Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aquapark Chomutov – Průvodce vodním světem (+ tajné tipy)

Aquapark Chomutov je moderní aquapark, který je situován nedaleko Kamencového jezera. Nachází se na ulici Mostecká 5887.

Aquapark Chomutov se představuje

Aquapark Chomutov je ideálním místem pro všechny, kteří mají radost z vody. V tomto oddychovém a relaxačním centru najdete především moderní bazén s velkým množstvím různých vodních atrakcí.

Dále jsou zde 2 tobogány, přičemž jeden je klasický a druhý člunový. Ke kondičnímu plavání pak můžete využít 25 metrů dlouhý plavecký bazén, který má celkem osm drah.

Aquapark Chomutov byl otevřen v roce 2012

Historie aquaparku

Aquapark Chomutov byl vybudován v roce 2012. Slavnostní otevření zcela nového vodního komplexu proběhlo v říjnu roku 2012. Nový aquapark tak nahradil chomutovský bazén z roku 1980, který byl 50 metrů dlouhý a svého času to byl jeden z nejlepších bazénů na území tehdejšího Československa.

Tři části areálu

Chomutovský aquasvět nabízí návštěvníkům velké množství vodních atrakcí a perfektních radovánek. Velký moderní areál má celkem tři částirekreační, adrenalinovou a sportovní. Ve sportovní části probíhají také výukové programy pro školy a širokou veřejnost.

Oblíbené rychlé hlouzačky

Rekreační část

V bazénu rekreační části se můžete těšit na divokou řeku nebo masážní trysky či houpací bazén. Dále zde také narazíte na rychlou skluzavku, masážní sedací lavice s bublinami, šplhací síť a vodní stěnu.

Aquapark Chomutov je velmi prostorný

Pro relaxaci pak můžete vyzkoušet masážní lehátka s bublinami nebo skvělý perlivý gejzír či vodní zvon. Pro ty, kteří mají v oblibě velký příval vody, doporučuji vodopády nebo vodní dělo.

Adrenalinová část

V samostatné vodní ploše si na své přijdou rodiče s dětmi. Pro maminky je zde připravena odpočinková whirlpool. Pro děti pak dětské brouzdaliště s klouzačkou ve tvaru dobrodružné pirátské lodě. Adrenalin v krvi vám rozpumpují dva úžasné tobogány, přičemž jeden je klasický a druhý člunový.

Rodiny s dětmi se tady opravdu vyřádí

Sportovní část

Pro sportovní a výukové plavání je připraven pětadvacetimetrový bazén, který má celkem osm drah. Tento skvělý bazén odpovídá pravidlům FINA pro pořádání mezinárodních plaveckých závodů. K dispozici je rovněž samostatné centrum plavání pro miminka. Jedna lekce kurzu, který trvá dvacet minut, stojí 150 korun.

Vydejte se také do Chomutova

Vstupné a otevírací doba

Půldenní vstupenka do Aquaparku Chomutov vyjde vaší peněženku na 220 korun, přičemž dětská vstupenka stojí 170 korun. Vstup na 60 minut pak vyjde dospělého návštěvníka na 95 korun, dětského na 75 korun. Provozní doba celého areálu se každý měsíc aktualizuje, takže doporučujeme se vždy podívat na oficiální webové stránky aquaparku Chomutov.

V plaveckém bazénu (25 metrů) se mohou pořádat i soutěže

Kam jinám v Chomutově

V létě zkuste třeba Kamencové jezero je tu krásné koupání.

Aquapark Chomutov závěr

Aquapark Chomutov je moderní a hezký vodní svět, které má hodně co nabídnout. Je prakticky celý nový, takže vše je ještě pěkné. Celkově působí areál velkoryse a má spoustu zajímavých atrakcí, které jinde nenajdete. Za nás vám tedy jeho návštěvu můžeme jenom od srdce doporučit.

Diskuze ke článku