Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Disneyland Paříž – Průvodce, vstupné, mapa

Zábavní park Disneyland Paříž najdete na pařížském východním předměstí Marne-la-Vallée. Park se nachází zhruba 35 kilometrů od centra Paříže a velmi rychle se do něj dostanete pohodlným příměstským vlakem RER.

Historie parku

12. duben roku 1992 se do francouzských novodobých dějin zapsal jako den, kdy na pařížském předměstí Marne-la-Vallée zcela zkolabovala silniční i železniční doprava.

Jedna z hlavních budov Disneylandu v Paříži

Důvod? Otevírací den evropského Disneylandu. Desetitisíce natěšených a nažhavených návštěvníků vyrazili, aby se na vlastní oči přišli přesvědčit, že i na evropské půdě je slavný Disneyland.

Disneyland je úžasné pohádkové místo

Praktické informace Disneyland Paříž

Disneyland Paříž má několik typů vstupenek. Vstupenka Mini vyjde dítě od 4 do 11 let na 49 euro, dospělák pak zaplatí 53 euro. Pokud si chcete užít větší porci zábavy, tak si kupte vstupenku Magic, která vyjde dítě od 4 do 11 let na 69 euro, dospělák pak zaplatí 73 euro.

Existují i vstupenky na počty dní. Lístek na dva dny přijde vaší peněženku na 159, respektive na 145 euro.

V parku se během roku koná spousta akcí

Disneyland Pařížse před stavuje

V pohádkovém prostředí Disneyland Paříž se dostanete do kouzelného a čarovného světa animovaných pohádek. Disneyland Paříž byl postaven podle amerického vzoru a dělí se na pět částí. První část se jmenuje Main Street USA a je to úvodní část celého parku.

Druhá část nese název Frontierland a je postavena ve stylu drsného Divokého západu.

Žádná stavba v Disneylandu není obyčejná

Třetí část vás zavede do Adventureland, což je exotická oblast, která  imituje vzrušující džungli. Čtvrtá část se jmenuje Fantasyland, nad kterou vládnou pohádkové bytosti. Poslední pátá část je Discoveryland, která vám nabídne zcela futuristické stavby.

Nejzajímavější atrakce Disneylandu

Pojďme si teď představit nejzajímavější atrakce celého rozlehlého Disneylandu.

Pohádková krajina

It’s a small world

Tato atrakce je spojená s dětskou písničkou It’s a small world, která vám bude znít v uších po celý zbytek vaší návštěvy Disneylandu. Pěkná melodie ale není vše, čeho se zde dočkáte.

Zažijete zde výlet skrze celou budovu na malé kocábce a to přes několik samostatných atrakcí jako je třeba The Hello Room, kde uslyšíte pozdrav v několika světových jazycích.

Space Mountain: Mission 2

Dvojka za názvem nenaznačuje nic jiného, než že jde o speciální konverzi Mission 1 vyrobenou pro pařížský park. Změny jsou ovšem nepatrné. Jinak jde o divokou horskou dráhu s atraktivní vesmírnou tématikou obsahující jedno strmé stoupání a následný sešup dolů o rychlosti dosahující až 68 kilometrů za hodinu.

V noci se Disneyland doslova rozzáří

Pirates of the Caribbean

Stejně hrůzostrašná a temná jako legenda pirátů z Karibiku je i tématická atrakce nazvaná podle populárního filmu. Okolní kulisy vás mají převést do amerického města New Orleans a to do doby před Občanskou válkou. Dopravu zajišťují pouze pirátské lodě, z jejichž paluby si užijete všechno, co k náladě takového drsného pirátského prostředí patří.

Závěr Disneyland Paříž

Disneyland Paříž je unikátní zábavní park, které nemá v Evropě obdoby. Ne nadarmo za ní míří davy lidí z různých států Evropy včetně Česka. Vstupné není nejlevnější, ale rozhodně stojí za to. Tohle bude pro vaše děti zážitek na celý život, tak si ho nenechte ujít.

 

Diskuze ke článku

0/100