Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Loučeň s labyrintem a luxusním hotelem

Zámek Loučeň na půli cesty mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví byl velmi dlouhou jenom zapomenutou památkou. Dnes je to turistickým hit a jeden z nejnavštěvovanějších zámků. Aby také ne, na návštěvníka z 21. století jsou zde skvěle připraveni.

Zámek Loučeň nabízí komplexní služby, které nekončí jenom u prohlídky zámku. Mají zde vyhlášené labyrintárium s bludištěm, které si užijí nejenom děti. Skvělou nabídku gastronomie a občerstvení. Romantické ubytování několika úrovní a také zážitkové programy. O tom všem vám povíme něco více.

Kudy na zámek Loučeň?

Zámek Loučeň se nachází ve stejnojmenném městysy Loučeň s asi 1.200 obyvateli. Z Nymburka je to sem 12 kilometrů, z Mladé Boleslavi 23 kilometrů.

Pokud se vydáte do Loučně z Prahy počítejte s cca 50 km. Cesta vám určitě rychle uteče, protože se můžete vydat po dálnice D10 na Boleslav nebo po D11 směr Sadská (můžete se zastavit i v legendárním Kersku Bohumila Hrabala).

Zámecký komplex se nachází v severní části obce. A mají zde rovnou 3 parkoviště.

Zámek Loučeň s labyrintem a bludištěm

Otvírací doba Zámku Loučeň

Zámek Loučeň je díky své oblibě jako jeden z mála zámků otevřený po celý rok! Každý měsíc, každý den. Samozřejmě má to své omezení. V zimních měsících bývá často otevřeno jenom od 10:00 do 17:00. Na prohlídky byste se měli rezervovat, protože je možné, že proběhnou třeba jenom dvě za den.

O hlavní sezonu v létě je otevřeno

Po-Pá od 9:00 do 18:30 hod
So od 9:00 do 21:00 hod
Ne, státní svátky od 9:00 do 18:30 hod

[note note_color=“#ffff99″]

Náš tip

Každé pondělí mezi 9 – 11 hodinou jsou tzv „happy hours,” 50% sleva na vstupné v daný den zaplacená na pokladnách v Zámku.[/note]

Jeden z dalších labyrintů v Loučni.

Vstupné

U vstupenek si můžete vybrat, zda chcete vstup jenom do parku s labyrintáriem a nebo kombinovanou vstupenku, která je do parku i zámku. Základní vstupné pro dospělého je 200 Kč.

Vstup zdarma mají děti v kočárku, průvodce držitele průkazu ZTP/P a novináři po akreditaci u správy zámku.

Dospělí Snížené Rodinné Pes
Park s labyrinty 110 Kč 80 Kč 350 Kč 50 Kč
Kombinované (obsahuje vstup do parku
s labyrinty a zámeckou prohlídku)
200 Kč 160 Kč 600 Kč 50 Kč

 

Kromě těchto základních vstupenek se nabízí i různé zážitkové prohlídky a programy s odlišnými cenami. Například noční prohlídka má jednotnou cenu 170 Kč. Za čokoládovou prohlídku je příplatek +40 Kč. Velmi oblíbené jsou na Loučni prohlídky s pohádkovými či historickými postavami za příplatek +40 Kč.

Závěr

Zámek Loučen byl otevřený poměrně nedávno, ale velmi rychle se vyhoupl mezi nejoblíbenější české zámky. Aby také ne, když nabízí spoustu možností zábavy pro celou rodinu, a to všechno ani ne hodinku jízdy od Prahy. Za nás Zámek Loučeň a jeho skvělé Labyrintárium rozhodně doporučujeme k návštěvě.

Diskuze ke článku

0/100