Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aqualand Moravia v Pasohlávkách – Kompletní průvodce

Aqualand Moravia je jedním z nejznámějších aquaparků v České republice. Nachází se na jižní Moravě v obci Pasohlávky hned u břehu Novo Mlýnských nádrží. Aqualand se rozkládá na ploše 3000 m² a nabízí 14 bazénů, 20 klouzaček a tobogánů a 24 saun a wellness procedur.

Aqualand Moravia nevyrostl na tomto místě jenom tak náhodou. Zdejší největší atrakcí je totiž termální bazén, který využívá geotermální vrt Mušov s teplotou 46 °C. Není bez zajímavosti, že téměř na stejném místě se nacházely římské lázně. Ty byly pravděpodobně prvním objektem tohoto druhu na našem území a inspirovali pojmenování zdejší wellness zóny (Forum Romanum).

Představujeme Aqualand Moravia

Aqualand Moravia byl slavnostně otevřen 1. srpna 2013. Je to tedy jeden z novějších aquaparků v Česku (Aquapalace byl otevřený v roce 2008). Náklady na vybudování aquaparku byly 1,2 miliardy a za projektem stojí firma ŽS Real. Nemalou část pokryly dotace z Evropské unie.

Aqualand Moravia v Pasohlávkách hlavní vstup

Aqualand Moravia je multifunkční vodní svět, který nabízí klidové bazény s termální vodou, velký relaxační bazén a spoustu atrakcí. Samozřejmostí je pak oddělené wellness zóna (Forum Romanum). Součástí jsou pak i restaurace a bary, obchůdek s plavkami a oblečením, 7D kino nebo hotelový komplex Aqualand Inn.

Aqualand Moravia v kostce

Aqualand Moravia nabízí spoustu atrakcí pro všechny věkové skupiny. Celý svět je sice znatelně menší, než třeba Aquapalace v pražských Čestlicích, přesto nabídne spoustu zábavy různého druhu. Zamrzí, že některé tobogány se platí zvlášť, nad rámec ceny. Mnoho atrakcí je také venku, takže nejlepší čas k návštěvě je, když je kompletně otevřena i venkovní část.

Venkovní bazény Aqualandu Moravia

Atrakce

 • U-Wave – unikátní tobogán ve tvaru u-rampy, na kterém se jezdí v nafukovacích člunech (pneumatikách) po dvou. V našich končinách unikátní a úžasná atrakce. U-Wave je pod střechou, takže si na ní můžete zařádit po celý rok. Tohle je poměrně adrenalinová klouzačka, na kterou se nepouští nikdo nižší, než 140 cm.
 • Supercrater – oblíbený trychtýř, ale v trochu jiné podobě. Tento unikátní trychtýř se totiž jezdí v nafukovacích člunech. Je tak mnohem větší, než ty které znáte!
 • Kamikadze – jednoduchá rychloklouzačka. Rovná a jenom strmý sešup dolů. Stvořena k maximální rychlosti.
 • Blue trio – další bomba mezi tobogány! To je 143 metrů dlouhá skluzavka pro nafukovací čluny. Unikátní nasvícení a barvy vás přenesou do jiného fantaskního světa.
 • Wild river – mírnější tobogán pro nafukovací pneumatiky a čluny. Pohodová jízda plná dobrodružství. Uprostřed je asi 6 metrové jezírko, kde si můžete dát pauzu.
 • Sky drive – vesmírný tobogán plný barev. Je určený pro dvoumístné čluny a nabízí poměrně pohodou a hezkou jízdu v červeném až černém tubusu se světýlky.
 • Yellow crach – další fantastický tobogán se zajímavými světelnými efekty a malou sprškou. Tentokrát hlavně ve žluté barvě. Konec vás pěkně vytočí.
 • Magic hole – černočerný tobogán s unikátním nasvícením bílými pruhu a s průhledným úsekem. Na tomto tobogánu se jezdí bez nafukovacího náčiní a je to opravdu zážitek.
 • Race race – Tři závodní skluzavky vedle sebe lákají k poměření sil. Jezdí se tu na speciálních podložkách.
 • Niagára – dvě delší skluzavky vedle sebe s trochu mírnějším sklonem.
 • Abyss – gigantická skluzavka, která patří k hlavním lákadům Aqualandu. Jedná se o venkovní atrakci a tak rozhodně není otevřena po celý rok. Jezdí se zde na člunech a je to kombinace širokého tobogánu uprostřed s u-rampou. Opravdu luxusní svezeníčko.
 • Boomerang – další skvělý tobogán, který má ke konci obrovskou vracečku do protikopce. Je určený pro dvojmístné nafukovací čluny.

