Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Muzeum smyslů Praha – Recenze, sleva a průvodce

Muzeum Smyslů je nejenom zábavné, ale rovněž vzdělávací místo pro příjemně a efektivně strávený čas s rodinou. Muzeum smyslů najdete na ulici Jindřišská 939/20
na Praze 1.

Muzeum smyslů se představuje

Muzeum Smyslů je multimediální muzeum, kde je velmi snadné stát se součástí expozice. Na vlastní oči tu uvidíte více než 50 různých exponátů, které můžete zkoumat z různých úhlů pohledů.

Muzeum smyslů v Jindřišské

Jsou zde například místností se změněnou perspektivou nebo obrázky s optickými iluzemi. Každý z těchto exponátů poskytuje jedinečnou příležitost k pokládání všetečných otázek a poučení o našich smyslech a vnímání.

Hlava na talíři

Jeden exponát se kupříkladu nachází na suchopárné poušti, což je místo, kde si svými smysly přestáváme být zcela jisti. Když se v této místnosti zadíváte na talíř, pak si musíte položit otázku: skutečně vidím hlavu na talíři?

Jaké je to být vzhůru nohama?

Zábavný plot na výměnu obličejů

Uvažovali jste někdy o tom, jaké by to bylo mít mnohem menší nos než ve skutečnosti máte? Pokud ano, tak si zkuste zajít do expozice, kde jsou k dispozici výměny obličejů.

Jednoduše si zvolte někoho z návštěvníků a domluvte se, že si navzájem vyměníte obličeje díky magického plotu.

Muzeum smyslů je skvělá atrakce

Sál vzhůru nohama

Pokud chcete zažít jiný úhel pohledu, tak určitě navštivte místnost vzhůru nohama, ve které zažijete velmi zajímavé a neobvyklé vjemy. Dávejte si však bedlivý pozor, mohli byste velmi rychle spadnout ze stropu!

Je libo něco na zub?

Lože z hřebíků

Četli jste už někdy o lůžku plném hřebíků? Zkusili byste se na jedno takové si bez problémů lehnout? Pokud máte takovou odvahu a kuráž, tak si to v Muzeu smyslů můžete vyzkoušet.

Muzeum smyslů nabídne neuvěřitelné pohledy

Stereogramy

Je reálné, že by v obrázku byl ukrytý další obrázek, nebo dokonce nápis? Vidíte ho? Takový test si zde můžete bez problémů vyzkoušet. V každém obrázku je totiž ukryt předmět, který se při správném vidění vynoří v trojrozměrné podobě.

Můžete si tak vyzkoušet, kdo z Vaší rodiny dokáže uvidět všechny skryté objekty a nápisy.

Chcete nakrmit jelena?

Amesova místnost

Kolik času je zapotřebí k tomu, aby lidský jedinec povyrostl o deset nebo patnáct centimetrů? Nevíte to? V Muzeu Smyslů se to nejenom můžete dozvědět, ale také zažít. Stačí se podívat do Amesovy místnosti a uvidíte, jak lidé rostou a zmenšují se během pár vteřin.

Zažijete nevídané

Vstupné a otevírací doba

Celodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 299 korun. Dětské vstupné stojí 179 korun. Rodinná vstupenka pak vyjde vaši peněženku na 699 korun. Muzeum smyslů je otevřeno celoročně, a to vždy od pondělí do pátku od 11 do 19 hodin, od soboty do neděle pak od 10 do 19:00 hodin.

Pohled do stáje skrz strop?

Muzeum smyslů sleva

Pokud chcete zlevněné vstupenky, tak určitě sledujte Slevomat, kde se pravidelně objevuje zlevněné vstupné. Muzeum smyslů sleva čeká, jedna z nich je aktivní i nyní.

Muzeum smyslů Praha závěr

Muzeum smyslů je skvělá atrakce. Je to opravdu nevšední a zábavné místo. Nejblíže má asi k IQ parkům, ale je zaměření ještě více zábavně, hlavně na různé optické iluze. Právě proto může zaujmout i mladší děti. Každopádně je to skvělá atrakce pro rodiny.

Diskuze ke článku