Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční veletrhy Brno 2022 na výstavišti – Program a průvodce

Vánoční veletrhy Brno patří k unikátním předvánočním akcím. Rozhodně to nejsou obyčejné trhy, které znáte z každého náměstí, naopak se jedná spíše o prodejně orientovanou akci, na které můžete pořídit vánoční dárky.

Vánoční trhy Brno se každoročně konají přímo ve středu města na náměstí Svobody.

Veletrhy nabídnou na 400 stánků

Kde se konají Vánoční veletrhy Brno?

Není to žádná tajemství, že se veletrhy konají na Brněnském výstavišti. Obrovský funkcionalistický areál patří k největším výstavním komplexům u nás. Je vzdálený asi 2 kilometry od centra města.

Trhy se konají na Brněnském výstavišti

Doprava sem je naprosto snadná například tramvají – jezdí zde hned několik linek – 1, 4, 5, 6, 9, 10, 12. V okolí je také mnoho zastávek autobusů a parkovišť. Parkování v areálu trhů je dokonce ZDARMA.

Kdy se veletrhy konají?

Vánoční veletrhy Brno 2022 se uskuteční mezi pátkem 6. a nedělí 15. prosince 2022. Konkrétně se budou konat v prostředí moderních pavilonů F a G1.

Nebude chybět ani kulturní program

Praktické informace

Vstupné na trhy je 20 Kč. Vánoční veletrhy Brno se profilují jako největší akce svého druhu v republice.

Na co se můžete těšit?

Bude toho opravdu hodně. Samozřejmě vánoční veletrhy jsou zaměřeny jinak, než běžné trhy. Hlavním lákadlem tady jsou především nákupy. Tady můžete nakoupit opravdu téměř vše u téměř 400 prodejců. Tolik stánků se někde na náměstí sejde opravdu jenom málokde.

Nabídka zboží je opravdu široká a zahrnuje módu, hračky, vánoční dekorace, věci do domácnosti, ale i kosmetiku a samozřejmě mnoho dobrot všeho druhu.

Potřebujete nakoupit vánoční dárečky?

Kromě stánků prodejců je ale připravený i bohatý doprovodný program, který bude zahrnovat především následující 3 věci:

1. Řemeslnický jarmark

Klasický řemeslný jarmark s ukázkou lidových řemesel. Předvedou se hrnčíři, řezbáři, kováři a mnoho dalších. Samozřejmě je budete moci nejenom sledovat při práci, ale jejich výrobky si ihned zakoupit. Keramika, sklo, bižuterie a mohou být velmi hezké dárky. Mnoho z tradičních řemesel si budete moci i vyzkoušet v rámci workshopů.

Například výroba vlastního adventního věnce může být opravdu velmi hezkým zpestřením.

 2. Kulinářské speciality

Vánoční speciality i netradiční dobroty. Kulinářské akce dokáží oživit každý veletrh a samozřejmě ani tady nesmí chybět. Vánoční veletrhy Brno výstaviště nabídnou speciální workshopy v kuchyňském studiu. Témata jsou jasná: vánoční cukroví, pokrmy z kapra a kvalitní regionální potraviny.

Budete hodně překvapeni, jak moderně a chutně se dá přistoupit k výrobě vánočních pokrmů, které už možná dávno znáte.

 3. Hudba a zábava

Nebude chybět ani pestrý doprovodný program. Jádrem budou hlavně hudební vystoupení méně známých umělců. Program bude koncipovaný tak, aby zaujal děti i dospělé.

Vánoční veletrhy Brno jsou opravdu velkolepé

Další trhy v okolí

Kam jinám vyrazit na Vánoční trhy? Možností je hodně. Za nás bychom vám rádi doporučili například Vánoční trhy Uherské hradiště nebo Vánoční trhy Olomouc.

Možná by vás mohl inspirovat i tento souhrnný článek o všech velkých Vánočních trzích v Česku.

Veletrhy Brno zaujmou každého

Závěr Vánoční veletrhy Brno výstaviště

Co říci na závěr o Vánočních veletrzích v Brně? Rozhodně je to hezká a zajímavá akce. Nejsou to takové ty typické trhy, které znáte z náměstí každého většího města a které vás pomohu naladit na vánoční atmosféru.

Tohle jsou především prodejní trhy, kde můžete nakoupit dárky na Vánoce a všechno co s Vánoci souvisí. Takže tak je to nutné brát. Celkově je to akce, která může zaujmout a hodně nabídnout.

Za nás říkáme jenom běžte se tam podívat. Ta dvacka vstupné za to rozhodně stojí.

Diskuze ke článku