Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kam v zimě na výlet v Česku

Pokud si zoufáte, že za chvíli s příchodem zimního počasí bude konec s výlety, tak věřte, že i v zimním období se dají navštívit vnitřní i venkovní místa, která mají své osobité kouzlo a půvab. Rádi poradíme kam v zimě na výlet!

Muzea a zámky

Doba se mění a dnes už i v zimním období můžete navštívit některé naše hrady, zámky a muzea. V Jihomoravském kraji je například otevřen Památník Mohyla míru, který je přístupný veřejnosti denně mimo pondělí.

Památník Mohyla míru

Další památka, která je v zimě otevřena je zámek Lysice, který zve turisty na adventní prohlídky spojené s tvůrčí dílničkou. Na vánoční prohlídky pak pro změnu zve hrad Bítov.

Prohlídka zdejšího vyzdobeného hradu skončí v krásném vánočním čase v panské kuchyni posezením u speciálního vánočního punče a svařeného vína. A to není vše, okusit v panské kuchyni budete moci i grilované klobásky nebo vánoční cukroví či teplé buchty.

Aquacentra

V zimě můžete také navštívit četné tuzemské aquaparky. Za všechny doporučuji Aqualand Moravia, kde můžete strávit i celý den.

Aqualand Moravia v Pasohlávkách

Tento obří aquapark se nachází v jihomoravské obci Pasohlávky a najdete zde velké množství toboganů, skluzavek a to vše ve stálém vnitřním prostředí s příjemnou teplotou 27 až 30 stupňů Celsia.

Kromě toho jsou zde k dispozici termální teplé venkovní bazény, ve kterých se teplota vody pohybuje od 32 do 37 stupňů Celsia.

V zimním období do jeskyně bez čepice

Další skvělou možností pro výlet v zimním období jsou tuzemské jeskyně. Ve Zbrašovské aragonitové jeskyni je kupříkladu po celý rok teplota 14 stupňů Celsia, což je v zimě velmi dobré klima.

Je to díky přítomnosti místních termálních pramenů a oxidu uhličitého ze zemského jádra, který zamořuje spodní pára jeskyní.

Zbrašovské aragonitové jeskyně najdete blízko Hranické propasti, v údolí řeky Bečvy v moravských lázních Teplice nad Bečvou.

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Unikátní ledová výzdoba

Zcela unikátní je rovněž jeskyně Víl, která nabízí pestrou pastvu pro vaše oči, která se vám naskytne pouze a jedině v zimním období. Jeskyni najdete v Českém Švýcarsku.

Jedná se o pozoruhodný skalní převis s jeskynními prostory, které v zimním období zamrzají a vytváří čarokrásnou ledovou výzdobu včetně překrásných ledových krápníků.

Podívaná na tuto nádheru a návštěva jeskyně je nejenom romantickou záležitostí, ale rovněž příhodným programem, kam se vypravit s dětmi, neboť i ty tato přírodní krása zcela uhrane.

Jeskyně Víl České Švýcarsko

Brtnické ledopády, ostré jako břitvy

Posledním tipem jsou ledopády, které můžete vidět taktéž v Českém Švýcarsku. Pokud chcete maximální prožitek, počkejte si až na závěr zimy, kdy ledopády dosahují maximální velikosti. Ty nejpěknější najdete na okruhu modré psaníčko.

Kam v zimě na výlet shnutí

Kam v zimě na výlet? Doufáme, že jsme vás alespoň trochu inspirovali. Konkrétní místa vlastně nejsou ani důležité. Najděte si nejbližší bazén, CHKO, jeskyni, muzeum atd. a určitě se nudit nebudete.

Diskuze ke článku