Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Písečné město, podmořská zvířena a další důvody – egyptská Hurghada

Když se řekne Egypt, řadě cestovatelům před očima vytane obraz egyptských pyramid v Gíze. Ačkoliv se tento dochovaný div světa nachází poblíž města Masr, jak se lidově arabsky přezdívá Káhiře, dnešním zajímavým místem nebude toto egyptské hlavní město. Vydejte se prozkoumat atrakce města Hurghada.

Z rybářské vesnice turistickou velmocí

Ještě nějakých čtyřicet až padesát let dozadu nebyl Al Ghardaqah, arabský název pro Hurghadu, zdaleka tak hojně navštěvovaným místem turisty z celého světa. Tehdy se jednalo o poklidnou rybářskou vesnici na pobřeží Rudého moře.

Proč se vydat do egyptské Hurghady?

Teprve od 70. let minulého století tady dochází k rozmachu turistického ruchu. Dneska tu žije přibližně 260 tisíc obyvatel, což je pro představu o něco více než poloviční počet obyvatel Brna. Na druhou stranu aglomerace okolo Káhiry čítá na 15 miliónů obyvatel. Dost velký ruch, který může a taky často odradí řadu cestovatelů. Hurghada je tak “oázou” klidu.

Co zapříčinilo takový zájem turistů o dříve bezvýznamnou osadu? Jeden jediný důvod bychom hledali jen s obtížemi. Snoubí se tu hned celá řady faktorů, které sem přivádí nepřetržitý tok turistů. Prozradíme vám pět z nich.

Rybičky v Rudém moři

4 + 1 důvod, proč byste neměli na svých cestách vynechat Hurghadu

1. Ideální podnebí, když je u nás zima

Dovolená mimo hlavní sezónu letních prázdnin, která nebude až v Karibiku? To je přesně oblast egyptské Hurghady, kde se jarní a podzimní měsíce podobají teplým jihoevropským létům. Průměrná teplota ovzduší tu bývá okolo 30 °C a moře je krásně prohřáté. V kombinaci s dlouhými písčitými plážemi si tady dopřeje dovolenou celá rodina i s dětmi.

2. Výtečné spojení s okolím

Ačkoliv přímo Hurghada neoplývá typickými a známými egyptskými památkami, snadno a rychle se odsud dopravíte do okolních míst (Luxor, Káhira). Oproti tomu letovisko Marsa Alam je značně odlehlé od zbytku egyptských měst. A to nemluvíme o nižších cenách za jídlo i atrakce v porovnání s cenovou hladinou Marsa Alam.

Pokud se vám nechce na celodenní výlety do jiných měst, samotná Hurghada nabízí nespočet turistických atrakcí. Mezi ty nejoblíbenější patří tamní podmořské akvárium a sochy z písku. Hledejte atrakci nazvanou Sand City. Pamatujte na to, že sochy z písku mají omezenou životnost. Vyrazte proto do Egypta co nejdříve.

Tradiční tržiště má i Hurgháda

3. Podmořský svět na dosah ruky

Pokud jste milovníci adrenalinových sportů, určitě nevynechejte možnost potápění v Rudém moři. Zdejší bujný podvodní život láká potápěče z celého světa. Pro nás Čechy je tak Egypt jednou z nejdostupnějších destinací, co se potápění týče. Jestliže tedy chcete zahlédnout více než pár rybiček Středozemního moře, tak směle sem.

4. Skutečný pohled na arabský svět

Jak bylo už napsáno, Hurghada zůstala komornějším městem oproti například Káhiře. Díky tomu mohou turisté zakusit atmosféru skutečného arabského světa – projít se a nakoupit na místním tržišti, zaposlouchat se do svolávání k modlitbě a mnoho dalšího tak typického pro muslimskou zemi.

Bonusový pátý důvod, proč navštívit Hurghadu, je speciálním zejména pro turisty z České a Slovenské republiky. V centru města naleznete rovněž Slovenský bar (AHOj bar) a českou restauraci (Praha Cafe). Obě místa, kde možná narazíte na krajany, se nacházejí na Sheraton road.

Obavy zanechte doma

Strachy si do kufru na cestu do Egypta nebalte! Pokud se bojíte pověstné faraónovy nemoci, stačí se ubytovat all-inclusive v některém z prověřených hotelů Hurghady. Když vynecháte cestování po Sinajském poloostrově, výlet k západní hranici s Libyí a na další výlety budete jezdit s průvodci, o svoji bezpečnost během dovolené v Egyptě nemusíte mít obavu. Stačí sledovat aktuální informace na portálu MZV ČR.

Hurghada by vám rozhodně neměla uniknout a pevně věříme, že díky našim 4 + 1 důvodem už víte proč.

 

Diskuze ke článku