Vánoční trhy Hradec Králové 2019 – Masarykovo náměstí

Vánoční trhy Hradec Králové

Vánoční trhy Hradec Králové opět lákají na atmosféru Vánoc. Na Masarykově náměstí se bude konat už 14. ročník oblíbených trhů s bohatou nabídkou stánků i kulturním programem.

Hradec Králově je jedno z nejhezčích měst v České republice. Velkorysé město, plné zeleně a s bohatou historií. Téměř stotisícové město toho může hodně nabídnout a v adventním čase se sem vyplatí vydat dvojnásob.

Vánoční trhy Hradec Králové na Masarykově náměstí

Kdy se trhy konají?

Ty pravé Hradecké trhy se konají od 7. prosinec 2019 – 10:00 do 16. prosinec 2019 – 21:00. Na rozdíl od jiných trhů jsou tedy poměrně krátké. To nic nemění na tom, že opravdu stojí za návštěvu.

Vánoční trhy Hradec Králové se konají od roku 2004 a letošní ročník bude tak už 14-tý v pořadí.

Trhy mají opravdu fajn atmosféru.

Místo konání

Masarykovo náměstí není sice hlavním náměstím v Hradci (tím je Velké náměstí), ale pro pořádání trhů je to dobrá volba. Je to odtud blízko do centra i do obchodního domu OC Atrium, kde můžete také nakoupit klasické vánoční dárky

Vánoční trhy Hradec Králové

Vánoční trhy opět nabídnout spoustu stánků. V hlavní roli bude samozřejmě jídlo a dobroty. Svařák a punč budete moci ochutnat hned v několika variantách.

Z jídla si určitě dejte prasátko na rožni nebo nakládané sýrové speciality. Jinak samozřejmě tu bude i klasika v podobě bramboráků, klobás a prémiových uzenin.

K mání bude spousta dobrot.

Ze sladkostí se můžete určitě těšit na oblíbené perníčky (i od rivalů z Pardubic) a cukrovinkami přes trdelníky, valašské frgály, štramberské uši, turecký med a výrobky z medu, pečené kaštany, čokoládové bonbóny až po brusinky a francouzské lahůdky. A když už jsme u té Francie, tak k pití budou připravena jakostní francouzská vína, ale také originální víno bezové i rybízové, medovina, punč, čaj i káva. Nebo chybět ani stále oblíbenější horký cider.

Samozřejmě nebudou chybět ani prodejci vánočních dekorací a dárků, jako například hraček, keramiky a bižuterie, knížky, kovářské výrobky, originální kožené výrobky, čepice, šály a rukavice, svíčky a další.

Vánoční trhy pořádá Hradecké kulturní a vzdělávací společnost

Program a pořadatel

Kulturní program trhů bude velmi bohatý a bude se skládat především z vystoupení lokálních umělců, dětí a uměleckých kroužků. Celé trhy organizuje přímo město prostřednictvím Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.

Atmosféra

Vánoční trhy Hradec Králové nepatří rozhodně k těm největším. Díky vhodně zvolenému termínu, ale mají vždy vřelou a opravdu sváteční atmosféru. Hradec nabízí krásné kulisy a vánoční trhy si tak člověk opravdu maximálně užije. Osobně si jejich návštěvu vždy velmi užívám. Líbí se mi orientace na řemesla a to, že v každém stánku nabízí něco jiného. Také ceny jsou přiměřené.

Závěr

Snad se nám podařilo předat vám všechno podstatné o Vánočních trzích v Hradci Králové. Jejich návštěvu vám opravdu mohu jenom doporučit. Je to krásná a slavností akce, která rozhodně stojí za to. Nikde jinde v okolí nenasajete vánoční atmosféru tak, jako právě tady.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *