Vánoční trhy Uherské Hradiště 2018 – Program, zajímavosti, fotky

Vánoční trhy Uherské Hradiště

Vánoční trhy Uherské Hradiště patří k nejoblíbenějším ve Zlínském kraji. Pravidelně se konají na největším Masarykově náměstí a přinesou spoustu vánoční atmosféry.

 

Uherské hradiště je krásné historické město. Poměrně odlehlé například od Prahy (277 Km, 3 hodiny jízdy). I v tomto koutě naší země pořádají opravdu krásné vánoční trhy!

Kdy se trhy konají?

Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku panem starostou proběhne už v pátek 30. listopadu v 17 hodin. Ty pravé trhy se budou konat od soboty 1. 12. 2018 do 23. 12. 2018. I když program a stánky na náměstí zůstanou až do Tří králů 6. 1. 2019.

A aby to celé bylo ještě zamotanější, tak vánoční jarmark s řemesly a prodej rukodělného zboží se bude konat mezi daty 8. 12. 2018 až 23. 12. 2018. Právě v tyto dny se vyplatí do Hradiště vydat nejvíc, protože toho bude také nejvíce k vidění 🙂

Jmelí patří k Vánocům

Kam na Vánoční trhy Uherské Hradiště?

Trhy se jako každý rok odehrají na hlavním a největším Masarykově náměstí. Krásnému historickému náměstí vévodí Kostel sv. Františka Xaverského. Hned vedle je městský úřad a naproti všemu zase barokní kašna z 1. poloviny 18. století s plastikou delfínů a piniovou šiškou je dílem sochaře Václava Rendera.

Vánoční trhy Uherské Hradiště nabídnou spoustu stánků

Nejenom dobroty, ale i zdravé věci!

Program

Vánoční trhy Uherské Hradiště se překvapivě odehrávají po celý týden. Na to, že Uherské Hradiště s 25 tisíci obyvatel nepatří zrovna k největším městům, je to opravdu obdivuhodné. I když nejvíce lidí stejně dorazí právě na přes víkend.

Program v tyto sváteční dny bude opravdu bohatý a nemají ho ani leckterá mnohem větší města. Na většinu dní jsou připraveny vystoupení od 10:00 do 18:00.

Vystupovat budou především místní uskupení, která zahrají v rytmu folku, country a popu. A kdo například? Countrio, Country kapela Je nás moc, Frajeři, Děvčice, Benefi t Bluegrass Band, FiHa, Aneta Poláchová a další.

Hudební vystoupení na vánočních trzích v Uherském Hradišti

Leták a kompletní program

Vánoční trhy v Uherské Hradišti 2018 a jejich aktuální program si můžete pročíst přímo zde.

Vánoční trhy Uherské Hradiště program

Chcete vědět více?

Stáhněte si brožurku o Vánocích v Uherském Hradišti.

Vánoční jarmark

Jarmark bude pravým vrcholem trhů. V tento den čekejte nejvíce stánků a to včetně těch s lidovými řemesly. Jarmark bude probíhat od soboty 8. prosince až do Štědrého dne.

Návštěvníci trhů slaví adventní dobu

Bruslení

Venkovní bruslení je připraveno na nádvoří Jezuitského zámku. Otvírací doba bude od pondělí do soboty 9.00–18.00, neděle 9.00–16.00. S tím, že zavírací dny jsou 24. 12., 25. 12. 2018 a 1. 1. 2019. Vstupné je jednotné 20 Kč.

Stánky

Stánků bude několik desítek. Na začátků trhů 1.12 – 8.12. ale počítejte spíše jenom se stánky s jídlem a pitím.

Atmosféra

Vánoční trhy v Uherské Hradišti mají vždy krásnou atmosféru. Na tam malé město se tu vždy sejde spousta lidí, kteří mají dobrou náladu a společně se těší na nadcházející Vánoce. Líbí se mi bohatý kulturní program s velkou dávkou folklóru. Také stánky většinou bývají zajímavé se spoustou originálního sortimentu, jako jsou například dřevěné hračky. Alespoň pro snítku jmelí nebo nějakou vánoční dekoraci by se tady měl zastavit každý.

Masarykovo náměstí v Hradišti je opravdu úžasné

Vánoční trhy v Uherské Hradišti shrnutí

Vánoční trhy v Uherské Hradišti patří k největším a nejhezčím v Zlínském kraji. Mají bohatý program, který se nejvíce soustřeďuje do posledních 2 týdnů před Vánoci. Na trzích se můžete těšit na bohatou nabídku stánku s originálním zbožím.

Chcete se dozvědět o trzích více?

Doporučujeme vám oficiální webové stránky www.mesto-uh.cz

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *