný kemp především pro vodáky, kteří zde mohou najít noční útočitě při sjíždění Vltavy.

Kemp Branná se představuje

Kemp Branná leží v krásném prostředí hned vedle řeky Vltavy, která vám po celou dobu pobytu bude dělat příjemnou společnost.

V areálu kempu najdete příjemnou restauraci a čistá sanitární zařízení. Kemp má celkovou rozlohu 3,5 ha. Je zde taktéž půjčovna lodí a raftů, takže kemp může být dobrou základnou pro jednodenní i vícedenní výlety po Vltavě.

Rozlehlý Kanak kemp Branná

Poloha kempu

Poloha kempu je ideálním místem nejen pro vodáky, kteří zde mohou na jednu noc přenocovat při sjíždění Vltavy, ale i pro všechny ostatní turisty, kteří do kempu přijedou na kole, na motorce, autem, na koni či pěšky.

Kemp Branná se může pyšnit krásným vyznamenáním, v roce 2013 byl kemp ohodnocen jako nejlepší kemp roku pro vodáky.

Velká plocha pro stanování

Kemp se může pochlubit velkou plochou pro stanování. Pro stany je zde vyčleněno celkem 30 000 metrů čtverečních.

A to 20 000 metrů čtverečních v hlavní části kempu, kde je veškeré sociální zázemí a 10 000 metrů čtverečních v klidnější části, která je vhodná pro kompaktní skupiny nebo školy či zájmové organizace.

Okolí kempu je krásné a plné zajímavostí

Dřevěné chatky

Taktéž si zde můžete pronajmout dřevěné chatky pro čtyři osoby, které jsou zateplené. Vybaveny jsou dvěma dřevěnými palandami s pohodlnými matracemi, dřevěným stolkem a věšákem. Na každé palandě je čistě povlečená peřina a velký polštář.

Kemp je prostoný a dobře vybavený

Další věci k pronajmutí

Pokud holdujete spaním pod jedním stanem, tak si na recepci můžete vypůjčit velké indiánské Teepee o průměru sedmi metrů s dřevěnou podlážkou, do něhož se pohodlně vejde až patnáct osob.

Další variantou je zapůjčení mongolské jurty o průměru 8 metrů. Do prostorné jurty s dřevěnou podlážkou se vejde celkem osmnáct lidí. Jurta je umístěna v klidnější části kempu, kde budete mít větší klid a soukromí.

Kemp Branná na Vltavě využívají nejenom vodáci

Restaurace

V areálu kempu se taktéž nachází restaurace s pultovým prodejem pro 100 osob k sezení. Restaurace je otevřena každý den od 7:30 do 23:00 hodiny.

Kemp Branná ceny a otevírací doba

Ceny v hlavní turistické sezóně jsou přiměřené a tady přijatelné. Stany stojí 300 korun, karavan a obytný vůz 500 korun, chatky pak 600 korun na osobu na jednu noc.

Pronájem Teepee přijde vaší peněženku rovněž na 600 korun na osobu. Mimo turistickou sezonu jsou všechny pronájmy o 10 korun levnější.

Kemp Branná, včetně půjčovny lodí, je každým rokem v provozu od 20. dubna do 30. září.

Kemp Branná závěr

Kemp Branná je velký a oblíbený kemp. O hlavní sezónu dovede být i poměrně rušný, naštěstí se lidé na velké ploše rozprchnou a dají se tu najít i klidnější zákoutí. Pro vodáky je zastávka v tomto kempu jasnou volbou. Kemp Branná je ale výborný i pro obyčejné turisty. V okolí je spousta krásné přírody a možnosti výletů.

Odkaz na oficiální web Kanak kempu Branná.

Diskuze ke článku