Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Kohútka u Nového Hrozenkova – Průvodce ski areálem v srdci Beskyd

Ski Kohútka je lyžařský areál, který najdete v krásném hraničním pásmu hor mezi Slovenskou a Českou republikou. Zimní středisko Kohútka se nachází na katastru moravské obce Nový Hrozenkov, která má zhruba 2600 obyvatel.

Ski Kohútka se představuje

Lyžařské středisko na Kohútce je vůbec prvním areálem ve Zlínském kraji, který se může pochlubit čtyřsedačkovou lanovkou. Dále se Ski Kohútka může pochlubit deseti sjezdovkami včetně jedné černé.

Krásné sjezdovky Ski Kohútka

Většina sjezdovek je zde rovněž uměle zasněžována. Další lákavá informace pro turisty je, že v lyžařském centru je k dispozici Slovensko-české informační centrum, které je svého druhu první na území České republiky.

Sjezdové tratě pro zdatné i začátečníky

Ve středisku se nachází dostatečné množství kvalitních sjezdových tratí, které jsou určeny nejenom pro ostřílené a zkušené lyžaře, ale rovněž pro začátečníky. Sjezdové tratě jsou opakovaně upravovány a technicky zasněžovány.

Hlavní sjezdovka zvaná též jako "Velká"

Sjezdovky Ski Kohůtka

Nejobtížnější černá sjezdovka se jmenuje Velká. Tato sjezdovka má celkové převýšení 210 metrů a měří 850 metrů. Nejdelší sjezdovka ve ski areálu je však 1.600 metrů dlouhá a jmenuje se Vranča parkoviště.

Pak je zde ještě sjezdovka Babská, která pro změnu měří 1.200 metrů.

Pro nejmenší lyžaře pak doporučuji sjezdovku Malá, která měří 300 metrů nebo Barborku s 240 metry. Celková délka všech zdejších tratí činí 6 610 metrů.

Krásné sluníčko a lyže - To je ideál!

Ski Kohútka je středisko pro každého

Ski Kohůtka atmosféra

Ski Kohútka se nachází bokem hlavní silniční dopravy v poměrně velké nadmořské výšce (736 – 910 m.n.m). Zdejší část Beskyd se jmenuje Javorníky, podle nedalekých vrcholů Veľký Javorník (1071 m n. m.) a Malý Javorník (1019 m n. m.). Tady jste v centrální části Beskyd. Klidně se můžete zaběhnout podívat i na Slovensko, protože je to z horní stanice lanovky pár desítek metrů.

Hlavní sjezdovka „Velká A“ je poměrně prudká, ale naštěstí také široká a přehledná. V polovině pak vede zároveď se sjezdovkou „Velká B,“ která už je značena jenom jako červená.

Beskydy a jejich část Javorníky

Areál je situovaný v krásných jehličnatých lesích, což mu dává úžasnou atmosféru. A ten výhled do krajiny, to si na jiných místech opravdu neužijete. Sjezdovek je tu hodně a jsou navzájem propojeny, brzy zjistíte, že toto lyžařské centrum je mnohem větší, než se na první pohled zdá!

Ski Kohútka je takový malý poklad pro každého milovníka zimních sportů a je úplně jedno, zda preferuje lyže a nebo prkno. Z Vsetína, Zlína nebo Valmezu je to sem jenom kousek!

Lanovka a vleky

Ski Kohútka disponuje jednou moderní čtyřsedačkovou lanovkou a 5 vleky. Celková přepravní kapacita tak zde činí 5030 osob za hodinu.

Ski Kohútka se nachází nedaleko Nového Hrozenkova

Občerstvení

Pro hladové a žíznivé návštěvníky je zde k dispozici restaurace a bufet. Zde si můžete zakoupit nejenom chutný valašský vdolek, ale i oblíbenou valašskou kyselici, která vás dokonale zasytí a naplní váš žaludek.

Půjčovna lyží

V místní půjčovně lyží si můžete půjčit celý lyžařský komplet, který vás přijde na 400 korun na den, pro děti a juniory pak stojí lyžařský komplet 300 korun. Za stejnou cenu 400 korun si zde půjčíte i snowboard komplet. V půjčovně funguje také seřízení vázání, oprava vázání, voskování lyží, broušení hran nebo skluznice.

Horní stanice lanovky

Ceny skipasů Ski Kohútka

Cena skipasu stojí na jeden den 650 korun, přičemž snížena cena je 470 korun. Rodinný skipas (2+2) vyjde vaší peněženku na 1.900 korun.

Ceny jsou aktuální pro zimní sezónu 2022!

V současné době si taktéž můžete zakoupit společný skipas, který vám bude platit pro sjezdovky ve skiareálu Kohútka, Vítkovice a Razula (pro Skiregion Valašsko). Ten je dražší, ale má více možností. V nabídce jsou také levnější pernamentky pro držitele Beskydy Card. Více zjistíte na oficiálním webu.

Parkoviště

Parkoviště je k dispozici zcela zdarma na centrálním parkovišti v horském sedle pod Kohútkou nebo na záchytném parkovišti v údolí Vranča.

Ski Kohútka závěr

Ski Kohútka je krásný lyžařský areál v samém srdci Beskyd. Hlavním vrcholem Kohútka (913 m.n.m) prochází státní hranice. Kohútka patří tak trochu k zastrčeným areálům, ale o to víc je tady se čím kochat. Okolní příroda je úžasná a většina areálu se nachází v lese. Služby tu mají na úrovni a zaujme i bohatý výběr sjezdovek. Místní chloubou je pak čtyřsedačková lanovka, který v Beskydech zase tolik není.

Kam se vydat na lyže v Česku?

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.
 
Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.
 
Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.
 
A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce. A bude toho ještě více. Nové průvodce už připravujeme.

Diskuze ke článku