Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ZOO Brno – Vstupné, otvírací doba, slevy!

ZOO Brno v druhém největším městě není ani zdaleka tak proslulá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Není to ani druhá největší, ani druhá nejnavštěvovanější. Ve skutečnosti jí předbíhá ZOO ve Zlíně – Lešné a mnohé další.

Zoologická zahrada v Brně tedy nemá zrovna moc prvenství, přesto je to krásná ZOO, která stojí za návštěvu. A my vám ji tady rádi představíme od vrátnice až po ty nejzapadlejší kotce.

Kudy do ZOO Brno?

ZOO Brno se nachází na severozápadním okraji Brna v čtvrti Bystrc. Do centra města je to asi 8 kilometrů. To k nedaleké Brněnské přehradě je to jenom 1 kilometr. Dá se k ní krásně dojít po žluté podél řeky Svratky.

ZOO je skvěle přístupná městskou hromadou dopravou a to tramvajemi (č. 1 a 11), autobusy (č. 50, 52, 54) a trolejbusem (č. 30). Samotná ZOO vyzývá k návštěvě využít MHD.

Pokud se vydáte do ZOO autem, tak pravděpodobně pojedete z centra po Kninčské ulici a nebo od D1 po ulici jménem ulice Stará dálnice, což je sama o sobě velmi zajímavá technická stavba.

ZOO v Brně patří spíše k těm menším

Parkování u ZOO

Bolavým místem brněnské ZOO je parkování. Malé parkoviště je sice přímo před vchodem, ale jeho kapacita je pouhých 18 míst. V blízko jsou dvě další parkoviště, které ale nepatří jenom k ZOO. Jedná se o parkoviště na Čtyřlístku nebo stanoviště policie. Obě se nacházejí za sebou přibližně 200 m od vchodu do zoo směrem do centra Brna.

ZOO Brno otevírací doba

Otvírací soba se v průběhu roku mění. Pro poklidnou návštěvu téměř bez lidí volte zimní měsíce. V červenci a srpnu naopak ZOO bude solidně nacpaná. Nezapomeňte na to, že do ZOO vás pustí nejpozději hodinu před zavírací dobou. Do brněnské ZOO se můžete vydat i s pejskem.

Zimní sezona (Listopad – Únor) 9.00 – 16.00 hod.
Vedlejší sezona (Březen, Říjen) 9.00 – 17.00 hod.
Hlavní sezona (Duben – Září) 9.00 – 18.00 hod.

ZOO Brno vstupné

Brněnská ZOO patří mezi ty menší, tak přeci jenom i vstupné je přijatelné a nedosahuje zdaleka tak vysokých hodnot, jako v Praze. Ceny vstupného se vyvíjí podle sezóny a to následovně:

  Březen – Říjen Listopad – Únor
Dospělí 120,- Kč 100,- Kč
Senioři (nad 60 let), Studenti (do 26 let), Děti 3–15 let, držitelé průkazu ZTP 90,- Kč 70,- Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti 3–15 let) 350,- Kč 270,- Kč
Děti do 3 let, ZTP/P, Doprovod skupiny (1 osoba na 10 osob) zdarma  
Pes 40,- Kč  

Mapa ZOO Brno

V ZOO Brno je celkem lehké se zorientovat. Přesto vám přímo zde přinášíme přehlednou mapu ZOO Brno, která vám to ještě usnadní. Brněnská ZOO patří k těm menším, takže není problém ji za odpoledne projít celou křížem krážem (a nevynechat žádnou cestu).

Mapa ZOO Brno

Zvířata

ZOO Brno chová na 370 druhů zvířat. Z toho bylo savců – 89 druhů, ptáků – 54 druhů, plazů – 39 druhů, ryb – 91 druhů, bezobratlých 93 druhů a 1 druh obojživelníků.

Největší atrakcí ZOO jsou tygři sumaterští. Ti mají velký výběh hned u vchodu. V dolní části ZOO se také nachází obdivovaní lední medvědi. Velmi atraktivní je také „Africká vesnice” v horní části ZOO, kde se můžete pokochat žirafami, zebrami a pakoni.

Zvířata v ZOO Brno

Z krytých pavilónů je suverénně nejlepší Tropické království, kde se můžete těšit na želvy obrovské, kočky pouštní a také vzácného ještěra – varana komodského.

Z velkých zvířat se pak můžete těšit ještě na losy, velbloudy nebo takiny.

Hezký je pavilon opic a dětská kontaktní ZOO. Samozřejmě nechybí ani velké lákadlo každé moderní ZOO – surikaty.

Služby ZOO Brno

ZOO Brno nabízí to, co většina ostatních zoologických zahrad. Především bohaté možnosti občerstvení včetně celoročního provozu restaurace „U Tygra.“ Dále suvenýry, wifi, dětská hřiště, úschovné boxy na zavazadla, půjčovnu vozíků. Návštěvu si můžete zpříjemnit projížďkou vláčkem, který však jezdí na poměrně krátké trase (cena za 1 osobu – 20 Kč, dítě od 3 do 15 let 10 Kč).

Rozvoj ZOO

Na rozvoji ZOO se dál pracuje. Měly by zde vzniknout nové unikátní projekty, které budou prezentovat například zvířata z Himaláje nebo šimpanze ve svém přirozením prostředí.

Zima v Brně?

Pokud se v zimě vydáte do Brna, tak vám upřímně můžeme doporučit návštěvu zdejších vánočních trhů.

Závěr

Brněnská ZOO rozhodně nepatří k těm největším a neznámějším. Chybí zde velké atrakce. Přesto je to příjemná zoologická zahrada obklopená přírodou, kde můžete zažít hezké dopoledne nebo odpoledne. Za nás tedy ZOO Brno rozhodně doporučujeme. Jenom prostě na ní nemějte přehnané nároky. Odměnou vám bude o rodinnější atmosféra než třeba v rušné ZOO Praha.

 

1 Komentář

Diskuze ke článku

0/100