Vánoční trhy Olomouc 2018 – Ceny, zajímavosti, tipy

Vánoční trhy Olomouc patří mezi nejvyhlášenější v České republice. Druhé největší historické jádro v Česku nabízí opravdu nádherné kulisy pro Vánoční trhy, které dokáží v každém probudit vánoční atmosféru klidu a míru.

 

Olomouc je nádherné historické město, které velmi dlouhou dobu platilo za hlavní město Moravy. Teprve až v moderní době bylo předstihnuté Brnem a dalšími rychle rozrůstajícími se aglomeracemi.

Dnes je Olomouc se 100 tisíci obyvateli až na nějaké šesté příčce co do velikosti. Zůstalo zde ale opravdu rozsáhlé historické jádro v čele s barokním morovým sloupec zapsaným mezi památky UNESCO.

Vánoční trhy Olomouc 2018 – Kompletní průvodce

Proč jet na vánoční trhy Olomouc?

V Česku se pořádá spousta vánočních trhů, ale jenom málokde mají tu opravdu srdečnou a krásnou atmosféru jako mývají třeba trhy v sousedním Německu. Co stánek to jiné originální zboží, spousta dobrat a třeba i možnost rovnou kopit nějaké malé vánoční dárky. To je v Česku málokde. V Olomouci ale ano! Zdejší trhy jsou opravdu krásné, velkolepé a s bohatým doprovodným programem. Není se ani čemu divit, že na ně míří lidi opravdu z daleka.

Atmosféra Vánoc je zde živá.

Kudy do Olomouce

Kudy na vánoční trhy Olomouc? Je to snadné. Z nejbližšího okolí je možné jet po dálnici D45 nebo D35. Pokud jste z větší dálky, například z Prahy může se hodit doprava vlekem. Z Prahy trvá jízda asi 2:15 hodiny. Když budete mít štěstí na akční jízdenku, tak můžete jet i za 139 Kč (u Regiojetu).

Kde se trhy konají

Vánoční trhy Olomouc se konají v samém srdci města na Horním a Dolním náměstí. Hlavní srdce je na horním náměstí, kde je radnice a morový sloup.

Kde se konají (datum konání)

Trhy se konají každý rok během adventního období až do Štědrého dne. V roce 2018 to tedy bude od 25. listopad 2018 14:00 do 23. prosinec 2018 16:00.

Co si dát tradiční svařák - tady ho mají až z Norimberka.

Na co se těšit?

V Olomouci se každý rok snaží ukázat atmosféru pravých českých Vánoc. K tomu patří velký vánoční strom, nabídky tradičních řemeslných dárků (řezbářské, kovářské i krejčovské práce), vystoupení folklórních souborů, divadlo a kulturní program. Nechabí ani kluziště. Sortiment jídla je obrovský od tradičních klobás a masa až po moderní kebab. Stejně tak pití, kde nemůže chybět hlavně svařáček, punč nebo horká medovina.

Největší lákadlo?

Olomoucké trhy mají jednu specialitu, kterou si nechávají vozit mimo našich hranic. Jako jediné vánoční trhy v Česku totiž nabízí originální Norimbersk svařák a punče. Toto víno podléhá těm nejpřísnějším nárokům, stejně jako jeho tradiční způsob přípravy na Vánoce.

Můžete koupit i vánoční dárky.

Zajímavosti

Co dál vidět v Olomouci, když už tam budete? Určitě nevynechejte originální socialistický orloj na budově radnice. Pochází už z 15. století a je druhým nejstarším orlojem u nás. V 50. letech prošel úpravami, ve stylu socialistického realismu. Komunistický orloj opravdu jenom tak někde neuvidíte.

Další dominantou, která stojí za návštěvu je zdejší radnice. V informačním centru vám poradí kam jít, nebo si zde můžete rovnou zakoupit originální olomoucké tvarůžky. V budově radnice je také expozice a dá se vylézt na 75 metrů vysokou radniční věž. Z věže je pohled na vánoční trhy opravdu neopakovatelný, ale na podzim roku 2018 byla věž bohužel dočasně uzavřena.

Závěr

Vánoční trhy Olomouc patří bez pochyby k nejhezčím vánočním trhům v republice. Mají opravdu co nabídnout a hravě předčí i trhy Pražské. Atmosféra a velikost těchto trhů je jedinečná. Za nás vám jejich návštěvu můžeme jenom doporučit, protože opravdu stojí za to. Vyplatí se je navštívit i z větší dálky.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *