Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Žleby – průvodce, otvírací doba, vstupné

Zámek Žleby patří mezi velmi oblíbené české zámky. Nachází se kousek od Čáslavy a my vás jím rádi provedeme. V tomto článku najdete kompletní informační servis.

Zámek Žleby patří k opravdu majestátný a krásným zámkům. Původně hrad z 13. století byl v 19. století přestavěn na opravdu velkorysí na novogotický zámek, který čerpal inspiraci z Anglického prostředí. Zámek Žleby tak patří k romantickým místům, jenž uchvátí každého svou atmosférou.

Kudy na zámek Žleby?

Zámek Žleby se nachází v malé stejnojmenné obci v zákrutu říčky Doubravy. Nejbližším městem je Čáslav. Poměrně nedaleko je Kutná Hora, z velkých měst pak Chrudim nebo Pardubice. Cesta z Prahy je dlouhá kolem 100 kilometrů (při využití dálnice D11), což se dá stihnout i za hodinu jízdy.

Otvírací doba zámku Žleby

Hlavní sezóna na zámku trvá od 1.5. (května) do 31. 10. (října). V tyto měsíce je otevřeno vždy od úterý – neděle od 9 do 16 hodin.

Přes letní prázdniny je otevřeno ještě o hodinu déle. V říjnu už je otevřeno jenom o víkendu a jenom na některé okruhy. V dubnu a říjnu je možná návštěva pouze pro předem objednané skupiny nad 20. osob.

Zámek Žleby je opravdu romantický skvost

Vstupné

Zámek je možné si projít na několika okruzích. V nabídce jsou 3 základní plus speciální sezónní okruhy (vánoční, velikonoční).

Okruh Popis a délka Ceny
Kouzlo romantického zámku (I. okruh – základní) Reprezentační sály horního zámku, zbrojnice, romantické interiéry, renesanční arkádové nádvoří s ochozy, zámecká kaple, zámecká kuchyně. Délka: 55 minut Dospělí 150 Kč
Snížené 110 Kč
Rodinné 410 Kč
Život na zámku (II. okruh – základní) Historické interiéry horního zámku, soukromé pokoje knížecí rodiny a hostinské apartmány, představení knížecího rodu Auerspergů a jejich každodenního života, Velká věž s vyhlídkovým ochozem, sklepení, zámecké.
Délka: 70 minut
Dospělí 170 Kč
Snížené 120 Kč
Rodinné 460 Kč
Knížecí rezidence (III. okruh – výběrový) Velký okruh prochází všemi 4 palácovými křídly horního zámku v úrovni celého prvního patra, tzv. piano nobile: reprezentační sály a salóny, bohaté zámecké sbírky, romantické interiéry, soukromé komnaty knížecí rodiny, zbrojnice atd.
Délka: 85 minut
Dospělí 240 Kč
Snížené 170 Kč
Rodinné 650 Kč

Další informace?

Závěr

Zámek Žleby patří k neopakovatelným místům, které stojí za to vidět. Jeho kouzlu je sice dáno z větší části přestavbou, která proběhla až v moderní době, přesto se jedná o unikát, který vám romantickou zámeckou atmosféru ukáže lépe, než většina jiných zámků.

Zámek leží v srdci Čech, takže sem není problém si udělat jednodenní výlet z mnoha velkých měst ať už je to Praha, Pardbubice, Hradec Králové, Olomouc, ale třeba i Brna.

Diskuze ke článku

0/100