Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Adventní a vánoční trhy v Salzburgu

Adventní a vánoční trhy v rakouském Salzburgu mají každým rokem neopakovatelnou atmosféru, která vám vždy vykouzlí úsměv na rtech i na duši.

Neobyčejná atmosféra

Vánoční trhy v Salzburgu vás očarují svou neopakovatelnou vánoční náladou, čarovnými uličkami i geniální polohou krásného historického města v údolí mezi zasněženými vrcholky rakouských Alp. Romantika by se zde dala krájet na každém rohu.

Obsáhlý průvodce městem Salzburg (samostatný článek).

Centrum Salzburgu

Vůně punče a vánoční koledy

Na místních trzích kraluje nevšední adventní atmosféra, pro kterou určitě stojí za to vydat se na cestu a porovnat rakouský adventní trh s tím českým.

Vánoční trhy v Salzburgu mají jedinečnou atmosféru

Pro ten salzburgský jsou příznačné především libé vůně pečených kaštanů, pražených mandlí a horkého pomerančového či švestkového punče. Při mlsání pražených mandlí a popíjení punče můžete poslouchat vánoční koledy, které jsou u našich jižních sousedů stejně populární jako u nás.

Mezi ty nejznámější vánoční koledy lze v Rakousku bezesporu zařadit „Stille Nacht, Heilige Nacht“ od rakouského varhaníka Franze Xavera Grubera.

Můžete zde nakoupit spoustu dárků!

Kde vánoční trhy v Salzburgu najdete?

Adventní trhy se v Salzburgu tradičně konají na dvou sousedních náměstích Domplatz a Residenzplatz.

Další kouzelný trh najdete i u neoklasicistního zámku Mirabell a na nádvoří středověké mohutné pevnosti Hohensalzburg, která je výraznou dominantou města.

Na Hvězdný adventní trh, který nabízí rukodělné a řemeslné výrobky, narazíte ve dvoře nedaleko Mozartova rodného domu.

Adventní atmosféra je v Salzburgu jedinečná

Po setmění se atmosféra ještě umocní

Mozartovy koule

Salzburg je pochopitelně „Mozartovým městem“, takže určitě neuděláte žádnou chybu, pokud si tu zakoupíte Mozartkugeln, což je místní pochoutka z marcipánu, nugátu a hořké čokolády.

Mozartovy koule můžete koupit v úhledném dárkovém balení nebo v sáčku či v dóze.

Ozdobičky jsou všude okolo

Mozartovy melodie

Mozartovy proslavené melodie můžete rovněž každý večer slyšet ze zvonkohry, která je umístěná na věži Nové rezidence, což je sídlo arcibiskupů v centru města.

Autentický vánoční zážitek

Vánoční sladkosti a pečivo

Až budete korzovat mezi nádherně vyzdobenými stánky a vychutnávat si vánoční idylku s keramickým hrníčkem horkého punče v ruce, nezapomeňte okusit rovněž některou z nabízených vánočních delikates, kupříkladu jablíčka v cukrové polevě či zakroucené křížaly v čokoládě.

A až se ozve váš žaludek, objednejte si místní plněné brambory, které vás dokonale zasytí. Na závěr si pak můžete zakoupit nějakou místní ozdobu na vánoční stromek.

Další fotka nablýskaného Salzburgu

Termín vánočních trhů

Adventní trhy začínají ve čtvrtek 17. listopadu 2022 a končí 1. ledna 2023.

Vánoční trhy v Salzburgu závěr

Vánoční trhy v Salzburgu jsou jedinečná akce. Pro mě osobně je to téměř vánoční dokonalost. Tak krásné a autentické trhy jinde naleznete jenom těžko. Salzburg pod třpytivými ozdobičkami a sladkými vůněmi opravdu pookřeje srdce a naladí na vánoční atmosféru i toho největšího bručouna.

Ouuu i toto je adventní a vánoční Salzburg

Diskuze ke článku