Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plavecký bazén Litomyšl – Otevírací doba, ceník krytého bazénu

Plavecký bazén Litomyšl se nachází v Litomyšli na ulici u Plovárny 1221. Jedná se o moderní plavecký areál, který nadchne nejenom plavce, ale také všechny, kteří prahnou po odpočinku a relaxaci.

Historie bazénu

Zahájení celé stavby proběhlo v červenci roku 2009. Bazén byl pak uveden do provozu na konci roku 2010. Investorem celé stavby bylo město Litomyšl.

Plavecký bazén Litomyšl – areál vodních radovánek

Plavecký bazén Litomyšl je moderním prostorem pro všechny vyznavače vodních sportů a radovánek. Hlavním lákadlem zdejšího moderního plaveckého areálu je zejména  bazén, který má pět plaveckých drah a je 25 metrů dlouhý.

Dále je zde ještě neplavecký bazén, který je určen pro děti. Zde se hloubka bazénu pohybuje od 0,7 do 1,2 metrů. Venku je ještě k dispozici bazén, ve kterém můžete také sedět a dopřávat si pohodovou perličkovou masáž.

Krásný designový plavecký bazén v Litomyšli

Vodní atrakce

Plavecký bazén Litomyšl je také místem, kde se můžete skvěle bavit. Kdo má rád trochu adrenalinu, tak jistě ocení 64 metrový tobogán, který má dojezdový žlab v hale.

Vířivky a sauna

Pro ty, kteří v areálu bazénu chtějí pouze odpočívat a relaxovat, mohou využít vířivku. Vířivka je pro 25 osob a teploty vody zde dosahuje 34 stupňů Celsia. Dále zde můžete využít parní kabinu, ve které je teplota 45 stupňů Celsia.

[note note_color=“#ffff99″]

Další zajímavé bazény?

Co zkusit třeba plavecký bazén Slovany Plzeň nebo plavecký bazén Liberec.[/note]

Cvičení s hudbou

Pokud si chcete protáhnout všechny svaly, doporučuji absolvovat cvičení s hudbou. Aerobní cvičení ve vodě je v poslední době velmi žádané a populární. Jedná se o velmi šetrný a zároveň intenzivní pohyb. Jedna lekce stojí 100 korun a trvá 45 minut.

Z venku působí bazén velmi zvláštně

Plavecká škola

Bazén Litomyšl rovněž pořádá plaveckou školu pro všechny věkové kategorie. K dispozici jsou například speciální kurzy pro těhotné ženy, batolata, rodiče s dětmi, děti a seniory.

Plavecké kurzy pro seniory jsou zaměřené na protažení a posílení různých svalových skupin a na rozvoj kloubní pohyblivosti, V rámci hodinové lekce je věnováno 40 minut cvičení a 15 minut plavání. Jedna lekce stojí 100 korun.

Plavecké soutěže

Bazén Litomyšl je také místem různých plaveckých soutěží. Tradičně se zde koná Plavecká školní liga, velmi populární Plavecká soutěž měst a Pardubický plavecký pohár.

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na hodinu a půl vyjde vaší peněženku na 90, respektive 55 korun.  Provozní doba celého areálu se každý měsíc aktualizuje, takže doporučujeme se vždy podívat na oficiální webové stránky bazénu.

Plavecký bazén Litomyšl závěr

Plavecký bazén Litomyšl nabízí opravdu hezké koupání a mnoho dalších zajímavých služeb. Návštěvu bazénu byste si tak neměli nechat za žádnou cenu ujít. Je to opravdový designový unikát a velmi příjemný prostor.

 

Diskuze ke článku

0/100