Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Motýlí dům Karlovy Vary (u restaurace Diana) – Osobní průvodce barevným světem

Motýlí dům najdete v Karlových Varech ve stylové restauraci s rozhlednou Diana. Restaurace se nachází na ulici Vrch přátelství 5/1.

Motýlí dům se představuje

Motýlí dům je umístěn v komplexu historické výletní restaurace Diana. Kromě skvělé restaurace je zde také tropická zahrada s nádhernými živými motýly z celého světa.

Není to však pouze pastva pro oči, ale také edukační záležitost, neboť zde můžete pozorovat všechna stádia vývoje motýlů v jejich přirozeném prostředí.

A tak si znovu zopakujete látku z přírodopisu, kde jsme se jako žáci učili, že život motýlů začíná od vajíčka, aby pak pokračoval přes housenku, kuklu a nakonec se proměnil v motýla.

Motýlí dům Karlovy Vary patří do sítě Papilonia

400 motýlů pod jednou střechou

Návštěvu Motýlího domu v našich nejznámějších lázních doporučuji všem. Vaše návštěva se promění v nezapomenutelné setkání s živou přírodou v celé její nádheře a rozmanitosti. Tropická zahrada má zhruba 400 pestrobarevných motýlů ve 20 druzích z různých části světa.

Uvidíte zde úžasné motýly z Malajsie, Afriky nebo exotických Filipín. Můžete pozorovat všechna stádia jejich rychlého vývoje a stát se tak pozorovateli prvního letu motýla.

Motýlí dům najdete u rozhledny Diana

Originální místo pro svatbu

Otevření Motýlího domu proběhlo v roce 2015. Od té doby je Motýlí dům velkou atrakcí nejenom pro malé, ale i velké návštěvníky.

Velkým lákadlem může být i pro ty, kteří plánují svatbu. Které jiné atraktivní místo v okolí Karlových Varů nabízí romantičtější a originálnější vnitřní prostor pro svatební obřad, nežli poklidná tropická zahrada s pestrobarevnými létajícími motýly.

Někteří motýli jsou opravdu nádherní

Fotografování je povoleno

V Motýlím domě je fotografování povoleno aniž byste za to museli platit. Mějte proto stále nachystaný fotoaparát pro případ, že se nějaký „létající barevný skvost“ u vás uvelebí, abyste ho mohl pěkně zblízka vyfotit.

Motýli pochází z celého světa

Obchůdek se suvenýry

V prostorách restaurace Diany je rovněž obchůdek se suvenýry, kde si můžete  zakoupit dárky pro sebe nebo pro svou rodinu. V kiosku se suvenýry naleznete velké množství suvenýrů a upomínkových předmětů s tématikou motýlů.

Zakoupit si tak zde můžete pohlednice, magnety, spony, přívěsky, obrázky, hračky pro nejmenší a rovněž úhledně zarámované preparované motýly.

Parkování

Nejbližší parkoviště se nachází zhruba 200 metrů od spodní stanice lanové dráhy. Jedná se o parkoviště před Grandhotelem Pupp, kde parkovné stojí 50 korun na hodinu. K Motýlího domu se pak můžete dostat lanovkou.

Motýlí dům vám ukáže život těchto úchvatných tvorů

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba Motýlího domu je celoroční. V letní sezónu je unikátní Motýlí dům otevřen od pondělí do neděle od 9:00 do 18:00 hodiny

Základní vstupné je zde 100 korun, přičemž děti zaplatí 60 korun. Rodinné vstupné pak činí 250 korun.

Motýlí dům Karlovy Vary závěr

Motýlí dům Karlovy Vary u rozhledny Diana je opravdu krásné místo. Zajímavá a velmi pěkná atrakce, která má i svůj hlubší smysl, tím že nás učí, jak je hmyz důležitý i pro život lidí. Návštěvu Motýlího domů vám tedy můžeme od srdce jenom doporučit. Navíc zažijete opravdu krásnou procházku, výhledy na Karlovy Vary a třeba si zde dáte i dobrý oběd!

Motýlí dům je součástí sítě parků Papilonia, který má pobočky například také v Praze nebo Brně.

Diskuze ke článku