Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Livigno průvodce lyžařských střediskem (počasí, ubytování, tipy)

Livigno se nachází v italské provincii Sondrio. Stejnojmenné lyžařské středisko leží v italských Alpách poblíž hranic ze Švýcarskem.

Lyžařské středisko Livigno se představuje

Půvabné vysokohorské městečko Livigno je obklopeno bezlesými svahy s mírnějšími sjezdovkami s převýšením až 900 metrů. Vybere si zde opravdu každý, přičemž je zde záruka dostatku přírodního sněhu, který zde zůstává zpravidla až do konce dubna.

Livigno nabízí perfektní podmínky pro zimní sporty

Pohled na krásné zasněžené svahy

Východní hřeben Carosello 3000

Největší počet sjezdovek najdete na východním hřebeni Carosello 3000 s vrcholem Vetta Blesaccia, který měří 2 796 metrů. Na tento kopec míří z obou konců Livigna komfortní kabinkové a sedačkové lanovky.

Nejprudší a nejdivočejší sjezdovky jsou umístěné podél kabinkové lanovky Carosello. Jsou dostatečně široké, takže zde můžete provádět dlouhé carvingové oblouky. Z vrcholu Blesaccia pak pro změnu najdete mírnější sjezdovky, které jsou určené spíše pro rodiny s dětmi.

Panorama jsou to opravdu velkolepá

Areál Mottolino

Areál Mottolino je další sportovní areál, který je propojen s Livignem, Jedná se o sjezdovky, které vedou holým svahem z vrcholů Monte Sponda a Monte della Neve.

Všechny sjezdovky jsou špičkové a na vysoké úrovni. Všechny sjezdovky navíc obsluhuje 4 a 6 místná krytá sedačka. Všechny sjezdovky mají červenou obtížnost, pouze jedna černou.

Je tu spousta moderních lanovek a vleků

Lyžařské středisko Livigno v kostce

Pokud máte v oblibě čísla, tak vězte, že lyžařské středisko Livigno má celkem 115 kilometrů sjezdovek, z toho je 37 červených sjezdovek, 12 černých a 29 sjezdovek pro začátečníky a malé děti. Plných 80 procent všech sjezdovek je vybavena zasněžovací technikou.

Dále je zde k dispozici 31 lanovek a vleků. Pro běžce na lyžích je pak zde připraveno na 30 kilometrů běžeckých stop. Samozřejmostí jsou půjčovny lyží a snowboardů. Navíc zde najdete tři bezplatné Wi-Fi hotspoty.

O sníh tu také není nouze

Ceny skipasů

Ceny skipasů se pochopitelně neustále mění, ale počítejte, že dospělí zaplatí za jeden denní skipas 50 euro a děti 25 euro.

Sjezdovky v Livignu mají prvotřídní údržbu

Další pohled z nadhledu

Dostupnost Livigna z České republiky

Livigno není od České republiky daleko ani úplně blízko. Z Prahy je Livigno 655 kilometrů daleko, z Brna pak 759 kilometrů.

Relexace na horách má více podob

Městečko Livigno

Městečko Livigno je dlouze roztažené podél hlavní silnice, kterou lemují velké množství špičkových hotelů a apartmánů. Všechny hotely jsou v pěší vzdálenosti od přibližovacích lanovek.

Samotné Livigno je moc pěkné městečko

Pokud vás sjezdové lyžování nebude bavit po celý den, můžete také navštívit místní aquapark Aquagrand se špičkovým wellness areálem. Celé město pak v pravidelných intervalech obsluhují tři linky skibusů, které vás pohodlně zavezou k lyžařským areálům.

Livigno závěr a zhodnocení

Livigno je krásné italské středisko. Skoro by se dalo říct, že je to to nejlepší, co může Itálie nabídnout. Krásná příroda, prvotřídní sjezdovky a perfektní servis i mimo svahy. Trávit čas je tady opravdu extrémně příjemné a líbit se tady bude snad úplně každému. S návštěvou Livigna opravdu nemusíte váhat.

Diskuze ke článku