Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Flixbus Praha – trasy, jízdenky, jízdní řády

Flixbus je skvělá alternativa, jak cestovat po Evropě autobusem. Mladý startup rychle expandoval po celé Evropě a dnes nabízí jeden z nejlepších komfortů dopravy za příznivé ceny. Jezdí i po Česku a s Flixbus Praha se můžete pohodlně dopravit do celé řady zajímavých míst.

Nový autobusový dopravce

Mohlo by se zdát, že na cestě autobusem není nic moc sexy. Ale i tento tradiční způsob dopravy se dá udělat lákavější. Zkrátka pohodlně a podle standardů 21. století. Svého času to u nás ukázala Student Agency (dnes Regio Jet).

Kvalita služeb se ale dá posunout ještě více. O tom nás chce přesvědčit mladá německá firma Flixbus, která si zakrátko podmanila Evropu. Flixbus Praha je samozřejmě také k dispozici.

Historie Flixbusu

Flixbus vznikl teprve v roce 2013 jako německý startup. Bylo to po deregulaci německého trhu s dopravou, který umožnil vznikl novým dopravním firmám. Mezinárodní expanze i do Česka pak začala v roce 2015.

Flixbus vznikl jako startup s od počátku nastavenou agresivní strategií růstu. Mohl si to ostatně také dovolit, protože za ním stojí silní investoři ze skupiny Daimler AG (silná světová automobilka, výrobce Mercedes-Benz).

Flixbus jezdí po celé Evropě

Filosofie Flixbusu

Filosofie firmy, hraje důležitou roli v jejím každodenním fungování. Autobusy Flixbus jsou zelené z jasných důvodů. Chtějí nabídnout moderní a ekologickou variantu cestování. A to nejenom jako alternativu k cestě autem, ale například i za použití spolujízdy nebo cestování vlakem. Napojení na spoje Deutsche Bahn, tak není opravdu žádný problém.

[note note_color=“#ccff99″]

Ekologie

Důraz na ekologii není jenom prázdná fráze. Jako moderní dopravce Flixbus preferuje objednání jízdenek přes internet. A tam člověku dá slevu 1-3 % v závislosti na tom, jaké množství CO2 při své cestě ušetří. Samozřejmostí je, že se tato sleva dá kombinovat i s dalšími.[/note]

Flixbus Praha

Flixbus Praha má svojí centrálu na autobusovém nádraží Praha Florence (oficiální web nádraží). Má tady i vlastní přepážky na konci nové odbavovací haly. Flixbus jako velký dopravce využívá mnoho různých odjezdových stání. Velmi často jako autobusy odjíždějí z nástupišť 11 a 18.

Flixbus Praha – trasy, jízdenky, jízdní řády

Kan jezdí Flixbus z Prahy po Česku?

Nabídka spojů je velká a stále se rozrůstá. Jak vnitrostátních, tak mezinárodních. Po Česku jezdí Flixbus z Prahy do největších měst jako jsou: Brno, Ostrava, České Budějovice, Olomouc, Karlovy Vary a Plzeň.

Někde mají tyto hlavní linky ještě vedlejší zastávky nebo pokračují dál do menších měst jako Písek, Český Krumlov, Studénka, Uherský Brod, Třinec a tak dále.

Mezinárodní linky z Prahy

Nejlepší pokrytí z Prahy mají linky směrem do Německa. Není snad žádné velké město, do kterého by vás tento německý dopravce nevzal. Mnichov, Berlín, Norimberk, Kolín na Rýnem, Štrasburk, Brémy, Hamburk. Na výběr je více, než 50 zastávek.

Velmi silné pokrytí z Prahy má Flixbus i do Polska, Rakouska, Slovenska a na sever Itálie.

Kam nejdále z Flixbusem?

S Flixbusem se dostanete i do poměrně vzdálených míst. Že to bude Paříž a Londýn se asi dá čekat. Ale může to být i Kyjev na Ukrajině, Bukurešť v Rumunsku, Split v Chorvatsku nebo Florencie v Itálii.

Ceny Flixbusu

S cenami to není u Flixbusu jednoduché. Stejně jako u letadel jsou totiž pohyblivé a řídí se obsazeností jednolitých spojů.

Pokud budete rychlý smíříte se s méně atraktivním časem na cestování (většinou přec noc), tak můžete jet třeba za 29 Kč do Brna nebo Českých Budějovic.

Luxusní je například aktuální nabídka za 249 Kč do Bratislavy, za 269 Kč do Bratislavy, 279 Kč do Mnichova nebo 399 Kč do Budapešti. Takhle levně autem pravděpodobně nedojede ani do poloviny trasy.

Přečtětě si také o linkách Flixbusu z Brna.

Závěr

Flixbus je moderní a pohodlný autobusový dopravce. Flixbus Praha obsluhuje mnoho tras za bezkonkurenční ceny. Často nabízí i různé promo akce a slevy. Určitě tak neváhejte se zeleným autobusem někam svést.

 

Diskuze ke článku

0/100