Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Plzeň 2022 – Program, zajímavosti, ověřené tipy

Světla září do tmy, všude se line příjemná vůně, atmosféra klidu a pohody. Přesně takové budou i letošní Vánoční trhy Plzeň, které obsadí krásné náměstí Republiky v centru historické Plzně.

Plzeň je výjimečné město. Jedinenčé. Nejenom tím, že je 4. největší v České republice, ale také svým nádherným historickým jádrem s pravoúhlými ulicemi včetně náměstí. Právě na tom největším s katedrálou sv. Bartoloměje se budou konat i letošní vánoční trhy. A podle toho co víme, budou rozhodně stát za to.

Chcete vědět více? Pojďte se s námi podívat, co vás vlastně čeká.

Vánoční trhy Plzeň na náměstí Republiky

Kdy se trhy konají?

Vánoční trhy Plzeň se budou konat od 26. 11. do 23. 12. 2022. Bohatý kulturní program je připravený téměř na každý den v týdnu (včetně všedních dnů). Ta největší sláva, ale samozřejmě bude probíhat hlavně o víkendu a o adventní neděli.

Unikátní betlém vyřezaný z jednoho kusu dřeva.

Slavnostní zahájení trhů proběhne v sobotu 24. 11. od 18:00. Součástí bude jako tradičně i velký ohňostroj a rovněž vystoupení kapely Crazy Dogs.

Trhy budou otevřeno od 9:00 do 19:00, ale o víkendech lze očekávat i prodloužení. Největší davy lidí obvykle chodí o 3. adventní neděli.

Vánoční trhy v Plzni mají bohatý program

Vánoční trhy Plzeň – Program

Vánoční trhy Plzeň mají poměrně silný hudební program, kterému se vyrovnají jenom málokteré jiné trhy v Česku. Vy se tak můžete těšit například na:

Vánoční trhy Plzeň 2022 program

  • Martin Maxa
  • Leona Machálková
  • Děda Mládek Illegal Band
  • Touch of Gospel
  • The Dixie Hot Licks
  • Standa Hložek
  • Jakub Smolík

Samozřejmě bude i spousta vystoupení místních pěveckých sborů a uměleckých škol. Na Mikuláše 5. 12. se pak chystá velkolepé pekelné vystoupení „po čertech dobrá show”.

Programy starých ročníků

Celý program vánočních trhů v Plzni 2019 si můžete prohlédnout na oficiálním letáku akce přímo zde.

Vánoční trhy Plzeň 2019 program

Pro srovnání máme i ještě starší progam z loňského ročníku 2018.

Kompletní program vánočních trhů v Plzni

Plzeňský ponocný

Specialitou Plzeňských vánočních trhů je ponocný, který chodí ohlašovat večer. Ten bude náměstím procházet vždy v 18:00 a 19:00. Je to milá tradice, která dává trhům atmosféru a člověka jakoby skoro vrací do časů Josefa Lady. Vánoční trhy Plzeň mají zkrátka své specifické kouzlo. Ponocného opravdu jinde v republice neuvidíte (a hlavně neuslyšíte).

Stánky

Na Vánočních trzích bude na 130 stánků, které zaplní celé náměstí. Převládat bude samozřejmě hlavně jídlo a dobroty včetně nezbytného svařáku, punče a grogu. Jelikož jsme v Plzni, tak bude mít významnou roli i pivo.

Čeká na vás na 130 stánků.

Informace o vánočních trzích?

Přinášíme vám kompletní zpravodaj o českých vánočních trzích v Praze, trzích v Olomouci i Brně.

Zábava a atrakce

Jako každý rok nebude chybět betlémživými zvířátky, který potěší zejména ty nejmenší návštěvníky. Další betlém pak bude naprostý unikát a celosvětová rarita – je to obří betlém vyrobený z jednoho kusu dřeva se sedmdesáti sochami. Děti se také budou moci vyblbnout na svítícím andělovi a dětském kolotoči.

Na trzích můžete ochutnat spoustu dobrot

Pořadatel trhů

Vánoční trhy stejně jako mnohé další trhy v Plzni pořádá od roku 2012 firma PROSTR SERVIS s.r.o.

Večer kdy se setmí jsou vánoční trhy v Plzni nejhezčí

Kde parkovat?

Kam zaparkovat pokud míříte na vánoční trhy v Plzni z větší dálky. Skvělou volbou je velké parkoviště Denisovo nábřeží (stačí zadat do navigace). Nebo můžete směřovat na druhou stranu města k obchodnímu centru Plaza, kde je hned několik parkovišť, včetně dvou krytých (Kryté parkoviště Nové divadlo a obchodní centrum Plaza). Nejblíže k náměstí je Parkoviště Velká synagoga.

Závěrečné shrnutí

Plzeňské vánoční trhy patří k těm větším. Celé náměstí zaplní 130 stánku se vším možným, program je bohatý a má i své regionální zajímavosti (jako je třeba právě osoba historického ponocného). Celkově mám vánoční trhy v Plzni velmi rád a můžu vám je jenom doporučit k návštěvě. Jednou je také čas vyzkoušet něco jiného. Navíc, když například cesta po dálnici z Prahy vlastně trvá takovou chvilku.

Diskuze ke článku