Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plavecký bazén Hloubětín Praha – Otevírací doba, ceník

Plavecký bazén Hloubětín najdete na ulici Hloubětinská 80 na Praze 14. K bazénu se nejrychleji dostanete metrem. Jedná se o trasu metra B a nejbližší stanicí metra od bazénu je stejnojmenný Hloubětín.

Historie bazénu

Bazén byl uveden do provozu již v roce 1978, přičemž nákladnou rekonstrukcí prošel celý areál v roce 2010. Bazén Hloubětín je majetkem hlavního města Prahy.

Bazén se slanou vodou

Bazén Hloubětín se může pochlubit tím, že má ve svém bazénu přisolovanou vodu. Voda se zde čistí pomocí australské technologie, která přidává do vody malé množství mořské soli.

Pohled na bazén Hloubětín na Praze 14

Dva kryté bazény

V Hloubětíně se můžete těšit na dva kryté bazény, přičemž ten sportovní má rozměry 25 x 15 metrů a ten dětský 15 x 7,5 metrů. Teplota vody v krytých bazénech se pohybuje okolo 27 až 28 stupňů Celsia. Hloubka sportovního bazénu se pohybuje od 120 do 360 centimetrů. Hloubka dětského bazénu se pak pohybuje od 60 do 80 centimetrů.

Venkovní bazén

V letním období můžete navštívit skvělý venkovní bazén, který má rozměry 12 x 8 metrů. V bazénu je velmi čistá voda, která je denně z jedné třetině vyměňována.

Finská sauna

V prostorách areálu narazíte rovněž na zdravou finskou saunu. Provoz finské sauny je přizpůsoben návštěvníkům tak, aby ji v dopoledních časech mohli využívat zejména maminky se svými ratolestmi. Tomu odpovídá i přiměřená cena lístku do vlastních bazénů i sauny.

Součásti areálu je také tělocvična

Součástí areálu je kromě krytých bazénů i moderně vybavená tělocvična. Je zde i příjemný malý sál pro skupiny zájemců, kteří s oblibou v malé skupině provozují aerobic. Vzhledem k povrchu je prostor malé tělocvičny vhodný také pro míčové hry a další cvičení.

Dětský bazének v bazénu Hloubětín

Služby pro veřejnost

Specialita bazénu Hloubětín je nábor pro vážné zájemce o závodní synchronizované plavání. Jedná se o intenzivní kurz plavání s prvky synchronizovaného plavání, který je speciálně zaměřen na zdokonalení plavání.

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na hodinu a půl vyjde vaší peněženku na 160, respektive 140 korun. Pokud chcete být v celém areálu jenom jednu hodinu, tak zaplatíte 120, respektive 100 korun. Celodenní vstup pak stojí 110, respektive 90 korun. Provozní doba celého areálu je velmi různorodá, takže na aktuální provoz bazénu se podívejte na oficiální webové stránky bazénu.

Závěr

Bazén Hloubětín má opravdu hezkou atmosféru a v mnohém se vymyká. Už jenom to, že má slanou vodu, která je šetrnější k pokožce. Bazén je oblíbený na dětské plavání dětí. Velkou zajímavostí je také obliba tohoto bazénu mezi akvabelami. Bazén Hloubětín vám tak můžeme s klidným svědomím jenom doporučit.

 

Diskuze ke článku

0/100