Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nejkrásnější místa v České republice – TOP 10 toho opravdu nej

Česká republika je krásná země, která má mnoho nádherných a pozoruhodných míst. Pojďme si některá magická místa naší země ukázat. Poznejte nejkrásnější místa v České republice!

Nejkrásnější místa v České republice seznam

Hajý Nejkrásnější místa v České republice jsme vybrali? Jsou to tyto a máme pro to dobré důvody.

1. Hřensko

Hned první místo, které si představíme, je magické. Jedná se o Hřensko, které je výchozím místem pro výlety do oblastí Labských pískovců a Pravčické brány.  A je to především Pravčická brána, která je nejenom největší přírodní skalní most v Evropě a i přírodním klenotem naší země, ale také symbolem národního parku České Švýcarsko.

2. Adršpašské skály a Teplické skály

Dalším místem, které každý Čech musí navštívit, jsou Adršpašsko-teplické skály. Tento skvostný přírodní útvar je největším a zároveň nejdivočejším skalním městem Střední Evropy. Neobyčejné skalní město přitahuje a fascinuje turisty již od 18. století, protože jeho bizarní i romantické útvary vás vtáhnou do fantastického světa.

Adršpašské skály a Teplické skály

3. Horská Kvilda a okolí

Obec Kvilda je pro změnu nejvyšší položenou obcí v České republice, která přitahuje zejména běžkaře a milovníky turistických výletů. Hlavním magnetem této oblasti je především pramen Vltavy nebo Jezerní slať, což je zajímavé rašeliniště zarostlého jezírka. Šumava a zejména okolí Kvildy opravdu patří mezi nejkrásnější místa v České republice.

Nejkrásnější místa v České republice - Horská Kvilda

4. Moravský kras a propast Macocha

Magická místa nejsou jenom v Čechách, ale také na Moravě. Jedním z nich je Moravský kras, což je nádherná krasová oblast, kterou najdete nedaleko Brna. Pokud do těchto míst zavítáte, tak určitě navštivte propast Macochu. Propast Macocha je součástí Punkevní jeskyně a na její krásu se můžete dívat například z dolního můstku.

Moravský kras a propast Macocha

5. Český ráj

Česká země má nejenom magická místa, ale také jedno místo, kterému se řekne Český ráj. A Český ráj ve středním Pojizeří je opravdu překrásné místo, které může nabídnout velké množství skalních měst plných strží a vyhlídkových plošin. Za všechny jmenujme Hruboskalské skalní město s arboretem Bukovina. Úžasná je i zřícenina hradu Trosky nebo dodnes majestátný hrad Kost.

Český ráj

6. Pálava

Pálava je pro změnu božským místem, které najdete v Jihomoravském kraji. Pálava je neobyčejná biosférická oblast, která se může pochlubit bohatou flórou a faunou. Nejproslulejšími rostlinami Pálavy jsou zcela jistě modré nebo žluté kosatce.

Nejkrásnější místa v České republice - Pálava

7. Labský vodopád

Labský vodopád je přírodní atrakce, která nadchne všechny milovníky vodních krás. Labský vodopád měří totiž 35 metrů a zhruba 200 metrů spadá po velkých kamenech na dno dolů.

Labský vodopád

8. Karlovarsko a jeho minerální a horské prameny

Karlovarsko je také místem, kde teče voda, ale jedná se o pramenitou vodu, která léčí. Konkrétně se jedná o 14 pramenů, z kterých můžete pít a věřit, že vás uzdraví. Nejznámější pramen má označení číslo 1 a jmenuje se Vřídlo.

Karlovarsko a jeho minerální a horské prameny

9. Šumavská jezera

Šumavská jezera rovněž obsahují vodu, ale není léčivá. Přesto se jedná o další magické místo, které vás může uzdravit. Jedná se o 8 ledovcových jezer, přičemž pět je na území naší země. Mezi nejznámější jezero je pokládáno nádherné Čertovo jezero, které leží na jižním svahu Jezerní hory. Oblíbené je i Černé jezero.

Šumavská jezera

10. Prales v Beskydech

Posledním magickým místem naší země, které vám představíme, je prales Mionší v moravskoslezských Beskydech. Na jeho území uvidíte 400 let staré jedle, které se majestátně tyčí k nebi.

Prales v Beskydech

Nejkrásnější místa v České republice závěr

Jak se můžete sami přesvědčit, tak nejkrásnější místa v České republice opravdu stojí za to. Naše země toho může nabídnout opravdu neskutečně hodně. My jsme pro vás sice v tomto článku připravili jenom TOP 10, ale těch míst je daleko více.

Která místa v Česku jsou pro vás srdcová? Pochlubte se nám v komentářích a klidně napište i co na nich obdivujete.

Diskuze ke článku