Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Technické muzeum v Brně – Vstupné, výstavy, průvodce

Technické muzeum v Brně, které najdete na ulici Purkyňova 105, je zaslíbeným místem pro všechny nadšence do světa vědy a techniky.

Technické muzeum Brno se představuje

Hlavní budova Technického muzea má celkem 17 expozicí a skvělou technickou hernu.

Motorky nemohou chybět

Všechny expozici jsou uzpůsobené tak, aby zaujaly především žáky a žákyně mateřských a základních škol. V muzeu je také výtvarně-technická dílna, kde se pořádají pravidelné výukové programy.

Technické muzeum Brno má celkem 17 expozic

Expozice staré výpočetní techniky

Technické muzeum v Brně expozice

Představíme vám nejzajímavější expozice, které byste rozhodně neměli minout.

Hlavní hala technického muzea

Optika

Tato expozice je věnovaná fotoaparátům a kinematografii. Takřka osmdesát vystavených fotoaparátů přibližuje jejich dějinný vývoj a pestrost ve dvacátém století.

Zhruba čtyřicet exponátů kamer a filmových projektorů pro změnu prezentuje vývoj filmové techniky, a to v původním prostředí kina z první republiky.

Pohled na Národní technické muzeum Brno z venku

Bio Slavia mohou návštěvníci vidět krátkometrážní snímek o technickém rozvoji kinematografie, který byl vyroben přímo na zakázku pro tuto expozici.

Muzeum zaujme malé i velké

Mikroskopy

Další zajímavá expozice v rámci sekce optiky je věnována mikroskopům. Hlavním tahákem této sbírky je nejstarší mikroskop, který pochází z 18. století.

Následující raritou výstavy je rovněž stolní elektronový mikroskop BS 242, který byl oceněný zlatou medailí na mezinárodní výstavě Expo 58 v belgickém Bruselu.

Mě osobně zaujal rastrovací mikroskop Tesla BS 343, který byl konstruovaný pro použití v terénních podmínkách.

Rozebraný proudový motor

Výpočetní technika

V této expozici můžete zavzpomínat na staré časy, kdy se ještě pracovalo s operačním systémem MS DOS. Expozice přehledně mapuje dějiny výpočetní techniky od starověku až po současnost.

Některé exponáty jsou opravdu velkolepé

Návštěvníkovi jsou k dispozici nejenom vystavené počítače, ale také i moderní dotykové obrazovky. Na nich se v přehledném seřazení dozví více nejenom o dynamickém historickém vývoji počítacích strojů, ale i o velkých osobnostech a veličinách tohoto odvětví, které má ještě před sebou velkou budoucnost.

Kdy vyrazíte na návštěvu vy?

Technická herna

V herně uvidíte celou řada pokusů a funkčních modelů z optiky, akustiky, elektřiny a magnetizmu.

Pokusná pracoviště jsou neustále nová a nová, neboť většina zařízení je čas od času systematicky pozměňována a doplňována novými experimenty.

Staré auto i se stylovou dílnou

Ke každému pokusu jsou přiložené v písemné formě přehledné návody k obsluze a podrobné vysvětlení fyzikálního jevu.

Technické muzeum v Brně vstupné

Základní vstupné do Technického muzea stojí 130, respektive 70 korun. Rodinná vstupenka pak stojí 320 korun.

Expozice filmové techniky

Otevírací doba Technické muzeum v Brně

Technické muzeum je pro veřejnost otevřeno celoročně každý den mimo pondělí od 9 do 17 hodiny přes týden a o víkendech od 10 do 18 hodiny.

Nádherní automobilový veteráni

Technické muzeum v Brně závěr

Technické muzeum v Brně je skvělé muzeum. Opravdu velkolepé a dobře vedené. Návštěva muzea je svátek pro každého milovníka techniky. Navíc jsou tady opravdu skvěle připraveni i na děti. Takže opravdu není co řešit a vyrazte sem!

Diskuze ke článku