Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Drážďany 2020 – Program, mapa, tipy

Vánoční trhy Drážďany patří mezi opravdu velmi oblíbené. Máme je přeci tak blízko a saská metopole má hodně co nabídnut. Takto velkolepé trhy u nás v Česku nikde nenajdete! V Drážďanech je skvělé, že při jedné cestě můžete navštívit hned několik trhů najednou. Z každého trhu si samozřejmě můžete odvést originální hrneček.

Vánoční trhy v Drážďanech se rychle staly fenomén. Kdo je navštěvuje pravidelně ví, jak za posledních 30 let město celé rozkvetlo do své takřka původní historické krásy a nabízí tak úžasné kulisy vánočnímu veselí.

Vánoční trhy Drážďany 2020 – Program, mapa, tipy

Drážďany máme navíc doslova na dosah. Z Prahy jsou vzdáleny 148 kilometrů, což je asi 1:28 hodiny jízdy po dálnici D8. Drážďany jsou metropole se 750 000 obyvateli, takže možnosti zábavy i nakupování jsou obrovské. Vyhlášená je tu především nákupní ulice Prager Strasse a oblíbený obchod s oblečením Primark.

Tradiční vánoční trhy Drážďany

Vánoční trhy v Drážďanech tradičně pohltí celý „Innere Aldstadt.” Centrem bývají dvě hlavní náměstí Altmarkt a Neumarkt s kostelem Frauenkirche. Stánky se ale táhnou i v okolních uličkách prakticky až k Labi a oblíbeným terasám Brühl.

Tradiční bohatě zdobené stánky.

Každá část trhu je jiná, každé náměstí má své vlastní typické hrnečky, které můžete vrátit a nebo si je nechat jako hezký suvenýr.

Striezelmarkt

Trhů je v rámci adventu v Drážďanech hned několik, o těchto hlavních se někdy hovoří také jako o „Striezelmarkt.” Pojmenování vzniklo od slova štrýcl – německy Striezel, což bylo tradiční adventní pečivo a předchůdce dnešní pravé drážďanské štoly.

Drážďanské trhy jsou neuvěřitelně krásné.

Nejstarší trhy v Německu

Vánoční trhy Drážďany jsou nejstaršími a nejdéle konanými trhy v Německu! První ročník se konal už roku 1434 a ten letošní je tedy oslavou 584 let.

Tradice tu doslova dýchají.

Kdy se trhy konají?

Trhy začínají ve středu 28. listopadu 2020 v 16:00 a budou trvat až do 24.12.2020.

Vánoční trhy Drážďany si nejlépe vychutnáte po tmě.

Hlavní události

hlavní událostí Striezelmarktu bude 25. Štolová slavnost „Stollenfest.” Štola je tradiční německé vánoční cukroví z hutného těsto s rozinkami a kandovaným ovocem a velkou vrstvou cukru. Akce na počest štol s průvodem se uskuteční 8.12.2020. Součástí akce je nejenom ochutnávání štol, ale také velkolepý průvod více, než 500 účastníků.

Druhý vrchol trhu bude hned o den později takzvaná „prodejní neděle.” Ta zachvátí centrum Drážďan 9. 12. 2020 a nabídne mnoho slev a možností výhodných nákupů.

Sváteční atmosféra a výborný svařák!

Symboly Drážďanských trhů

Nesmí chybět velké vánoční stromy na každém náměstí a velkolepá výzdoba plná světel. Vánoční trhy Drážďany, ale mají i svá specifika.  Tradiční atrakcí vánočního trhu je 14,61 m vysoká krušnohorská stupňová pyramida. Symbolem trhu jsou také louskáčky na ořechy v podobě panáčků (vojáků).

Další pohled na trhy po setmění.

Drážďanské štrýcltolary

Další zajímavou atrakcí jsou „Drážďanské štrýcltolary.” O co jde? Jsou to speciální mince, kterými můžeme na trzích platit. Za 10 eur dostanete 11 mincí s hodnotou každá 1 euro. Jedna mince je myšlená jako památka pro vás. Tyto mince seženete pouze v turistickém informačním centru.

Mapa drážďanských trhů

Trhů v Drážďanech je více. Následující mapa vám snad pomůže zorientovat se. Po rozkliknuti se dostanete na interaktivní verzi.

Vánoční trhy Drážďany mapa

Vánoční trhy Drážďany závěr

Adventní trhy v Drážďanech jsou opravdu krásné a navštívit je, je vždy velkolepý slavnostní zážitek. Já osobně jsme měl štěstí vidět je zatím jenom 3x, ale vždy se na ně znovu těším. Letošní ročník vypadá opravdu zajímavě a tak si ho já osobně rozhodně ujít nenechám.

Diskuze ke článku

Posílat tajné tipy na email

 

Maximálně 4x za rok. Tipy na krásné 🌲 výlety a 🛏️ ubytování!