Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Klínovec – Počasí, webkamera, mapa a náš průvodce

Ski areál Klínovec je největším a nejmodernějším lyžařským střediskem v Krušných horách. Ski areál Klínovec najdete nedaleko hranic s Německem.

Ski Klínovec se představuje

Skiareál Klínovec společně s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec, který všem milovníkům sjezdového lyžování nabízí 47 kilometrů krásných sjezdovek.

Sedačkové lanovky i lyžařské vleky

Ski areál má celkem 4 sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků. Kromě skvělých sjezdařských tratí si zde můžete vyzkoušet i U rampa nebo snowpark s mnoha skoky a překážkami. Rovněž běžkaři si zde přijdou na své, neboť mají zde celkem 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.

Moderní 4-sedačková lanovka Ski Klínovec

On-line prodej skipasů

Skipasy si můžete objednat přes internet z pohodlí vašeho domova. Prodej on-line skipasů přes webové stránky ski areálu vám ušetři čas i peníze. V on-line obchodě si taktéž můžete dobít i sezonní skipas.

Areál má moderní zasněžování

Zimní romantika na vrcholu Klínovce

Jáchymovská sjezdovka

Jáchymovská sjezdovka, kterou najdete na jižní straně areálu, je hlavním tahákem pro všechny návštěvníky ski areálu Klínovec. Parametry této sjezdovky jsou totiž na české poměry velmi ojedinělé.

Sjezdovka měří na délku 3 kilometry a její šířka je 100 metrů, takže jízda na této sjezdovce bude pro každého lyžaře neobyčejným zážitkem. Celkové převýšení sjezdovky je pak 500 metrů.

Ze sjezdovky jsou nezapomenutelné výhledy

Technické zázemí Ski Klínovec

Na jižní straně Klínovce je nejenom Jáchymovská sjezdovka, ale také veškeré zázemí pro všechny lyžaře včetně občerstvení, lyžařské školy, výukového centra a půjčovny vybavení. V této často ski areálu také najdete parkoviště, které je pro lyžaře zcela zdarma.

Kousek před vrcholem Klínovce

Klínovec SEVER

Na severní straně Klínovce najdete Turistickou sjezdovku, která je dlouhá 1 700 metrů. Výhodou této sjezdovky je, že je trochu stranou, takže v hlavní turistickou špičku nebývá tolik přeplněná jako ostatní sjezdovky.

Pohled na sousední Fichtelberg na druhé straně hranice

InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec

InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec je přeshraniční spolupráce v rámci mezinárodního česko-německého regionu, která nabízí všem lyžařům více sjezdovek, které mohou za jeden den vyzkoušet.

Do sousedního Oberwiesenthalu navíc jezdí skibus zdarma, takže na druhé straně hor jste za pouhých 10 minut.

Sněhu je tu vždy hodně!

Ski Klínovec je velmi oblíbený areál

Služby pro děti

Rodiny s malými dětmi určitě ocení dětský vlek, který je k dispozici zcela grátis. O vaše ratolesti se pak v dětském skiparku postarají ostřílení instruktoři. Rodiny s dětmi také uvítají širokou škálu rodinných jízdenek, která ušetří váš rodinný rozpočet.

Zasněžená dolní část sjezdovky

Ceník skipasů

Nakonec vám nabízíme základní ceny skipasů. Pro dospělého lyžaře vyjde jednodenní skipas na 980 korun (Od 25.12.2021 do 9.1. 2022 – Od 29.1. do 6.3. 2022), pro dítě pak 590 korun pokud si ho koupíte online. Právě koupě SKi pase přes internetový obchod je preferovanou variantou. Při koupi pernamentky přímo na pokladně zaplatíte o 100 Kč více. Kompletní ceník bohužel uvidíte až po regigstraci na oficiálním eshopu.

Rozlišuje se standard a top sezóna. Kompletní ceníky jsou poměrně komlikované a nabízí spoustu možností, jak si jízdné nakombinovat.

Ski Klínovec závěr

Ski Klínovec je luxusní a velmi pohodlný areál se vším co si jenom dovedete představit pro kvalitní lyžování. Spojení se sousedním areálem Fichtelberg byl skvělý nápad, který umožňuje si zalyžovat skvěle jako málokde v Česku. Tady zkrátka není co řešit a pokud máte rádi lyže a nebo snowboard, tak je rozhodně musíte na Klínovci projet.

Diskuze ke článku