Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nejkrásnější památky v Praze – TOP 10, které rozhodně musíte navštívit

Praha je úžasné město, které má mnoho nádherných a krásných míst. Pojďme si 10 nepřehlédnutelných památek Prahy ukázat. Nejkrásnější památky v Praze jsou jedinečné.

Nejkrásnější památky v Praze seznam

Náš pohled na nejkrásnější památky v Praze. O některých z nich jsme napsali i samostatné články – sledujte odkazy.

1. Karlův most

První nepřehlédnutelnou pražskou památku, kterou si představíme je Karlův most, který je zároveň nejstarší pražský most založený roku 1357 císařem Karlem IV. Most je osazen třiceti sochami světců, které z mostu dělají překrásnou a romantickou pamětihodnost.

Karlův most

2. Tančící dům

Tančící dům je další nepřehlédnutelná a nádherná stavba, která se stala nedílnou součástí hlavního města. Svůj název získala stavba díky svým věžím, které připomínají osoby skvělých tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira.

Tančící dům je jednou z mála moderních staveb mezi nejkrásnější památky v Praze

3. Pražský hrad

Ikonická stavba Prahy, která nemá ve světě obdoby. Pražský hrad je jeden z největších hradních komplexů na světě, který má ve svých útrobách skvostné historické paláce, majestátní církevní budovy, čarokrásné zahrady a malebná zákoutí.

Pražský hrad je nejenom ikonická památka Prahy, ale také více než tisíc let symbolem českého státu.

Pražský hrad

4. Národní muzeum

Národní muzeum je pro změnu nepřehlédnutelnou stavbou Václavského náměstí, která byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Národní muzeum to je historická budova osudově spjatá s novodobými českými dějinami.

Národní muzeum nedávno přešlo důkladnou rekonstrukcí a modernizací. Právem se tak řadí mezi nejkrásnější památky v Praze.

Národní muzeum patří mezi nejkrásnější památky v Praze

5. Staroměstská radnice

Téměř sedmdesát metrů vysoká gotická věž s hodinami je nepřehlédnutelnou dominantou Staroměstské radnice. Její ochoz nabízí překrásný výhled na historické jádro Prahy. Uvnitř pak najdete četné historické sály s cennými malbami, skvostnou gotickou kapli, věhlasný orloj i tajemné románsko-gotické podzemí.

Staroměstská radnice

Co jiného dělat v Praze

V prosinci můžete v Praze vyrazit na krásné vánoční trhy.

6. Palác Žofín

Krásnou budovou v blízkosti řeky Vltavy je novorenesanční palác Žofín, který patří k nejvýznamnějším kulturním budovám v Praze. Pořádají se zde koncerty, významné mezinárodní i tuzemské kongresy a prestižní plesy.

Palác Žofín

7. Müllerova vila

Müllerova vila, kterou najdete v Praze-Střešovicích v ulici Nad hradním vodojemem 14, je významná památka moderní architektury, kterou nám může závidět půl Evropy. Je to čistá budova přímých linek, která pochází z dílny architektů Adolfa Loose a Karla Lhoty.

Müllerova vila

8. Klášter sv. Anežky České

Klášter sv. Anežky České je nepřehlédnutelnou pražskou sakrální budovou již od 13. století. Za vznik této gotické stavby může sv. Anežka Česká, která chtěla pro řád klarisek důstojnou a krásnou budovu.

Více o Anežském klášteře v samostatném článku.

Klášter sv. Anežky České

9. Obecní dům

Obecní dům je pro změnu krásná secesní budova, která je rovněž dokladem nevídané umělecké i řemeslné dovednosti. Pod jednou střechou zde najdete krásnou kavárnu, noblesní Americký bar, luxusní Primátorský salonek či koncertní Smetanovou síň.

Obecní dům

10. Rudolfinum

Rudolfinum je pak nepřehlédnutelným domovem klasické české hudby. Krásná novorenesanční budova je mimo jiné také domovem České filharmonie.

Rudolfinum také patří mezi nejkrásnější památky v Praze

Nejkrásnější památky v Praze závěr

Praha je úžasné město, které má co nabídnout na každém rohu. Nebylo jednoduché vybrat jenom 10 památek a ty označit za nejkrásnější památky v Praze. Náš seznam berte tak trochu s rezervou. Vybírali jsme sice podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale je jasné, že pokud bude podobný seznam sestavovat někdo jiný, tak mu vyjdou zase trochu jiné výsledky.

A vůbec jak to máte vy? Které nejhezčí památky v Praze už jste navštívili? Dejte nám svůj tip v komentářích.

Diskuze ke článku