Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Lipno nad Vltavou – Ceník webkamera, ubytování

Ski areál Lipno najdete ve nadmořské výšce 709 až 900 metrů nad mořem. Jedná se o moderní lyžařské středisko, které poskytuje perfektní podmínky zejména pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře.

Skvělé a pohodové lyžování si zde dokonale užijí i rodiny s dětmi.

Moderní lyžařský areál Ski Lipno

Ski Lipno se představuje

Ski Lipno má celkem více než 10 kilometrů dobře upraveného povrchu pro sjezdové lyžování. K dispozici je zde celkem 12 sjezdovek a jeden z největších a nejmodernějších snowparků v České republice.

Tratě mají příjemný a nenáročný pozvolný profil a jsou dostatečně široké a bezpečné. Čtyři červené sjezdovky jsou vhodné především pro středně pokročilé lyžaře. Ostatní tratě jsou pak určeny pro nezkušené lyžaře nebo úplné začátečníky.

Ski Lipno nabízí 13,5 kilometrů sjezdovek

Na lyžích se tu jezdí parádně

Umělé zasněžování a osvětlení je samozřejmostí

Všechny sjezdovky na Lipně mají umělé zasněžování. Jedna ze sjezdovek je navíc vybavena osvětlením, takže slouží i k večernímu lyžování.

Speciální dětské hřiště ve Ski Lipno

Lyžařské středisko Lipno poskytuje pro nejmenší lyžaře speciální bezpečné dětské hřiště, kde najdete celkem tři pojízdné koberce.

Navíc je zde krásná a nová skicrossová dráha, která má celou řadu velmi atraktivních překážek. Délka skicrossové tratě je 1250 metrů.

Seznam sjezdovek ve Ski Lipno

Stezka v korunách stromů

Tratě pro běžkaře

Nadšenci do běžeckého lyžování se mohou na běžkách prohánět po 40 kilometrech upravovaných běžeckých stop. Jedná se konkrétně o Červenou běžeckou trasu, která je dlouhá 10 kilometrů.

Kousek pod lanovkou

Pak je zde Zelená běžecká trasa s délkou 4 kilometrů, Bílá běžecká trasa s 5 kilometrovou délkou a Bruslařská běžecká trasa, která je pro změnu dlouhá 11 kilometrů.

Pohodlíčko na lanovce

Bezplatné parkoviště a skvělé restaurace

Hned vedle u bezplatného parkoviště najdete četné restaurace, pohodové ski-bary, praktickou lyžařskou školu a půjčovnu lyžařského vybavení včetně skiservisu.

Výhled na Šumavu

Jen nedaleko od Ski areálu se rovněž nachází moderní aquaworld, rychlá bobová dráha, wellness centrum a sportovní hala.

Pro bruslaře je za mrazivého počasí připravena 11 kilometrů dlouhá bruslařská dráha, kterou najdete na velkém zamrzlém lipenském jezeře.

Lanovka ve Ski Lipno

Další pohled na panorama sjezdovek

Dopravní obslužnost

Skiareál Lipno je situovaný přímo vedle silnice první třídy číslo 162 v úseku Frymburk – Lipno nad Vltavou – Vyšší Brod.

Autem můžete dojet až k nástupní stanici lanové dráhy, kde je k dispozici velkokapacitní parkoviště pro 650 aut a 20 autobusů. Parkoviště je zdarma. Do Skiareálu Lipno se rovněž bez vážnějších problémů dostane autobusem nebo vlakem.

Fronta na lanovku naštěstí není příliš častá

Skibus a Ski Lipno

Zcela zdarma je zde k dispozici také skibus, který spojuje skiareál Lipno s ubytovacími zařízeními a dalšími sportovišti a atrakcemi na Lipně.

Ski Lipno závěr

Ski Lipno je moderní a velmi hezký areál, který má hodně co nabídnout. Lyžování s výhledem na hladinu vodní nádrže Lipno má své kouzlo. Jinak je to areál, který nabízí prvotřídní služby a jednu specialitu v podobě Stezky v korunách stromů, která funguje i přes zimu.

 

Lyžovní v Česku – Poznejte nejlepší střediska

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.

Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.

Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, komorním areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.

A samozřejmě spoustu dalších menších lyžařských areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.

Který lyžařský areál je váš „nej”? Řekněte nám to v komentářích.

Diskuze ke článku