Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Hrad Buchlov – Akce, otevírací doba, interiér, vstupné

Hrad Buchlov je mohutný hrad, který najdete na stejnojmenném vrchu v okrese Uherské Hradiště. Hrad Buchlov se může pyšnit tím, že ho založil sám král, takže hrdě nese název královský hrad.

Z historie hradu

Počátky královského hradu se datují až do první poloviny 13. století. Byl založen českým králem Přemyslem Otakarem I. jako strategicky veledůležitá obranná pevnost. Královským hradem byl až do 16. století, v té době ho totiž český král Vladislav II. Jagelonský daroval Arklebu Trnavskému z Boskovic. Od roku 1945 je hrad majetkem státu.

Zajímavá renesanční věž hradu Buchlov

Osobnosti spjaté s hradem

Velkou osobností hradu Buchlov je šlechtic Jan Ždánský ze Zástřizel, který koupil hrad v roce 1544. Tento moravský vladycký rod žil na Buchlově celé jedno století. A byl to právě tento moravský rod, který na hradě Buchlov udělal nejvíce stavebních úprav. Jejich zásluhou byl hrad přestavěn do renesanční podoby.

Pohled na krásné nádvoří hradu Buchlov

Prohlídkové okruhy

Buchlov má hned několik prohlídkových okruhů. Vybrat si například můžete okruh s názvem Areál hradu Buchlova, což je okruh bez průvodce. Zde uvidíte první a druhé hradní nádvoří a tematické výstavy ve vstupní místnosti. Dále je zde k dispozici okruh s název Buchlov v proměnách času. Tento okruh s průvodcem vás zavede do atraktivní černé kuchyně, cenné knihovny, zbrojnice a nádherných gotických a renesančních prostor hradu.

Další hezký pohled na Buchlov

Divadelní pohádky

Hrad Buchlov připravuje pro sezónu 2019 zajímavou atrakci pro dětské návštěvníky hradu. Jedná se o krátké loutkové divadelní pohádky, které mohou navazovat na prohlídku hradu s průvodcem. Je to skvělý tip pro školní výlety, které mohou na Buchlově strávit celé dopoledne.

Hrad má spoustu zajímavých zákoutí

S pastelkami po hradu

Hrad Buchlov je skvěle připravený na dětské a školní návštěvy. Pro tyhle specifické skupiny nabízí speciální okruh, který se jmenuje S pastelkami po hradu. Je to okruh, který je speciálně připravený pro předškolní i školní děti. V ceně lístku dostane každé dítě praktickou obrázkovou knížku, která poutavým způsobem mapuje dějiny hradu. Délka okruhu trvá šedesát minut.

Vstupné a otevírací doba

Základní vstupné do hradu činí 150 korun. Děti, studenti a senioři zaplatí 110 korun. Kromě základního okruhu nabízí hrad Buchlov také další okruh, který je bez průvodce. V rámci tohoto okruhu si můžete prohlídnout první a druhé nádvoří. Tento okruh stojí 30, respektive 20 korun. Hrad Buchlov je přístupný veřejnosti od dubna do konce října.

Hrad Buchlov závěr

Buchlov je opravdu zajímavý hrad, který stojí za návštěvu. Je obklopený nádhernou přírodou, do které je z něj skvělý výhled. Kromě toho nabízí spoustu atrakcí a zajímavých akcí pro malé i velké návštěvníky. Tady opravdu není proč váhat. Pojďte do toho s námi a dobře se bavte!

 

Diskuze ke článku

0/100