Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plánovač tras – Seznam nejlepších aplikací (+ Návod)

Plánovač tras je aplikace, která vám umožní najít nejlepší cestu z bodu A do bodu B. Plánovače jsou součástí všech kvalitních online map i mobilních aplikací a vlastně i navigací. Tento článek vám ty nejlepší představí.

Plánovače tras mohou mít mnoha podob. Vlastně je to základní součást prakticky jakékoliv navigace. Než někam vyjedete, tak si přeci vždycky musíte vybrat odkud kam. V mobilní aplikaci nebo navigaci je to záležitost na pár kliknutí. Dnešní navigace jsou už dost chytré, aby sami dokázali vyhodnotit, která trasa je nejlepší a to i podle aktuální dopravní situace a uzavírek.

V tomto článku vám ale chceme dát širší pohled a tak se podíváme hlavně na internetové mapy, které vám pomůžou naplánovat cestu dopředu.

Google Maps plánovač tras

Google mapy jsou jedny z nejlepších online map. Pro internetový gigant je to jedna ze stěžejních služeb, kterou neustále vylepšuje a zdokonaluje. Trochu problém je, že se mění uživatelské rozhraní i jejich adresa. Dříve jste je nalezli přes maps.google.com, teď se používá spíše google.cz/maps.

Plánovač tras v Google mapách

Jak ale naplánovat cestu? Jednoduše klikněte na modré tlačítko se zahnutou šipkou. V horním řádku si můžete naklikat způsob dopravy (auto, vlak, pěšky, na kole, letadlem) a trasu odkud kam. Chytré algoritmy už vám vyberou nejvhodnější trasu. Z pravidla dostanete na výběr 1-3 nejlepší cesty.

To ale není zdaleka vše. Všechno vypadá jednoduše, ale tenhle plánovač toho umí víc, než se zdá. Samozřejmě můžete trasu jakkoliv měnit, přidávat mezi-zastávky nebo jenom posouvat body trasy po mapě. Můžete nastavit, zda chcete využít dálnice, zpoplatněné cesty nebo trajekty. Můžete nastavit časy odjezdu nebo příjezdu a plánovač vám tak řekne, kdy musíte vyrazit.

Samozřejmosti je, že si můžete do podrobna rozkliknout itinerář cesty. To všechno si prohlédnut, vytisknout, uložit nebo rovnou poslat do mobilu (data pro navigaci).

A to nejlepší? Google plánovač tras umí počítat i s aktuální situací na silnicích. Dopravní nehody, uzavírky, opravy silnice nebo jenom běžné zácpy. Tohle všechno Google a zahrne to do plánování vaší cesty.

Nejlepší plánovač tras závěr

Plánovačů je hodně. V tomto článku jsme vám představili ty nejlepší a ukázali, jak fungují. Finální výběr je ale samozřejmě jen a jen na vás. Jaký plánovač tras je nejlepší podle vás? Dejte nám tip v komentářích?

Diskuze ke článku