Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Havířov 2022 – Program a osobní průvodce

Vánoční trhy Havířov aréna patří k už k tradičním akcím, které se v hornickém Havířově. Nejedná se o úplně tradiční trhy, přesto vás mohou v mnohém zaujmout.

Kde se trhy konají?

Na náměstí Republiky v centru Havířova. Hlavní havířovské náměstí nabízí opravdu velkorysý prostor, kde se ztratí tisíce lidí jako nic.

Vánoční trhy Havířov stánky

Kdy se trhy konají?

Vánoční trhy se konají od pátku 26. listopadu do čtvrtka 23. prosince 2022.

Vánoční trhy Havířov 2022 o co půjde?

Trhy sice začínají už v pátek, kdy budou otevřeny stánky, ale ten pravý začátek počítejte až na sobotu 27. listopadu. V tento den se totiž bude v 17:00 rozsvěcet vánoční strom. Poté bude následovat ohňostroj, který je v Havířově už milou tradicí. Ohňostroj oznamuje zahájení trhů široko daleko.

Rozsvicení vánočního stromu je velkou událostí

Doporučujeme

Kulturní festival Havířovské slavnosti.

Doprava

Havířov patří do hustě obydlené aglomerace Ostravy, která je hustě protkána komunikacemi. Dá se sem pohodlně dojem autem nebo třeba vlakem na známé nádraží.

Program Vánoční trhy Havířov

A na co se můžete rozhodně těšit? kulturním program rozzáří známé i méně známé hudební kapely, zpěváci, a dětské umělecké sbory. Milou samozřejmostí je také divadlo nebo různé soutěže pro malé i velké.

Vánoční trhy Havířov 2022 program

A na jakou dobrotu se těšíte vy?

Jenom pro zajímavost dodáváme, že na předminulém ročníku „Vánoční trhy Havířov“ vystoupili například: Michal Hrůza, Buty, Mirai, Tanja, František Nedvěd, Marta Jandová a mnoho dalších.

Aktuální letošní program pro vás ještě budeme aktualizovat.

Doprovodný program vánočních trhů bývá každý rok opravdu velmi kvalitní

Aktuální předpověď počasí

Budete mít na vánočních trzích hezké počasí? Zkontrolujte si to na naší předpovědi počasí pro Havířov.

Kam jinám na vánoční trhy?

Hledáte větší trhy, než jsou ty v Havířově? Co vyrazit na vánoční trhy do Ostravy. Poměrně blízko jsou také vánoční trhy v Opavě, které mohou také nabídnou krásné prostředí historického náměstí.

Pokud uvažujete i o vzdálenějších trzích, tak za nás vám můžeme doporučit ty v polské Vroclavi a samozřejmě i v historickém Krakově.

Vánoční trhy Havířov závěrečné shrnutí

Vánoční trhy v Havířově jsou velmi milou a povedenou akcí, kterou se rozhodně vyplatí navštívit. My vám jejich návštěvu můžeme opravdu od srdce jenom doporučit. Havířov není zrovna to nejkrásnější město, ale zdejší trhy mají opravdu hezkou a pohodovou atmosféru. Také se zde opravdu nešetří, čehož je důkazem kvalitní program se známými kapelami nebo velkolepý ohňostroj.

Diskuze ke článku