Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Flixbus Brno – Jízdní řády, trasy, zastávka a akce

Flixbus Brno staví na Benešově třídě před hotelem Grand. Za férovou cenu se odtud můžete vydat po celé ČR ale i na mnoho dalších míst za hranice střední Evropy.

Pro Flixbus je Brno dnes už nezbytnou zastávkou. Skoro by se dalo říct základnou. Německý dopravce s typickými svítivě zelenými autobusy si rychle získal oblibu i v centru žlutých autobusů RegioJet (dříve Student Agency) Radima Jančury.

Flixbus vs. Regiojet

Mezi oběma dopravci zuří tvrdá obchodní válka. Agresivní Flixbus se snaží podmanit si nové regiony na, což jde hodně agresivní cenovou politikou. Služby obou dopravců jsou totiž dost podobné (wifi, palubní servis).

Ze strany Regiojetu má to padají námitky, přitom se ale jedná o stejnou strategii, kterou se dříve podařilo prosadit žlutým autobusům.

Nepřehlédnutelné autobusy společnosti Flixbus

Stanoviště autobusů Flixbus Brno

Jak už jsme pošlu, tak busy Flixbusu mají svoji zastávku na Benešově třídě před hotelem Grand. To je hned na rohu hlavního brněnského nádraží a samozřejmě také starého autobusového nádraží Brno.

Je to výhodné místo, kde se potkává hned několik tramvajových a autobusových linek, a i pěšky do centra (na náměstí Svobody) je to jenom pár kroků.

Kam všude se dostanete s Flixbusem a za kolik

Z Brna se dostanete s Davidem do všech velkých měst a mnoha desítek okresních měst.

Cíl Cena Cíl Cena
Praha 29 Kč Zlín 69 Kč
Olomouc 69 Kč Kroměříž 59 Kč
Ostrava 99 Kč Telč 75 Kč
Jihlava 79 Kč Plzeň 149 Kč
České Budějovice 149 Kč Český Krumlov 179 Kč

Kromě toho linky pokrývají docela slušnou část střední Evropy. A s nějakým tím přestupem se dostanete i do vzdálených míst jako jsou krásné Bruggy v Belgii, Gdaňsk v Polsku, Minsk v Bělorusku, Oděsa na Ukrajině, Bukurešť v Rumunsku nebo dokonce Sarajevo v Bosně a Hercegovině.

Cíl Cena Cíl Cena
Berlín 479 Kč Miláno 499 Kč
Varšava 249 Kč Záhřeb 629 Kč
Bratislava 119 Kč Split 749 Kč
Vídeň 125 Kč Bělehrad 1129 Kč
Budapešť 299 Kč Brusel 1129 Kč

Ceny není úplně lehké zmapovat, protože Globus používá podobný systém dynamických cen jako třeba letecké společnosti. Ceny se tedy v průběhu časté mění. Jízdenky upevňuje nebo zdražují, tak jak se mění obsazenost a další parametry.

Přesto jsme se pro vás pokusili letmo zmapovat alespoň startovní akční ceny. Zpravidla tedy nejnižší ceny, na které je možné se dostat.

Další linky a stanoviště

Přečtětě si také o linkách Flixbusu z Prahy.

Flixbus Brno závěr

Flixbus Brno je možnost nejenom pro všechny Brňáky, jak se pohodlné a za výhodnou cenu podívat do světa něco aspoň komfortně cestovat po Česku. Flixbus nabízí pohodlnou dopravu za férovou cenu. Koupí dopředu navíc můžete opravdu hodně ušetřit. A například autobus z Brna do Polska anebo na Ukrajinu vyjde často na opravdu směšné peníze. Nečekejte na nic a pojďte si užít vaše vlastní skvělé dobrodružství.

Osobně musím říct, že mám Flixbus hodně rád. Nabízí skvělé služby a dnes už také jednu z nejhustších sítí linek v Evropě. Autobusy Flixbusu jsou moderní a pohodlné a nabízí velmi kvalitní palubní servis (wifi, elektrické zásuvky, větší prostor na nohy, občerstvení a nápoje, zvětšený prostor na zavazadla a WC).

Diskuze ke článku