Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Podkrušnohorský zoopark Chomutov – Zvířata, mapa, akce, ceník

Zoopark Chomutov je originální a krásná ZOO na severu Čech. Kromě zvířat tady mají originální safari a menší skanzen. Zoopark najdete ve stejnojmenném městě na ulici Přemyslova 259. Zoo je od centra města vzdálené něco přes 2 kilometry.  Hned vedle se také nachází oblíbené Kamencové jezero.

Podkrušnohorský zoopark Chomutov se představuje

Zoopark Chomutov se může pochlubit tím, že je největší zoologickou zahradou na našem území. Má totiž úctyhodných 112 hektarů.

Zoopark Chomutov budovy

Krásné zoo najdete v severočeském městě Chomutov v bezprostřední blízkosti Kamencového jezera, kde se po návštěvě zooparku můžete vykoupat.

Fauna palearktické oblasti

Zoopark Chomutov se zaměřuje zejména na faunu z palearktické oblasti, což je oblast, která zahrnuje Evropu, severní Afriku, severní část Arabského poloostrova, severní Asii a Kanárských ostrovů.

Zoo Chomutov má mnoho krásných zákoutí

Výběh opiček je velmi oblíbený

Najdete zde kupříkladu výběhy zubra, velblouda nebo přírodní hnízdiště několika desítek druhů ptactva. Dále zde uvidíte výběhy lichokopytníků a domácí zvířectvo.

Hlavní atrakcí jsou pak výběhy medvěda hnědého a rysa ostrovida.

Nádherný plaz v Zoo Chomutov

Adopce zvířat

V zooparku si také můžete adoptovat zvíře. Jedná se o roční adopci konkrétního zvířete, které po celý rok budete finančně podporovat.

Kromě vděku zoologické zahrady získáte uvedení svého jména na webových stránkách zoo a ve výroční zprávě za daný rok.

Dále vás zoo bude zvát na významné akce jako je otevírání expozic, nebo křtiny zvířat.

Zoopark Chomutov má i unikátní safari

Atrakce pro nejmenší návštěvníky

Pro ty nejmenší návštěvníky zooparku doporučuji pohodovou projíždku zoovláčkem Amálka.

Další atrakcí pro malé děti je Safari expres, který je zaveze do atraktivní obory Eurosafari, která je domovem velkých kopytníků.

Při zooparku pracuje též Jezdecký klub, který byl založen v roce 1976. Klub nabízí všem zájemcům o jezdecký sport výcvik mladých jezdců.

Zoopark má pohodovou atmosféru

Centrum krušnohorského lidového umění –Stará Ves

V rozsáhlém areálu Zooparku Chomutov rovněž najdete zajímavý skanzen Stará Ves. Součástí skanzenu je pitoreskní hrázděný statek, rybník, větrný mlýn, kaplička a roubenka.

Muzeum v přírodě je důležitou připomínkou zaniklých obcí, které v okolí Chomutova již neexistují, ale v minulosti byly nedílnou součástí českých vesnic, které byly bohaté na lidové tradice a řemesla.

Panda červená je krásné a oblíbené zvířátko

Vstupné a otevírací doba

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 120 korun. Dětské vstupné stojí 60 korun. Rodinná vstupenka (1+1) pak přijde váš rodinný rozpočet na 150 korun.

Za psa pak zaplatíte 30 korun. Hned vedle zoologické zahrady je parkoviště, kde za parkování auta zaplatíte 40 korun.

Zoologická zahrada Chomutov je otevřena celoročně. V letní sezóně je otevřeno každý den od 9 do 18 hodin.

Nádherní plameňáci v Zoo Chomutov

Zoopark Chomutov závěr

Zoopark Chomutov je unikátní zoo. Člověk by ani nečekal, že v tak malém městě najde jednu z nejvelkolepějších zoo u nás, která má i vlastní safari. Celkově je zoo velmi vzdušná a hezky upravená. Je tady mnoho atrakcí a pobyt zde si určitě na 100% užijete.

K poměru velikosti zahrady je tady vlastně i velmi levné vstupné! V létě navíc můžete spojit návštěvu s koupáním v Kamencovém jezeru hned vedle. V zimě můžete přejet do aquaparku Chomutov. Není co řešit, sem se prostě musíte vydat.

Diskuze ke článku