Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kamencové jezero Chomutov – Kemp, ubytování, webkamera, vstupné

Kamencové jezero se nachází na severovýchodním okraji Chomutova v Ústeckém kraji. Jedná se o ojedinělý přírodní útvar, který nemá ve světě obdoby.

Kamencové jezero se představuje

V letních měsících je lákadlem pro všechny návštěvníky nejenom z Chomutova, ale také z celé České republiky. Kamencové jezero je jediné svého druhu na světě.

Pohodová letní atmosféra u Kamencového jezera

Jezero totiž vzniklo zatopením místních dolů, ve kterých se těžil kamenec a síra. Celková plocha jezera je 15,95 ha, přičemž šířka činí 240 metrů a délka 676 metrů. Největší hloubka jezera je pak 3,4 metrů.

Areál jezera nabízí spoustu zábavy pro malé i velké

Voda zdraví prospěšná

Kamencové jezero má velmi zdravou vodu, která je lidskému zdraví prospěšná. Voda svým složením připomíná „Mrtvé moře“, takže v jezeře nejsou žádné ryby nebo vyšší organismy.

Kolem jezera jsou bezvadné pláže

Kolem jezera najdete vše, co pro pohodové prožití letních prázdninových dnů potřebujete. Kolem jezera jsou úhledně upravené travnaté i písčité pláže nebo bezpečná mola, která vám mohou nabídnout příjemné pohodlí při opalování i koupání.

Krásné písčité pláže okolo Kamencového jezera

Je tu spousta míst, kde si můžete dát deku

Možnost ubytování

V okolí Kamencového jezera je rovněž dost možností k ubytování. Velmi příjemné jsou především čtyř lůžkové chatky se sociálním zařízením. O něco levnější budou pak čtyř lůžkové chatky bez sociálního zařízení.

Bezkonkurenčně nejlevnější je pak možnost stanování. O všech cenách a dalších informacích o ubytování se dozvíte na recepci Autokempu Kamencového jezera, kde si také můžete zakoupit turistické známky, pohledy nebo turistické průvodce.

Od jezera je výhled na panorama Chomutova i Krušné hory

Občerstvení

Na Kamencovém jezeře najdete velké množství rychlého občerstvení a chutnou restauraci „Skleník“, kde se dobře a dosyta najíte.

Šlapadla, lodičky i adrenalinové vodní sporty

Sportovní vyžití

Kamencové jezero je rájem letních sportů. Dopřát si zde můžete stolní tenis, volejbal, nohejbal, plážový volejbal, rekreační jízdu na loďkách a šlapadlech nebo si vyzkoušet moderní paddleboardy. V jedné části jezera je rovněž oddělená nudistická pláž, kde můžete své plavky nechat v batůžku a zdravě se koupat na Adama a Evu.

Jak se k jezeru dostanete?

Areál Kamencového jezera se nachází zhruba 15 minut od centra Chomutova. Z Chomutova můžete použít autobusovou linku číslo 3, která vás pohodlně dostane až k vodní ploše.

Mapa jezera

Mapa areálu Kamencového jezera

Největší plovoucí molo v České republice

Kamencové jezero se kromě unikátního složení vody může také pochlubit raritou v podobě největší plovoucího mola u nás. Na délku má téměř 100 metrů a svými bočními rameny vytváří několik menších bazénů.

Parkování

S parkováním by neměl být problém. Na každé straně jezera se nachází nějaké parkoviště. Na západě je to parkoviště Přemyslova, na jihu je to obrovské parkovšitě u aquasvěta a nakonec je tady ještě na východě parkoviště Mostecká. Na severu je areál Zooparku Chomutov s vlastním malým parkovištěm, které ale hravě zaplní zdejší návštěvníci.

Závěr Kamencové jezero

Kamencové jezero nabízí opravdu krásné koupání i další možnosti letního vyžití. Je až s podivem, že takto krásný koupácí areál najdete v nevzhledném Chomutově, který jinak charakterizují spíše paneláky. Návštěvu Kamencového jezera si tak rozhodně nenechte ujít!

Diskuze ke článku