Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Kyčerka – Průvodce skvělým ski areálem

Lyžařský areál Ski Kyčerka najdete v malebném prostředí údolí Pluskovec, které je situované ve valašské obci Velké Karlovice ve Zlínském kraji.

Ski park Kyčerka leží od centra obce kilometr a půl. Lyžařský areál se nachází v nadmořské výšce 710 metrů nad mořem.

Ski areál Synot Kyčerka se představuje

I když lyžařský areál není situován ve vysokých horách, poskytuje dostatečný komfort pro všechny sjezdaře a snowboardisty.

Je tady parádní lyžování

Dvě upravené sjezdovky

Lyžovat zde můžete na osmi dobře upravených sjezdovkách.

Červené sjezdovky jsou dvě, přičemž Rekreační sjezdovka je dlouhá 575 metrů a má převýšení 135 metrů, Sportovní sjezdovka je pro změnu dlouhá 520 metrů s převýšením 130 metrů. Nejdelší sjezdovka je Vyhlídková, která je dlouhá 625 metrů a převýšení je zde 140 metrů.

Ski areál Synot Kyčerka

Mezi nejjednodušší sjezdovky pak patří dvě Výukové sjezdovky, které mají shodně délku 150 metrů s převýšením 30 metrů.

V zimě je tady opravdu nádherně!

Svah má kvalitní zasněžování i osvětlení

Lyžovat se zde dá i večer

Na Vyhlídkové a Sportovní sjezdovce můžete lyžovat i za tmy. Lyžovat pod umělým osvětlením tak zde můžete v určitých dnech v týdnu až do deváté hodiny večerní. Zbývající sjezdovky jsou bez osvětlení.

Celkem je tady 7 vleků

Technické vybavení skiareálu

Ski park Kyčerka má na přepravu lyžařů celkem 7 vleků a 2 pohyblivé koberce. Jedná se o dva dvoumístné vleky, dva dětské vleky a jeden vlek s nízkým lanem.

Dětské pohyblivé koberce jsou k dispozici dva, přičemž první měří 48 metrů, druhý pak 45 metrů. Samozřejmosti je pravidelné technické zasněžování a stálá úprava sjezdovek sněžnou rolbou.

Sjezdovka už na vás čeká!

Občerstvení i půjčovna lyží

Ski Areál má k dispozici občerstvení pod vlekem. Jedná se o hospodu Kyčerka, která se specializuje na chutnou a zároveň vydatnou staročeskou domácí kuchyni.

Nádherné údolí Pluskovec

Parkování

Hned po příjezdu do ski areálu Kyčerka můžete svůj vůz nechat na bezplatném parkovišti. K dispozici jsou zde dvě parkoviště, přičemž první parkoviště má kapacitu pro 130 vozidel, druhé pro 60 vozidel.

Kdy vyrazíte na sjezdovku?

Ski Kyčerka je pastva pro oči

Další služby střediska

Lyžařský areál dále nabízí lyžařskou školu, dětskou školičku, půjčovnu lyží a snowboardů, servis lyží a 8 skoků pro snowboardisty v tzv. Fun a snowboard parku. Ve středisku je rovněž stanice horské služby.

Provozní doba Ski Kyčerka

Provozní doba ski areálu Kyčerka je od pondělí do neděle a to vždy od 8 hodiny ranní do 16 hodiny večerní, pouze v úterý, ve čtvrtek a v sobotu je otevřeno do 21 hodiny večerní.

Nádherný ranní manšestr

Ceník permanentek na Kyčerce

Celodenní vstupné stojí 520 korun, respektive 420 korun pro děti. Večerní ježdění stojí dospělého 360 korun, dítě pak 280 korun. Celková délka všech sjezdovek činí 2 480 metrů.

Areál má opravdu jedinečnou atmosféru

Ski Kyčerka závěr

Ski areál Synot Kyčerka je opravdu hezký a pohodový lyžařský areál střední velikosti. Hezké prostředí, kvalitní sjezdovky a všechny potřebné služby. Víc už není co dodat, pokud budete poblíž, tak rozhodně doporučujeme areál Kyčerka k návštěvě.

Oficiální webové stránky

Diskuze ke článku