Aqualand Moravia ceník

Ceny vstupného se liší podle toho, jaký je den v týdnu. Ceny jsou poměrně vysoké, ale existuje také mnoho slev, které můžete do Aqualandu Moravia uplatnit (viz níže).

Vstup do aquaparku Celodenní
Pondělí – Pátek
3 hodiny
Pondělí – Pátek
Celodenní
So, Ne, svátky
3 hodiny
So, Ne, svátky
Dítě do 100 cm 0 Kč 0 Kč 0 Kč 0 Kč
Dítě do 150 cm 249 Kč 199 Kč 349 Kč 249 Kč
ZTP + ZTP/P do 18 let 249 Kč 199 Kč 349 Kč 249 Kč
ZTP + ZTP/P nad 18 let 399 Kč 349 Kč 499 Kč 399 Kč
Dítě nad 150 cm 399 Kč 349 Kč 499 Kč 399 Kč
Student 399 Kč 349 Kč 499 Kč 399 Kč
Senior 399 Kč 349 Kč 499 Kč 399 Kč
Dospělý 649 Kč 549 Kč 749 Kč 649 Kč
Rodina 1 399 Kč 1 199 Kč 1 599 Kč 1 399 Kč
[note note_color=“#e8f3ff“]

Aquaparky v Česku

Který jiný aquapark navštívit v České republice? Krásný nový aquapark je například v Praze Šutce. Velmi známý je také velký Aqualand Moravia v Pasohlávkách na jižní Moravě. Krásný je aquapark v Olomouci. Další skvělé aquaparky jsou Aquapark Vyškov, Aquapark Kohoutovice, Aquapark Uherské Hradiště, Aquapark Kladno nebo Aquapark Olešná Frýdek-Místek.

Za aquapark můžeme považovat i moderní městský bazén v Mladé Boleslavi, krásný je i plavecký bazén Slovany Plzeň nebo plavecký bazén Liberec.
[/note]

Aqualand moravia sleva

Aqualand má mnoho různých slev, které vám dokážou zlevnit vstupné. Tou nejzákladnější je nákup přes e-shop, kdy za cenu 3 hodinového vstupného pořídíte celodenní. Zajímavé slevy mají také větší skupiny (děti na školním výletě 199 Kč) a nebo zájezd o 20 a více osobách.

[note note_color=“#ffff99″]

Náš tip

Každý kdo má narozeniny dostane slevu 50% na vstupném!.[/note]

Happy Days

 • Každé pondělí – vstup pro osoby starší 60 let na celý den za 299 Kč do aquaparku nebo za 399 Kč do aquaparku + wellness 150 min.
 • Každou středu – vstup pro studenty na základě předložení platného studijního průkazu na celý den za 299 Kč do aquaparku nebo za 399 Kč do aquaparku + wellness 150 min.

Aqualand moravia Slevomat

Poměrně často se nabízí výhodné vstupenky do Aqualandu Moravia na Slevomat.cz. Stačí sledovat tuto stránku a určit vás neminout.

Závěr

Aqualand Moravia je zajímavý aquapark se spoustou atrakcí. Samozřejmě má i své chybky, není zdaleka největší, ale nabízí zajímavou možnost zábavy pro všechny věkové skupiny. A ten výhled na Novomlýnské nádrže je opravdu krásný. Takže za nás doporučujeme k návštěvě.

Diskuze ke článku

0/100