Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Brno 2022 – Program, ceny, tajné tipy

Vánoční trhy Brno patří k opravdu vyhlášeným akcím. Moravská metropole ožije světly, vůní svařáku i zajímavým programem. Pojďte se o nich dozvědět něco více…

Vánoční trhy v Brně si rychle získali pověst jedněch z nejlepších v republice. Trhy na Staroměstském náměstí můžou jenom tiše závidět, protože v Brně na každého opravdu dýchne ta pravá atmosféra.

Kdy se konají Vánoční trhy Brno?

Ročník 2022 připadá na pátek 26. listopadu až čtvrtek 23. prosinec 2022. Letos tedy začínají už týden před první adventní nedělí.

Vánoční trhy Brno 2018 – Program, ceny, tajné tipy

Kde se trhy konají?

Jako už tradičně v samém centru Brna na náměstí Svobody a také na nedalekém Dominikánském náměstí. Hlavní scénou ale bude Náměstí Svobody s pódiem, na němž proběhne bohatý kulturní program.

Další součástí je nádvoří Staré radnice a také Zelný trh zaměřený na řemeslné výrobky a Moravské náměstí (u Jošta!), kde se můžete zase těšit na stánky neziskových organizací, řemeslné a dárkové zboží, bar a dětský kolotoč.

Na co se těšit?

Je toho hodně. Především na tu krásnou a hřejivou atmosféru nadcházejících Vánoc. Na druhou stranu je nutné kriticky uznat, že brněnské trhy rozhodně nepatří k těm největším. Na náměstí najdete celkem 36 prodejních stánků, 24 gastrostánků, zimní bar a 4 stánky s raw, vegan a bezlepkovovými pochutinami. Brno je vůbec moderní město a takový zimní bar s koktejly jenom tak nikde nenajdete.

Vánoční trhy na náměstí Svobody.

Vánoční trhy Brno mohou nabídnout také ještě jednu zajímavou specialitu – vánoční design market, na němž se dočkáte svého oblíbeného sortimentu v podobě originálních výrobků. Často rukodělných a často od začínajících, ale velmi talentovaných tvůrců. Řemeslné výrobky se prodávají bokem hlavního dění na Zelňáku a u Jošta.

Program Vánoční trhy Brno 2022

Těšit se můžete na bohatý hudební program. Bude se hrát především pop a folk. Místo ale dostanou i další žánry jako například rock, jazz, swing. Program vánočních trhů bude hodně lokálně zaměřený a vystoupí na něm především místní umělecké školy a kulturní uskupení. Dokonce bude i předvádění zvířátek ze ZOO Brno. Velmi hezké bývají kreativní dílničky pro nejmenší.

Více o programu Vánočních trhů v Brně v našem průvodci

Tradiční vánoční tramvaj, která projíždí přes náměstí.

Další vánoční trhy v Brně?

Brno je velké město a tak se není čemu divit, že se tady koná více vánočních trhů. Velmi oblíbené jsou také vánoční veletrhy na brněnském výstavišti. Ty jsou vyloženě prodejně zaměřené, a můžete na nich pořídit hezké vánoční dárky za výhodné ceny.

Brněnský orloj

Brněnský orloj pojede v čase Vánoc na plné obrátky. Každou celou hodinu od 11 hodin do 23 hodin z něj vypadne jedna skleněná kulička. Dohromady to bude 13 kuliček za den, a za celý advent 286 kuliček. Tyto kuličky budou mít speciální vánoční motiv.

Kde parkovat

Parkovacích míst není v centru nazbyt. Ideální je využít parkovací domy, které jsou poblíž historického jádra 3.

  • Parkovací dům Pinki Park – Brno Kopečná (88 míst)
  • Parkovací dům Domini Park – vjezd u ulice Husova (367 míst)
  • Parking u Janáčkova divadla (390 míst)

Více se také dozvíte na oficiální webové stránce Brněnských komunikací www.bkom.cz/parkovani

Vánoční trhy Brno 2022 závěr

Vánoční trhy Brno 2022 vypadají jako opravdu povedená akce, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Snad vás naše představení navnadilo a vydáte se zažít vánoční atmosféru do centra Brna i osobně.

Diskuze ke článku