Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Opava 2020 – Program, termín, a naše tipy

Opava je místem, kde se každoročně konají velmi oblíbené trhy. Vánoční trhy Opava budou i letos a nabídnou toho hodně. V tomto článku vám představíme nejenom jejich program.

Opava je prastaré město v Moravskoslezském kraji. Opava leží v Leží v Opavské pahorkatině na řece Opavě – asi tolik potřebujete vědět k jeho jménu. Vánoční trhy se zde konají každý rok na Dolním náměstí (Kostel sv. Vojtěcha) v samém centru.

Kdy se trhy konají?

Vánoční trhy Opava se konají po celou dobu adventu od 25. 11. 2020 až do 23. 11. 2020 a patří k těm největším v regionu. Mnoho lidí dokonce říká, že jsou hezčí, než ty v mnohem větší Ostravě.

Opavské Dolní náměstí a vánoční trhy

Vánoční trhy Opava program

Kulturní program je velmi bohatý. Všechno začíná v neděli 25. 11. 2020 rozsvícením vánočního stromu. A pak prakticky každý den se bude něco dít a to většinou v podvečerních hodinách mezi 16:00 – 19:00. O víkendu pak bude ještě živěji. Nejvíce lidí se chystá trhy navštívit o 3. adventní neděli.

V plánu jsou hudební vystoupení (Band Marcela Woodmana, Ivan Mládek a jeho Banjo band, Aneta Langerová, David Kraus). Samozřejmostí jsou i vystoupení místních uměleckých souborů včetně těch dětských. Součástí bude i čertovský karneval a nebo tvořivé dílny na různá témata (například výroba adventních věnců).

Kulturní program na vánočních trzích Opava

Docela velká část programu se pak bude soustřeďovat do adventních nedělí. Například o 2. adventní neděli (9. 12. 2020) bude velký řemeslný jarmark. A o týden později na 3. adventní neděli zase velkolepá podívaná „Naděje zrození” ve které bude účinkovat 13 metrový anděl!

Poslední týden bude na trzích také tzv. „řemeslné městečko,” kde bude důraz na tradiční řemesla. A každý člověk si bude moci například vyrobit svíčku, vyzkoušet zažení mincí nebo vánoční lití olova.

Začátek trhů, více lidí přijde k večeru

Jenom si dejte pozor, že část programu se nebude konat na náměstí, ale v přilehlé Myší díře neboli bývalé čajovně Bludný kámen.

Nejkrásnější vánoční trhy v Česku?

Trhy v Opavě jsou krásné, ale přeci jenom musíme uznat, že vánoční trhy v Oloumouci jsou ještě o malý ždibíček lepší. Nebo pokud chcete vyrazit za hranice, tak vám doporučujeme vyzkoušet vánoční trhy v Drážďanech.

Kompletní program

Kompletní program vánočních trhů Opava (+ zvětšíte kliknutím).
Vánoční trhy Opava 2019 program

Pro srovnání tady máme ještě starší program z roku 2018.
Vánoční trhy Opava program

Parkování

V okolí je hned několik možností, kde zaparkovat. Hned vedle Dolního náměstí je kryté parkoviště Nákladní. V blízkosti jsou i další parkoviště jako Ratibořská, Masařská nebo Nákladní. Všechny jsou sice placené, ale místo byste měli určitě najít.

Vánoční trhy Opava jsou velmi oblíbené

Atmosféra trhů

Opavské Dolní náměstí se svými barevnými historickými domky a kostelem v čele je opravdu krásné místo pro pořádání trhů. Ty zde mají vždy opravdu krásnou a vřelou atmosféru. Samozřejmě nechybí majestátný vánoční strom ani slavnostní výzdobu všude okolo. Opavské vánoční trhy patří bezesporu k těm lepším v naší zemi. Samozřejmě mají konkurenci v nedalekých vánočních trzích v Ostravě, ale my vám stejně musíme doporučit především tyto. V menším městě mají k sobě lidé přeci jenom tak nějak blíže.

Závěr

Vánoční trhy Opava 2020 vypadají opravdu hodně zajímavě. Spousta stránku, výborný svařáček, poklidná atmosféra. Všechno, co si jenom můžete od takových trhů přát. Trhy se konají po celý advent a stejně tak program je připravený skoro na každý den. To nemají ani mnohem větší města o čemž se můžete přesvědčit u vánočních trhů v Hradci Králové. Za nás tedy jednoznačně říkáme: nenechte si je ujít.

Posílání novinek na email


Posíláme novinky o cestování na email. Tipy na 🌲 výlety a 🏠 ubytování. Jenom to nejlepší! Rozhodně vás nebudeme spamovat.

Diskuze ke článku

Posílání novinek na email


Posíláme novinky o cestování na email. Tipy na 🌲 výlety a 🏠 ubytování. Jenom to nejlepší! Rozhodně vás nebudeme spamovat.