Vánoční trhy Brno 2019 – Program, ceny, tajné tipy

Vánoční trhy Brno patří k opravdu vyhlášeným akcím. Moravská metropole ožije světly, vůní svařáku i zajímavým programem. Pojďte se o nich dozvědět něco více…

Vánoční trhy v Brně si rychle získali pověst jedněch z nejlepších v republice. Trhy na Staroměstském náměstí můžou jenom tiše závidět, protože v Brně na každého opravdu dýchne ta pravá atmosféra.

Kdy se konají Vánoční trhy Brno?

Ročník 2019 připadá na 23. listopadu 2019 až 23. prosinec 2019. Letos tedy začínají už týden před první adventní nedělí.

Vánoční trhy Brno 2018 – Program, ceny, tajné tipy

Kde se trhy konají?

Jako už tradičně v samém centru Brna na náměstí Svobody a také na nedalekém Dominikánském náměstí. Hlavní scénou ale bude Náměstí Svobody s pódiem, na němž proběhne bohatý kulturní program.

Na co se těšit?

Je toho hodně. Především na tu krásnou a hřejivou atmosféru nadcházejících Vánoc. Na druhou stranu je nutné kriticky uznat, že brněnské trhy rozhodně nepatří k těm největším. Na náměstí najdete celkem 36 prodejních stánků, 24 gastrostánků, zimní bar a 4 stánky s raw, vegan a bezlepkovovými pochutinami. Brno je vůbec moderní město a takový zimní bar s koktejly jenom tak nikde nenajdete.

Vánoční trhy na náměstí Svobody.

Vánoční trhy Brno mohou nabídnout také ještě jednu zajímavou specialitu – vánoční design market, na němž se dočkáte svého oblíbeného sortimentu v podobě originálních výrobků. Často rukodělných a často od začínajících, ale velmi talentovaných tvůrců.

Doprovodný program

Těšit se můžete na bohatý hudební program. Bude se hrát především pop a folk. Místo ale dostanou i další žánry jako například rock, jazz, swing. Program vánočních trhů bude hodně lokálně zaměřený a vystoupí na něm především místní umělecké školy a kulturní uskupení. Dokonce bude i předvádění zvířátek ze ZOO Brno. Velmi hezké bývají kreativní dílničky pro nejmenší.

Tradiční vánoční tramvaj, která projíždí přes náměstí.

Brněnský orloj

Brněnský orloj pojede v čase Vánoc na plné obrátky. Každou celou hodinu od 11 hodin do 23 hodin z něj vypadne jedna skleněná kulička. Dohromady to bude 13 kuliček za den, a za celý advent 286 kuliček. Tyto kuličky budou mít speciální vánoční motiv.

Závěr

Vánoční trhy Brno 2019 vypadají jako opravdu povedená akce, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Snad vás naše představení navnadilo a vydáte se zažít vánoční atmosféru do centra Brna i osobně.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *