Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bazén Ústí nad Orlicí – Otevírací doba, plavání, naše tipy

Bazén Ústí nad Orlicí je moderní krytý plavecký bazén, který najdete na ulici Polská 1360, což vám od centra města zabere pouze 10 minut chůze.

Bazén Ústí nad Orlicí se představuje

Bazén v Ústí je nejenom sportovním, ale také relaxačním centrem, které nabízí pro odpočinek prostorný relaxační bazén s teplotou vody okolo 32 stupňů Celsia.

Celkový pohled na bazén Ústí nad Orlicí

V bazénu si můžete dopřát hydromasáže nebo vzduchové masáže.

Dále je zde příjemná infrasauna, parní kabina se zařízením pro vytváření mlhy z koncentrátu jodové soli a nádherné mořské akvárium o objemu 1500 litrů.

Relaxační centrum najdete v přízemí budovy bazénu.

Bazén Ústí nad Orlicí nabízí spoustu akcí

Specifická slaná voda v plaveckým bazénu

Krytý plavecký bazén v Ústí nad Orlicí používá moderní technologii slané vody bez běžného chlórování.

Voda v bazénu je regulována na slanost, která se přibližně vyrovná slanosti hodnotě lidských slz. Není tak agresivní, a především je mnohem méně slaná než mořská voda.

Bazén v Ústí nabízí skvělé kondiční plavání

Voda v tomto bazénu je však natolik slaná, že koupání v ní je zdravější a bezpečnější než v klasické chlorované vodě. Takto upravená voda, nezpůsobuje téměř žádné alergické reakce, neštípe v očích, a navíc vám přinese blažený pocit svěžesti a lépe nadnáší.

Plavecký bazén pro sportovce

Slanou vodu si rekreační i profesionální plavci užijí v pěti plaveckých drahách. Délka bazénu je 25 metrů dlouhá. Hloubka bazénu se pak pohybuje od 170 do 105 centimetrů.

Dětský bazének v Ústí nad Orlicí je také skvělý

Parní kabina

Krytý plavecký bazén v Ústí nad Orlicí nabízí také skvělou parní kabinu, kde se nachází zařízení pro vytváření mlhy z koncentrátu jodové a mořské soli.

Teplota v parní kabině se pohybuje od 40 do 45 stupňů Celsia, což jsou velmi příjemné relaxační a zahřívající teploty. Vysoká vlhkost dobře vodí teplo, takže se prohřejete opravdu náramně.

Zdejší tobogán je hodně rychlý

Pohybové aktivity ve vodě

Kromě klasického plavání si zde také můžete dopřát aqua aerobic nebo plavání pro těhotné ženy či kondiční plavání.

Nová, moderní vířivka

Sportovní centrum Rio

Součástí krytého bazénu je také sportovní centrum, které svým názvem upomíná na letní olympijské hry v roce 2016, které se uskutečnily v brazilském Rio de Janeiru.

V tomto sportovním komplexu si můžete zacvičit kruhový trénink nebo se oddat alpinningu. Dále se zde dá provozovat atraktivní fitbox, flowing nebo indoor cycling.

Zdejší sauna je opravdu skvělá

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na hodinu a půl vyjde vaši peněženku na 105 korun. Dětské vstupné je odstupňované podle věku dítěte, přičemž děti od 4 do 10 let zaplatí 60 korun, děti od 11 do 14 let 75 korun, od 15 do 26 let 95 korun. Seniorská vstupenka stojí 75 korun.

Provozní doba celého areálu se každý měsíc aktualizuje, takže doporučujeme se vždy podívat na oficiální webové stránky bazénu.

Bazén Ústí nad Orlicí závěr

Ústí nad Orlicí má opravdu pěkný bazén s hezkým wellness centrem. Vše je čisté a pečlivě udržované. Milý personál a přiměřené ceny. Za nás tedy můžeme plavání v Ústí nad Orlicí jenom doporučit. Na sportovní plavání, relax i řádění s dětmi je to opravdu skvělé místo.

Diskuze ke článku