Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Havířovské slavnosti 2022 – Program, vstupenky, naše tipy

Havířovské slavnosti se zpravidla konají v měsíci záři. Jedná se o dvoudenní akci, kterou pořádá Městské kulturní středisko Havířov.

Ročník 2022

Se pravděpodobně uskuteční v pátek 2. a sobotu 3. září 2022.
 
Podrobnější informace zatím nevíme. Tuto stránku budeme průběžně aktualizovat.
 
Místo konání: areál Sportovní haly Slavie Havířov
 
Vystoupí: Kryštof, Chinaski, Mirai, Iné kafe, Rybičky 48, No name, Lucie, Ewa Farná, Marek Zracený, Ben Cristovao, Horkýže Slíže.

Historie Havířovských slavností

Až do roku 2008 se v Havířově slavil Den horníků, který byl na severu Moravy tradičně velmi oblíben. Akce vždy proběhla díky štědré podpoře Ostravsko-karvinských dolů. Poté, co šachty přestaly slavnost sponzorovat a v celé oblasti navíc výrazně ubylo horníků, přejmenovalo město Hornické slavnosti na Havířovské slavnosti.

Havířovské slavnosti v plném proudu

Ročník 2020 byl bohužel zrušen kvůli mimořádným opatřením proti pandemii Covid-19. Ročník 2021 se konal 3. a 4. září a opravdu se povedl. Po dlouhé pauze jsme asi všichni už byli natěšení na pořádnou dávku kultury.

Havířov je městem zeleně

Každý návštěvník, který do Havířova na Havířovské slavnosti přijede, se může těšit především na bohatou městskou zeleň a rozlehlé městské parky.

V samotném centru Havířova je například krásně upravený Central Park nebo Dětský park Fibichova, který je plný pískovišť, dětských prolézaček a skluzavek.

Havířovské slavnosti rostou na oblibě

Loňské ročníky Havířovských slavností

V minulých letech se na Havířovských slavnostech vystřídaly známé české i slovenské kapely. Vystoupila tu například populární slovenská kapela Elán nebo český zpěvák Michal David. Celá akce byla vždy dobře připravena a obyvatelé Havířova a jeho okolí se vždy skvěle bavili.

Často zde vystupují slavné osobnosti

Skvělá hudba je synonymem pro slavnosti

Havířovské slavnosti se konají v září

Tradiční termín Havířovských slavností je měsíc září, protože v tomto měsíci byl v minulosti pořádán oblíbený den horníků. V letošním roce je celá akce naplánována na 2. až 3. září.

Celá akce se uskuteční v areálu Městské sportovní haly v Havířově, kde bude i letos připraven pestrý a kvalitní program. V pátek 2. září vystoupí například skupina Tři Sestry. V sobotu 3. září pak populární skupina MIG21.

Hlavní pódium Havířovských slavností

Doprovodné akce

Součástí Havířovských slavností je tradičně připraven pestrý a bohatý doprovodný program, který je určen pro děti i dospělé. V minulosti zde byla kupříkladu připravena westernová farma poznávacích soutěží a her.

Velmi populární byla také soutěž v přetahování lanem pro pětičlenná mužská i ženská družstva. Každým rokem pochopitelně nechybí kolotoče, rychlé občerstvení a zábavní zóny, které připravují partneři slavností.

Zábava v plném proudu

Předpověď počasí

Jaké počasí bude panovat v Havířově na slavnostech? Zjistěte to předem. Máme pro vás předpověď počasí Havířov na 7 dní + dlouhodobé výhledy na celý rok.

Vstupenky na Havířovské slavnosti

Vstupenky na Havířovské slavnosti mají jednotnou cenu 250 korun na každý den. Děti do deseti let mají pak vstup zcela zdarma, důchodci nad sedmdesáti let platí 150 korun a držitelé průkazu ZTP mají poloviční slevu a doprovázející osoba jde zdarma.

Havířovské slavnosti závěr

Havířovské slavnosti už dávno přerostly svůj region a jejich sláva sahá daleko za hranice města Havířov. Slavnosti, které navázali na den horníků jsou teď oblíbenější než kdy dříve, a to přestože horníků ve městě neustále ubývá. Havířov patří k nejmladším městům v republice a díky tomu je to překvapivě příjemné město s velkým množstvím zeleně a celkově nezvyklou atmosférou.

Nenechte si ujít letošní Havířovské slavnosti, které se konají v pátek a sobotu 2. a 3. září.

Diskuze ke článku